A marcat în înfrângerea cu Grecia la U19

Claudiu Petrila
Claudiu Petrila - © FOTO: FACEBOOK
Naţionala de juniori U19 a României a pierdut cu 3-5 (1-2) al doilea meci din turneul de calificare care se desfăşoară în Bulgaria.

Printre marcatori s-a numărat şi bihoreanul Claudiu Petrila (CFR Cluj), care a înscris în minutul 78. Celelalte goluri ale tricolorilor au fost marcate de Antonio Sefer în minutele 21 şi 90+8.

În celălalt meci Bulgaria – Gibraltar, scor 6-0.

Pentru a prinde un loc calificant, România depinde de jocul rezultatelor şi de o victorie la o diferenţă mai mare de 6 goluri cu Gibraltarul, marţi 20 noiembrie.