Golul 18 pentru Claudiu Keşeru

Etapa a 26-a din prima ligă bulgară s-a dovedit fastă pentru fotbaliştii români. Laurenţiu Buş, Dragoş Grigore, dar şi orădeanul Claudiu Keşeru au marcat pentru echipele lor.

Pentru Keşeru a fost golul cu numărul 18 în actualul campionat, bilanţ cu care se situează pe locul 2 în clasamentul golgheterilor, fiind devansat de Stanislav Kostov (Levski Sofia) – 19 goluri.

Atacantul orădean a intrat în minutul 27 şi a înscris în minutul 64, ultimul gol în victoria cu 6-0 (4-0) repurtată de Ludogoreţ Razgrad în faţa echipei Septemvri Sofia.

Internaţionalul român este aşteptat la lotul naţional pentru meciurile cu Suedia (23 martie) şi Insulele Feroe (26 martie), în care ar putea juca alături de George Puşcaş, celălalt atacant bihorean convocat de Cosmin Contra.