BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Un bărbat a murit după ce a fost prins sub un lift în Mina Băița

Un bărbat a murit după ce a fost prins sub un lift în Mina Băița

De Alexandra Szabo
la 14 July 2023 14:12 Reactualizat la: 14 July 2023 15:39

Un bărbat a murit după ce a fost prins sub un lift în Mina Băița

14 July 2023 14:12 Reactualizat la: 14 July 2023 15:39
Bărbatul a decedat la spital.
Scris de Alexandra Szabo - Bărbatul a decedat la spital.

Trimite articolul

X

În data de 14 iulie, la ora 12:08, ISU Bihor a fost sesizat cu privire la faptul că un bărbat a fost prins sub un lift, în Mina Băița.

„Poliţiştii din Ștei s-au deplasat cu operativitate la faţa locului, iar din primele verificări s-a constatat că, un bărbat de 49 de ani, din localitatea Ghighișeni, județul Bihor, în timp ce ar fi efectuat lucrări de reparații la un ascensor industrial din interiorul unei mine, a suferit leziuni, fiind transportat cu elicopterul SMURD la spital, unde, din păcate, a decedat”, a precizat ofițerul de informare al IPJ Bihor, agent șef, Alin Laza.

În acest moment nu există suspiciunea că bărbatul ar fi fost victima vreunei infracțiuni.

„Pentru salvarea victimei, la fața locului au fost mobilizate de urgență, două echipaje de pompieri militari din cadrul Stației Ștei (cu o autospecială de intervenție și cu ambulanța SMURD a subunității) și elicopterul SMURD. Pompierii paramedici au acordat victimei (care fusese adusă la suprafață de mineri) primul ajutor calificat și au transportat-o, în stare gravă, la Nucet, pentru a o preda echipajului medical care încadrează elicopterul SMURD”, a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Bihor, locotenent colonel, Camelia Roșca.

Bărbatul a intrat ulterior în stop cardio-respirator și, din nefericire, în pofida manevrelor de resuscitare efectuate, nu a mai putut fi salvat, medicul declarând decesul acestuia.

[eadvert]

Polițiștii din cadrul Poliției orașului Ștei continuă cercetările sub coordonarea unui procuror, pentru stabilirea cu exactitate a cauzei și împrejurărilor producerii nefericitului eveniment.

De asemenea, au fost anunțați reprezentanții ITM Bihor.

Trimite articolul

X
Taguri:
bihor ,
lift ,
mina ,
MORT ,
spital
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    România

    Surse: Cine ar urma să preia portofoliile miniștrilor PSD după demisii. Care sunt propunerile lui Ilie Bolojan
    Premierul intenționează să înlocuiască miniștrii PSD care ar urma să demisioneze în dimineața zilei de joi, cu miniștri interimari.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Lumea prin ochii lui Dragoș: expoziție de pictură cu fragmente de emoție și imaginație la Filarmonica de Stat
    Filarmonica de Stat Oradea va găzdui joi, 23 aprilie, de la ora 17:30, în cadrul „Varadinum Indoor Gallery Foto Club” vernisajul expoziției de pictură „Fragmente de lume”.

    Economic

    AJOFM Bihor: cerere mare pentru muncitori necalificați și personal în servicii
    Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Bihor a publicat la data de 22 aprilie 2026 o ofertă de 776 locuri de muncă vacante la nivelul județului, dintre care 426 în Oradea.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident în Băile 1 Mai. Trei persoane au fost transportate la spital
    Incidentul s-a petrecut în cursul zilei de miercuri, 22 aprilie, în jurul orei 12:30 pe Drumul Comunal 59 la intrarea în Băile 1 Mai.

    Economic

    Pensiile din luna mai ajung mai târziu pentru o parte dintre beneficiari. Care este motivul
    Deși fondurile sunt disponibile integral, o parte dintre pensionari vor primi banii mai târziu decât în mod normal.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    O nouă stradă din Oradea intră în șantier. Asfalt în fața caselor și sistem nou de canalizare
    Municipiul Oradea anunță demararea lucrărilor de modernizare a străzii Nicolae Beldiceanu – tronsonul nemodernizat, o investiție care vizează îmbunătățirea infrastructurii rutiere și creșterea confortului pentru locuitorii din zonă.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X