Premianţii CS Shogunul 2017

De Teodor Biriş
Premianţii CS Shogunul 2017

Cel mai bun karateka a fost desemnat Dragoş Cosmin Dusciuc, triplu campion naţional.

Sportivii de la CS Shogunul Oradea și Palatul Copiilor și Elevilor Oradea au fost protagoniștii Galei de premiere 2017 pusă în scenă de Ioan și Elena Vaida miercuri seara la Căminul Cultural din Sântandrei.

Cu această ocazie au fost sărbătoriţi şi cei 30 de ani de la deschiderea primei săli de karate, precursoarea CS Shogunul. În urma rezultatelor obţinute în 2017, karateka au fost recumpensaţi cu frumoase trofee şi diplome, într-un cadru deosebit şi într-o organizare ireproşabilă.

Rând pe rând au fost strigate numele sportivilor care au reprezentat Shogunul şi Palatul copiilor la turnee internaţionale, în aplauzele părinţilor, bunicilor şi a învitaţilor care au umplut locaţia.

După câţiva ani în care laureatul galei a fost Raul Cherecheş, în 2017 s-a produs schimbul de generaţii. Raul a plecat în Anglia la studii, iar ştafeta a fost preluată de Dragoş Cosmin Dusciuc, devenit în premieră sportivul anului la karate shotokan de la Palatul Copiilor-Shogunul cu un cumul de 320 de puncte.

„Dragoş este un copil de 17 ani care promite, Este triplu campion naţional, un foarte bun luptător cu calităţi fizice extraordinare”, a declarat Ioan Vaida, care a ţinut să mulţumească tuturor celor care au sprijinit activitatea clubului, înclusiv părinţilor.

Karateka clasaţi pe locul 1 la celelalte secțiuni au fost:

Gergely Lajos Tamas – 315 puncte – secțiunea înaltă performanță cadeţi 14-15 ani / juniori 16-17 ani / tineret 18-20 ani.

Andrei Luca Şuteu – 194 puncte – secţiunea performanţă cadeţi 14-14 ani

Andrei Ioan Timofte – 153 puncte – secţiunea consacraţi minicadeţi 12-13 ani

Darius Florin Luca Pop – 25 puncte – secţiunea avandaţi minicadeţi 12-13 ani:

Luca Mihai Lalescu – 155 puncte – secţiunea înaltă performanţă copii IV (10-11 ani)

Octavian George Paul – 79,5 puncte – secţiunea performanţă copii IV (10-11 ani)

Răzvan Moldovan – 29 puncte – secţiunea consacraţi copii IV (10-11 ani)

Szabo Sara Krisztina – 38 puncte – secţiunea consacraţi copii III-II-I (6-9 ani)

Paul David Rusanda – 78 puncte – secţiunea avansaţi copii III-II-I (6-9 ani)

Denis Florin Lencar – 74,5 puncte – secţiunea speranţe copii III-II-I (6-9 ani)

Denis Claudius Donea – 59,5 puncte – secţiunea aspiranţi copii III-II-I (6-9 ani)

Dominic Pleiner – 27 puncte – secţiunea începători „prichindei” (4-5 ani).

Grupa-1- CLASAMENT ( PRINCIPAL ) SECŢIUNEA- ÎNALTĂ PERFORMANȚĂ, TOP 10 – 2017/ Cadeţi 14-15 ani / Juniori 16-17 ani / Tineret ( U 21 ) 18-20 ani

-I- GERGELY LAJOS-TAMÁS / 315 puncte

-II- PAPP CRISTIAN-IOAN / 188,5 puncte

-III- IOSIPESCU BOGDAN / 184 puncte

-IV-PAUL SORIN / 180 puncte

-V- MATEI OVIDIU / 123 puncte

-VI- BOCȘA MARIUS / 106 puncte

-VII- MANEA ALEX / 98 puncte

-VII- ROMOCEA DIANA NICOLETA / 92 puncte

-IX- HOCOPAN NICOLAE-CLAUDIU / 81 puncte

-X- SANDU RAZVAN –OCTAVIAN / 15 puncte

Grupa-2- CLASAMENT ( SECUNDAR ) Cadeţi 14-15 ani / SECŢIUNEA-PERFORMANȚĂ, TOP 10 – 2017

