George Puşcaş a fost decisiv pentru Palermo

George Puşcaş, la golul 2 pentru Palermo
George Puşcaş, la golul 2 pentru Palermo - © FOTO: USPALERMO
Internaţionalul bihorean a devenit „arma secretă” a celor de la US Palermo. Intrat pe teren în minutul 76 al meciului Palermo – Cosenza, la scorul de 1-1, George Puşcaş a înscris golul victoriei în minutul 90 (2-1).

US Palermo a ajuns astfel la 5 victorii, 3 remize şi o înfrângere, iar cu 18 puncte este pe locul 2 în Serie B, cu un punct mai puţin decât liderul Pescara, care are un meci în plus.

George Puşcaş a fost convocat de selecţionerul Cosmin Contra pentru dubla cu Lituania (17 noiembrie) şi Muntenegru (20 noiembrie) din Liga Naţiunilor.