BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Vrei o carieră în Jandarmerie? Jandarmeria Bihor a demarat procesul de recrutare

Vrei o carieră în Jandarmerie? Jandarmeria Bihor a demarat procesul de recrutare

la 5 September 2021 10:00 Reactualizat la: 4 September 2021 21:57
3 Comentarii
5 September 2021 10:00 Reactualizat la: 4 September 2021 21:57
Inspectoratul de Jandarmi Județean Bihor recrutează candidați pentru admiterea în instituțiile de învățământ sesiunea septembrie-octombrie 2021.
Inspectoratul de Jandarmi Județean Bihor recrutează candidați pentru admiterea în instituțiile de învățământ sesiunea septembrie-octombrie 2021.

Trimite articolul

X

 

[eadvert]

În perioada 02 – 14 septembrie 2021, se pot depune cereri de înscriere pentru o nouă sesiune de admitere la școlile militare aparținând Jandarmeriei Române.

Cei ce doresc să devină jandarmi pot opta pentru Școala Militară de Subofițeri Jandarmi ,,Grigore Alexandru Ghica” Drăgășani sau Școala Militară de Subofițeri Jandarmi ,,Petru Rareș” Fălticeni, fiind disponibile în total 551 de locuri.

Informații suplimentare referitoare la condițiile de înscriere, întocmirea dosarului de recrutare, organizarea, desfășurarea probelor de selecție și a concursurilor de admitere, se pot obține la următorul link al Jandarmeriei Bihor:

De asemenea puteți accesa și link-urile:

Școala Militară de Subofițeri “Grigore Alexandru Ghica” Drăgășani: http://www.scoaladragasani.ro/index.php/admitere-2021/oferta-educationala-numar-de-locuri

Școala Militară de Subofițeri “Petru Rareș” Fălticeni: https://www.jandarmeriafalticeni.ro/admitere/inscriere/

Informații suplimentare puteți obține și la sediul Inspectoratului de Jandarmi Județean Bihor, din strada Universității, nr. 2, de luni până vineri între orele 08.30- 15.30. , dar pentru prevenirea infectării cu virusul SARS-CoV-2 recomandăm apelarea numărului de telefon 0259.430.770; interior 24535 (Resurse Umane), în același interval de timp.

Nu uitați Cererea-tip de înscriere se depune exclusiv în format electronic, scanat, în format PDF, până la data de 14 septembrie 2021 pe adresa de email resurseumane@jandarmeriabihor.ro

Trimite articolul

X
Taguri:
admitere jandarmi ,
cariera jandarmi ,
Jandarmeria Bihor
3 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Adolf Lundgren says:
    September 5, 2021 at 10:39 am

    Vă rog să mă recurtați şi pe mine la Jandarmerie, că îs foarte tare la bătaie.
    Dreapta mea e mortală, stânga…şi mai rău !

    Dacă mă angajați ,jur că o să le rup gâtu şi coastele la toți ăia care fac evasiune fiscală.
    Cum adică, să nu plătească la stat jumătate din câştig fraerii ăştia care lucră la privați, ca să aibe şi bugetarii români şi pensionarii speciali salarii şi pensii ca în Danemarca, să simtă şi ei că trăieşte bine ?

    Reply
  2. Petre says:
    September 5, 2021 at 1:47 pm

    Se pregătește o nouă dictatură de tip medical ?

    Reply
  3. Emanuel says:
    September 5, 2021 at 9:45 pm

    Psihopatii atrasi de o asemenea cariera sunt cea mai mare problema a omenirii…Un dictator nebun fara “forte de ordine” nu are nici o putere…

    Reply
  4. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Un centru modern de colectare voluntară a deșeurilor va deveni curând funcțional în Derna
    În comuna Derna se apropie de finalizare un proiect de gestionare deșeurilor, prin construirea unui centru destinat aportului voluntar, finanțat prin PNRR.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Trandafiri gratis pentru familiile din Biharia: străzile comunei se transformă într-un spectacol floral
    La inițiativa Primăriei Biharia, locuitorii au primit gratuit puieți de trandafiri, condiția fiind ca aceștia să fie plantați în fața casei, iar ulterior beneficiarii să trimită fotografii care să ateste plantarea lor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Olimp Impex participă la Oradea Job Expo cu 10 oportunități de angajare
    Ediția de primăvară a târgului aduce împreună angajatorii și candidații aflați în căutarea unei oportunități profesionale.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Directorul din Aușeu, acuzat că pipăia băieți în zonele intime, a fost destituit!
    Directorului Școlii Gimnaziale „Alexandru Roman” Aușeu a fost destituit din funcția de conducere de către Inspectoratul Școlar.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tribunalul Bihor a admis acordul încheiat cu procurorii de o doctoriță acuzată de luare de mită. Ce pedeapsă a primit
    Un complet al Tribunalului Bihor a admis, luni, acordul de recunoaștere a vinovăției încheiat de medicul Anca Mariana Căprar, de la Spitalul de Recuperare din Băile Felix, cu Parchetul Bihor, într-un dosar de luare de mită.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Parcul Științific și Tehnologic din Oradea este pe un drum bun
    Parcul Științific și Tehnologic din Oradea pare că își atinge scopul pentru care a fost creat, acela de a deveni un hub de inovare.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X