-I- ȘUTEU ANDREI-LUCA / 194 puncte

-II-TOTOREAN SOFIA-VANESA / 27 puncte PALAT

-III- LIPAI MIRUNA-SARA / 26 puncte PALAT

-IV- BREB GABRIEL / 25 puncte PALAT

-V- TORMA RICHARD / 23 puncte

-VI- DUDAS PETER / 20 puncte

-VII- ROMAN CONSTANTIN / 18 puncte

-VIII- MARCEL CRISTIAN / 17 puncte

-XI- OPREA NOAH / 15 puncte

-X- PUSTA RADU / 12 puncte

Grupa-3- CLASAMENT ( SECUNDAR ) Minicadeţi 12-13 ani / SECŢIUNEA-CONSACRAȚI, TOP 10 – 2017

-I- TIMOFTE ANDREI-IOAN / 153 puncte

-II- TĂTAR DUMITRU / 24 puncte

-III- ALEXANDRU SORIN /26 puncte

-IV- ADRIAN CĂTĂLIN / 23 puncte

-V- TĂTAR ANDREI / 18 puncte

-VI- IACOB PAUL / 17 puncte

-VII- BORZA DAVID / 16 puncte

-VIII- IOVAN MIHAI / 15 puncte

-XI- POPESCU LUCIAN / 14 puncte

-X- POP RARES / 10 puncte

Grupa-4- CLASAMENT ( SECUNDAR ) Minicadeţi 12-13 ani / SECŢIUNEA-AVANSAȚI, TOP 10 – 2017

-I- POP DARIUS-FLORIN-LUCA / 25 puncte

-II- CONSTANTINESCU RĂZVAN ANDREI / 22 puncte

-III- REPEDE BOGDAN / 21 puncte

-IV- MATEI GABRIEL / 20 puncte

-V- NEMETI ARTHUR / 19 puncte

-VI- IONESCU REMUS / 16 puncte

-VII- SALYI TAMAS / 17 puncte

-VIII- MARC SEBASTAIN/ 16,5 puncte

-IX- REPEDE STEFAN / 11 puncte

-X- SZABO MIHAI / 10 puncte

Grupa -5- CLASAMENT ( SECUNDAR ) Copii-4, grupa de vârstă: (10-11 ani) SECŢIUNEA- ÎNALTĂ PERFORMANȚĂ, TOP 10 – 2017/.

-I- LALESCU LUCA MIHAI / 155 puncte

-II- TODORUȚ BIANCA / 91 puncte

-III- FILIMON ANNEMARIE- ISABEL / 87 puncte

-IV- TRIPA IULIA / 82 puncte

-V- GHIB FABIANA-ALEXIA-GEORGIANA / 16 puncte

-VI- VUSCAN DOMINIC / 15,5 puncte

-VII- MAZILU CIPRIAN / 14 puncte

-VIII- LAURENTIU FLORIN / 12,5 puncte

-IX- IUHAS CRISTIAN / 11 puncte

-X- MATEI RUS / 10 puncte

Grupa -6- CLASAMENT ( SECUNDAR ) Copii-4, grupa de vârstă: (10-11 ani) SECŢIUNEA- PERFORMANȚĂ, TOP 10 – 2017/.

-I- PAUL OCTAVIAN-GEORGE / 79,5 puncte

-II- KELA ANDREEA-CRISTINA / 68 puncte

-III- LOBONȚ DAVID-GABRIEL / 19 puncte

-V- ORBAI TONY-ALEX / 16 puncte

-VI- DUMITRU CĂTĂLIN / 15 puncte

-VII- ROTARIU RADU-LUCA / 14,5 puncte

-VIII- NIȚĂ VIOREL / 14 puncte

-IX- RAZMANYI CSABA / 12 puncte

-X- LEMNARU ALBERT / 10 puncte

Grupa -7- CLASAMENT ( SECUNDAR ) Copii-4, grupa de vârstă: (10-11 ani) SECŢIUNEA-CONSACRAȚI, TOP 10 – 2017.

-I- MOLDOVAN RĂZVAN / 29 puncte

-II- FILIP ANDREI-DAVID-IOAN / 25 puncte

-III- ROMOCEA ADRIAN-FLORIN / 24 puncte FILIP ANDREI-DAVID-IOAN

-IV- ROMOCEA MATEI-GHEORGHE / 21 puncte

-V- MARIA MATEI / 19 puncte

-VI- ASZTALOS CRISTINA-DENISA / 18 puncte

-VII- STANCIU COSMIN / 15,5 puncte

-VIII- BARBU CRISTIAN / 14 puncte

-IX- FILIP DACIAN / 12,5 puncte

-X- SARBU MIHAI / 11 puncte

Grupa -8- CLASAMENT ( SECUNDAR ) CLASAMENT ( SECUNDAR ) Copii-3-2-1, grupa de vârstă: (6-9 ani) / SECŢIUNEA-CONSACRAȚI, TOP 10 / 2017

-I- SZABO SARA-KRISZTINA / 38 puncte

-II- IRHAZI INGRID-ANDREEA / 29 puncte

-III- IEPURE IRIS-MARIA / 25 puncte

-IV- NEGRU NARCIS-FLORIN / 20 puncte

-V- ARDELEAN VLAD-FLORIN / 18 puncte

-VI- BOTAN VLAD / 16 puncte

-VII- CORB CASIAN / 15 puncte

-VIII-PASCA RAUL / 14 puncte

-XI- MADAR DAVID/ 11 puncte

-X- IONESCU STEFAN / 10 puncte

Grupa -9- CLASAMENT ( SECUNDAR ) Copii-3-2-1, grupa de vârstă: (6-9 ani) / SECŢIUNEA-AVANSAȚI, TOP 10 – 2017

-I- RUSANDA PAUL-DAVID / 78 puncte

-II- SZUCS ANDREI SEBASTIAN VASILE / 16,5 puncte

-III- BANCIU ARES-DRAGOS / 15,5 puncte

-IV- ROMAN DARIUS / 15 puncte

-V- SZABO MARC STEFAN/ 12,5 puncte

-VI- KISS JURGE ANNAMARIA LAURA / 12 puncte

-VII- BORA YANNIS / 11,5 puncte

-VIII- OSVATH DANIEL-FLORIN / 11 puncte

-IX- COTUNA ELENA BIANCA / 10,5 puncte

-X- SONEA ALEXANDRU-NICOLAE / 10 puncte

Grupa -10- CLASAMENT ( SECUNDAR ) CLASAMENT ( SECUNDAR ) Copii-3-2-1, grupa de vârstă: (6-9 ani) / SECŢIUNEA- SPERANȚE, TOP 10 – 2017

-I- LENCAR DENIS-FLORIN / 74,5 puncte

-II- LIPAI STEFANIA MARIA / 18 puncte

-III- FLOREA DRAGOS-GABRIEL / 17 puncte

-IV- MURESAN OLIVER-MIHAI / 16 puncte

-V- SANDU OANA-LUCIA / 15 puncte

-VI- FĂRCAȘ MARIA-AURELIA / 14 puncte

-VII- PETRUS CASIAN PATRICK / 12 puncte

-VIII- MEHES DRAGOS-ANTON / 11 puncte

-IX- IOVAN IANIS / 10,5 puncte

-X- LAKATOS BIANCA AMINA / 10 puncte

Grupa -11- CLASAMENT ( SECUNDAR ) CLASAMENT ( SECUNDAR ) Copii-3-2-1, grupa de vârstă: (6-9 ani) / SECŢIUNEA- ASPIRANȚI, TOP 10 – 2017

-I- DONEA DENIS-CLAUDIUS / 59,5 puncte

-II- KOROZS FRANCISC / 19 puncte

-III- UNGUR BREHOI-DRAGOS-FLORIN / 18 puncte

-IV- TIPI IANIS CATALIN / 17 puncte

-V- VINTER ANDREI-MIHAI/ 16 puncte

-VI- BLIDAR MAYA-REBECA / 15 puncte

-VII- UJOC MARA-MARIA / 14 puncte

-VIII- UJOC ALEXANDRU-MIHAI / 12 puncte

-IX- UJOC DRAGOS-ANDREI / 11 puncte

-X- NEMETHY ERIK-EDWARD / 10 puncte

Grupa -12- CLASAMENT ( SECUNDAR ) CLASAMENT ( SECUNDAR ) Copii-PRICHINDEI, grupa de vârstă: (4-5 ani) / SECŢIUNEA- ÎNCEPĂTORI, TOP 10 – 2017

-I- PLEINER DOMINIC / 27 puncte

-II- TRIF DARIO / 24 puncte

-III- VANC PETRA / 19,5 puncte

-IV- OMETTO ACHILLE MASSIMILIANO / 16 puncte

-V- SARA ANTIK / 15 puncte MARA INGRID

-VI- KISS JURGE ANIELLA MELANIA si COSTE ANDREI-CRISTIAN / 10 puncte

-VII- DORNEA DARIUS-ANDREI si POPA NICOLAS / 9 puncte

-VIII- SABAU LUCA STEFAN si MURESAN DAVID-ALEXANDRU / 8 puncte

-IX- SATAC RAISA –CRISTINA si MOCIAR -GEORGE / 7 puncte

-X- SATAC CASIAN-RAZVAN si LAZAR DAVID-ANDREI / 6 puncte

PREMII SPECIALE:

1- PAPP CRISTIAN -Cel mai tehnic sportiv la categoria (Seniori).

2- GERGELY LAJOS-TAMAS- Cel mai tehnic sportiv la categoria (Tineret).

3- DUSCIUC DRAGOȘ-COSMIN – Cel mai tehnic sportiv la categoria (Juniori).

4- ȘUTEU ANDREI-LUCA-Cel mai tehnic sportiv la categoria la categoria (Cadeți).

6- TIMOFTE ANDREI-IOAN – Cel mai tehnic sportiv la categoria la categoria (Minicadeți).

7- LALESCU LUCA-MIHAI-Cel mai tehnic sportiv la categoria (Copii 4).

8- RUSANDA PAUL-DAVID -Cel mai tehnic sportiv la categoria (Copii 3).

9- LENCAR DENIS-FLORIN -Cel mai tehnic sportiv la categoria (Copii 2).

10- DONEA DENIS-CLAUDIUS -Cel mai tehnic sportiv la categoria (Copii 1).

Premii de excelenţă pentru arbitri:

-Babinszki Robert “Premiul de excelenţă în activitatea de arbitru șef 2017“

-Badea Cristian “Premiul de excelenţă în activitatea de arbitru 2017“

-Bulc Claudia “Premiul de excelenţă în activitatea de arbitru 2017“

-Georgieş Hajnalka Annamaria “Premiul de excelenţă în activitatea de arbitru 2017“

-Indrie Rebeca Alexandra “Premiul de excelenţă în activitatea de arbitru 2017“

-Marin Carina “Premiul de excelenţă în activitatea de arbitru 2017“

-Neaga Raul Marian “Premiul de excelenţă în activitatea de arbitru 2017“

-Negru Alexandra “Premiul de excelenţă în activitatea de arbitru 2017“

-Panaite Andreea “Premiul de excelenţă în activitatea de arbitru 2017“

-Pişki Lajos Arnold “Premiul de excelenţă în activitatea de arbitru 2017“

-Platona Sabin Mirel “Premiul de excelenţă în activitatea de arbitru 2017“



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !