Liverpool castiga un meci incredibil

Xabi Alonso a marcat doua goluri senzationale, unul de la 36 de metri si unul de la 54 de metri, intr-un meci dramatic, in care Liverpool sa castigat cu 5-3 contra lui Lutton, in Cupa Ligii Angliei, dupa ce a fost condusa cu 3-1.

Pe terenul lui Lutton, Liverpool a deschis scorul prin Steven Gerrard. Numai ca gazdele nu s-au speriat de detinatoarea Ligii Campionilor si au marcat de doua ori prin Steve Howard si Steve Robinson.

Djibril Cisse a ratat un penalty, iar Lutton s-a desprins la 3-1 prin reusita de la punctul cu var a lui Kevin Nicholl. La acest scor consemnat in minutul 53 totul parea aproape rezolvat.

Numai ca au urmat nu mai putin de patru goluri marcate de Liverpool!

Florent Sinama Pongolle a redus din diferenta si a reaprins sperantele pentru Liverpool, care s-a apropiat la un gol.

Xabi Alonso a marcat un gol egalizator de generic. El a reusit un lob senzational de la 36 de metri. Pongolle a adus Liverpool in avantaj, in minutul 74.

Pentru a arata ca se poate mai mult, Alonso a mai marcat un gol dintr-un lob, de data aceasta de la nu mai putin de 54 de metri. El a trimis mingea sub bara, cu o prezicie diabolica, in minutul 90, stabilind scorul final, 5-3 pentru Liverpool.