CS Oşorhei a dat lovitura la Târgu Mureş

Bogdan Mintaş a deschis scorul
Evoluţiile bune avute în această primăvară de CS Oşorhei au fost confirmate cu un rezultat pozitiv. Formaţia pregătită de Gheorghe Silaghi a învins cu 2-0 (1-0) în deplasare pe ASA II Târgu Mureş în etapa a XX-a din Liga 3, Seria 5.

A fost un joc în care, în afara celor două goluri, bihorenii au mai avut şi alte situaţii bune de a marca irosite de Gergely, Ban (bară) sau Bercea.

Primul care a marcat a fost Bogdan Mintaş, cu capul, după lovitura liberă executată de Ban în minutul 15 (0-1).

Liniştea în tabăra bihoreană a adus-o Andrei Ferik în minutul 85 cu un şut din lovitură liberă de la 22 de metri trimis la vinclu, bară transversală-gol (0-2).

Succes important obţinut de gruparea din Oşorhei, care a acumulat 17 puncte şi s-a apropiat la două puncte de locul 11 ocupat de ASA II.

Antrenorul Gheorghe Silaghi a folosit echipa: Hava – R. Pop, A. Gal, Mintaș, Șumălan, Lorincz – Haș, Ban (75 C. Chiș), Ferik (85 Buz), Bercea (83 Moskola) – Gergely (84 Petricău).