Micuţii pescari la concurs

De Simona Albinaru
Sâmbătă, 3 septembrie, a avut loc cea de a cincea ediţie a concursului de pescuit sportiv staţionar pentru copii Cupa Pescarul bihorean junior organizat de www.pescarulbihorean.ro în colaborare cu Direcţia Judeţeană pentru Tineret şi Sport Bihor.

Pista de concurs a fost pusă la dispoziţie de AJVPS Bihor. Copiii au fost înscrişi în trei categorii de vârstă. Astfel la categoria Juniori 1 pe podium s-au clasat Bogdan Miclea 9 ani, Nagy Boldizsar 8 ani şi Adriana Domjan 5 ani. La Juniori 2 pe prima poziţie s-a clasat Robert Biro 13 ani, pe locul doi Andrei Buzas iar pe locul trei Fabio Pop. La Juniori 3 pe primul loc s-a clasat Vali Cristea 14 ani, pe locul doi Juhasz Csaba 15 ani iar pe locul trei Marc Pop 15 ani.