BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Un orădean a decedat, iar după 3 zile s-a confirmat că avea gripă

Un orădean a decedat, iar după 3 zile s-a confirmat că avea gripă

la 13 February 2018 20:07 Reactualizat la: 13 February 2018 20:18
13 February 2018 20:07 Reactualizat la: 13 February 2018 20:18
Gripa a mai făcut o victimă în județul Bihor. Un orădean de 77 de ani este cea de-a treia persoană care își pierde viața în acest an din cauza gripei. 
Scris de Demian - Gripa a mai făcut o victimă în județul Bihor. Un orădean de 77 de ani este cea de-a treia persoană care își pierde viața în acest an din cauza gripei. 

Trimite articolul

X

Pacientul a fost internat la Spitalul Județean de Urgență Oradea pe 8 februarie, iar două zile mai târziu, sâmbătă 10 februarie, acesta a decedat. Potrivit dr. Rahotă Daniela, pacientul a fost internat cu diagnosticul Pneumonie bazală, Insuficienţă respiratorie, Diabet zaharat tip II, Insuficienţă renală, Demenţă, Accident vascular cerebral, Bronhopneumopatie cronică obstructivă, Cardiopatie ischemică. Pacientul nu avea vaccinul antigripal, completează dr. Rahotă.

Pacientului i-au fost recoltate probe pentru examenul serologic, iar rezultatul serologic primit, în data de 13.02.2018, a confirmat infecţia cu virus gripal tip AH1 pdm09.

Potrivit DSP Bihor, în județul Bihor au fost confirmate 28 de cazuri de gripă în acest an, față de 9 cazuri înregistrate în anul precedent.

Peste 10 000 de cazuri de infecții respiratorii în județul Bihor

„Evoluţia numărului îmbolnăvirilor prin infecţii acute respiratorii la populaţia judeţului Bihor se află peste limita superioară a intervalului de valori specific sezonului (aşteptat)”, transmite DSP Bihor, care precizează că numărul total este în creștere față de săptămâna precedentă.

În săptămână 05-12 februarie, în județul Bihor, au fost înregistrate 8318 cazuri de infecţii acute ale căilor respiratorii superioare și 2061 cazuri de pneumonie şi bronhopneumonie, iar 500 dintre acești pacienți fiind internați în ultima săptămână.

[related-post post_id=”1984066″]

[related-post post_id=”1982606″]

Trimite articolul

X
Taguri:
bihor ,
deces ,
DSP Bihor ,
gripa ,
oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Cultură

    Start vot! Obiective turistice din Oradea şi Bihor au fost nominalizate la premiile Destinaţia Anului 2026
    Obiectivele nominalizate sunt: Muzeul Ţării Crişurilor, Băile Felix, Piaţa Unirii, Cetatea Oradea, Palatul Vulturul Negru şi Peştera Meziad.

    Cultură

    GALERIE FOTO
    Fotografii de arhivă, documente şi obiecte din fostele fabrici de textile și încălțăminte din Oradea, expuse la Sinagoga Sion
    Vernisajul expoziției „Wandering Threads” a încheiat cele trei zile de conferinţe din Sinagoga Sion.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Concerte, meciuri de fotbal și petreceri. Vezi care sunt evenimentele weekendului în Oradea
    Bihon.ro îți prezintă evenimentele care vor avea loc în Oradea în perioada 10 - 12 aprilie.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Hoață urmărită de victime cu mașina, după ce a furat bijuterii și bani din două case
    8 ani și 8 luni de închisoare. Este rezultatul contopirii mai multor pedepse pe care le-a primit de-a lungul anilor o bihoreancă de 55 de ani, acuzată de furturi din locuințe.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Zeci de primării din Bihor au transmis mesaje și felicitări cetățenilor cu prilejul Sărbătorilor Pascale
    Cu ocazia Sărbătorilor Pascale, primăriile din județul Bihor transmit tuturor urări de sănătate, liniște și bucurie alături de familie și cei apropiați.

    Bihon CSM Oradea

    CSM CSU Raiffeisen Oradea s-a impus la scor în fața ultimei clasate din LNBM
    După două înfrângeri consecutive, „leii roșii” au regăsit drumul spre victorie în ultimul meci susținut acasă în sezonul regulat al Ligii Naționale de baschet masculin.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X