Favoriții seriilor au obținut victorii facile

Favoriții seriilor au obținut victorii facile
În week-end s-au desfășurat meciuri de fotbal din liga a 5-a și s-au consemnat următoarele rezultate:

SERIA 1

LPS Bihorul Oradea – Foresta Tileagd 1-1 (1-1). Czuros 15 / Gado 27
CSC Sînmartin II – Locadin Ţeţchea 3-0 (2-0). Ov, Morna 62, B. Buştea 78, I. Avram 90+2
Cetatea Biharia – Progresul Sâniob 2-1 (2-1). D. Reşte 9, 16 / J. Kovacs 25
Minerul Şuncuiuş – Voinţa Suplac 1-1 (0-0). Şt. Dobai 50 / A. Kovacs 61
Toldy Sânnicolau de Munte – Inter Aştileu 4-1 (3-0). I. Ardelean 2, Zs. Nagy 41, Cr. Meheş 42, B. Gyarmati 71 / Sg. Bulzan 67
AS Vadu Crişului – Slovan Valea Cerului 1-5 (0-1). Fl. Lascău 68 / B. Iambor 13, S. Grozav 66, V. Vaszok 82, T. Oprea 87, J. Podhora 90

CLASAMENT

1. CSC II Sânmartin 7 7 0 0 25 – 3 21
—————————————————————————————
2. Foresta Tileagd 6 5 1 0 24 – 3 16
—————————————————————————————
3. Voinţa Suplac 6 4 1 1 19 – 6 13
4. Cetatea Biharia 6 4 0 2 19 – 10 12
5. Slovan V. Cerului 7 3 1 3 17 – 10 10
6. Viitorul Bratca 6 3 0 3 5 – 10 9
7. Toldy Sânnicolau 6 3 0 3 12 – 18 9
8. Inter Aştileu 7 3 0 4 13 – 21 9
9. Minerul Şuncuiuş 7 2 1 4 15 – 17 7
10. Locadin Ţeţchea 6 2 0 4 8 – 16 6
11. AS Vadu Crișului 6 1 1 4 8 – 16 4
12. LPS Bihorul 7 0 3 4 9 – 14 3
13. Progresul Sîniob 7 1 0 6 7 – 37 3

Etapa viitoare (13-14 octombrie, ora 15:00): Locadin Ţeţchea – Toldy Sânnicolau de Munte, Foresta Tileagd – CSC Sînmartin II, Voinţa Suplac – LPS Bihorul Oradea, ACS Slovan Valea Cerului – CSC Viitorul Bratca, ACS Progresul Sîniob – AS Vadu Crișului, Inter Aştileu – Cetatea Biharia. Minerul Şuncuiuş va sta.

SERIA 2

Gloria Căbeşti – Viitorul Tărian 2-1 (1-1). Tamaș 4, Cr. Lezeu 74 / Selejean 14
Partizanul Sânnicolau Român – Unirea Roşia 2-2 (0-1). Pantea 51, Lupu 57 / V. Burescu 20, 74
Biharea Vaşcău – Victoria Avram Iancu 1-0 (0-0). Micula 72
Zorile Bunteşti – Voinţa Cheresig 3-0 (1-0). Haidu 11, D. Degău 60, Diniș 82
Unirea Oşorhei – Izvorul Cociuba Mare 8-0 (3-0). Dan, Cr. Marcu 3, Micle 3, Rotaru
Victoria Tulca – Vulturul Dobreşti 5-1 (2-0). Leuce 35, Fekete I. 38 penalty, Balogh 65, Demian 88 / Ghenț 55
Vida Pomezeu – Voința Ciumeghiu 6-3 (3-1). S. Rada 14, 32, 49, 72, G. Rada 45+1, Gal 60, / Rad 29, Șipoș 55, Pleș 90+1

CLASAMENT

1. Unirea Oşorhei 7 6 1 0 26 – 4 19
2. Unirea Roşia 7 5 2 0 25 – 11 17
————————————————————————————
3. Biharea Vaşcău 7 5 0 2 16 – 7 15
4. Gloria Căbeşti 7 4 0 3 18 – 20 12
5. Victoria Tulca 7 3 1 3 19 – 18 10
6. Zorile Bunteşti 7 3 1 3 15 – 14 10
7. Vida Pomezeu 7 3 1 3 17 – 17 10
8. Izvorul Cociuba Mare 7 2 3 2 11 – 18 9
9. Voinţa Cheresig 7 1 4 2 9 – 12 7
10. Sânnicolau Român 7 2 1 4 10 – 14 7
11. Viitorul Tărian 7 2 1 4 14 – 20 7
12. Voința Ciumeghiu 7 1 2 4 9 – 12 5
13. Vulturul Dobreşti 7 1 2 4 5 – 18 5
14. Victoria Avram Iancu 7 1 1 5 12 – 21 4

Etapa viitoare (13-14 octombrie, ora 15:00): Unirea Roşia – Gloria Căbeşti, Victoria Avram Iancu – Partizanul Sânnicolau Român, Voinţa Cheresig – Biharea Marmogranit Vaşcău, Zorile Buntesti – Izvorul Cociuba Mare, Vulturul Dobreşti – AS Unirea Oşorhei, ACS Voința Ciumeghiu – Victoria Tulca, Viitorul Tărian – Vida Pomezeu.

Taguri: , ,


0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !