Rezultate Liga a V-a Bihor

Rezultate Liga a V-a Bihor
Rezultatele înregistrate în etapa a X-a din Liga a V-a.

Rezultate consemnate în cele trei serii:

SERIA 1 – ETAPA 10

Minerul Voivozi-Popeşti – Sporting Lugaş 3-1 (1-0). Dumitra 41 penalty, Biț 55, Sebestyen 70 / Ilisie 90+2

CS Săcueni – Voinţa Suplac 4-1 (1-1). Letai 38, Papp, 88, 88, Szucs 83 / Chirilă 4

AS Vadu Crișului – Toldy Sânnicolau de Munte 1-1 (1-1). Seghedi 24 / Mehes 6

Inter Aştileu – Săgeata Brusturi 3-3 (1-1). Suciu 19, 70, Bela 50 / Grozav 13, 80, 82

Locadin Ţeţchea – CS Diosig 3-0 (1-0). Cr. Butuc 33, 60, Varga 47

Electric Star Marghita – AC Bihorul Lugaş 0-2 (0-0). Bulboacă 55, Varga 66

Unirea Bratca – Minerul Şuncuiuș 1-2 (0-2). Vereș 90+2 / Șvab 12, Găvriluț 18

 

CLASAMENT

1. Locadin Ţeţchea 10 9 0 1 45 – 10 27

————————————————————————————-

2. CS Diosig 10 7 1 2 51 – 10 22

3. Sporting Lugaş 10 7 1 2 33 – 15 22

4. Minerul Voivozi 9 7 0 2 37 – 23 21

5. Minerul Şuncuiuş 10 5 2 3 19 – 19 17

6. Unirea Bratca 10 5 0 5 26 – 28 15

7. Inter Aştileu 9 4 2 3 18 – 25 14

8. AC Bihorul Lugaş 10 4 1 5 19 – 25 13

9. Săgeata Brusturi 10 3 2 5 24 – 29 11

10. Toldy 10 3 2 5 21 – 36 11

11. Voinţa Suplac 10 3 1 6 21 – 30 10

12. AS Vadu Crișului 10 2 2 6 14 – 31 8

13. CS Săcueni 10 2 1 7 11 – 28 7

14. Electric Star 10 0 1 9 12 – 42 1

 

Etapa viitoare (8-9 noiembrie): Sporting Lugaş – CS Săcueni, Voinţa Suplac – AS Vadu Crișului, Toldy Sânnicolau de Munte – Inter Aştileu, Săgeata Brusturi – Locadin Ţeţchea, CS Diosig – Electric Star Marghita, AC Bihorul Lugaş – Unirea Bratca, Minerul Şuncuiuş – Minerul Voivozi-Popeşti.

SERIA 2 – ETAPA 9

 

Viitorul Tărian – AS Cefa 4-1 (1-0). Selejan 18, Danciu 64, Cr. Pop 73, Pahonțu 81 penalty / C. Bradea 51

Voinţa Ciumeghiu – Dacia Gepiu 3-1 (2-0). Gyurka 16, Șipoș 35, Lasco 80 / Oros 90+2

Foresta Tileagd – Voinţa Cheresig 7-2 (5-0). Turbatu 18, 23, Bora 19, Gyuro 25, 30, 67, 84 penalty / Maier 80 penalty, Curpaș 90 penalty

CS II Oşorhei – CSC FC Paleu 1-1 (1-0). Zaro 37 / Karacsony 90+3

Unirea Livada – CS Mădăras 0-5 (0-3). R. Pușcaș 19, 21, Pereț 39, 73, Baran 71

Cetatea Biharia – Frontiera Oradea 1-1 (1-1). Reștea 16 / F. Buzaș 26

 

CLASAMENT

1. CS Mădăras 9 8 1 0 43 – 8 25

————————————————————————————–

2. Frontiera Oradea 9 5 4 0 39 – 11 19

3. Unirea Livada 9 5 3 1 23 – 13 18

4. Cetatea Biharia 9 5 2 2 22 – 10 17

5. CSC FC Paleu 9 4 1 4 28 – 25 13

6. Foresta Tileagd 9 4 1 4 21 – 23 13

7. Viitorul Tărian 9 4 0 5 18 – 20 12

8. Dacia Gepiu 9 3 2 4 19 – 17 11

9. Voinţa Ciumeghiu 9 3 2 4 15 – 29 11

10. Voinţa Cheresig 9 2 1 6 13 – 44 7

11. CS II Oşorhei 9 1 1 7 7 – 26 4

12. AS Cefa 9 1 0 8 9 – 30 3

 

Etapa viitoare (8-9 noiembrie): AS Cefa – Frontiera Oradea, CS Mădăras – Cetatea Biharia, CSC FC Paleu – Unirea Livada, Voinţa Cheresig – CS II Oşorhei, Dacia Gepiu – Foresta Tileagd, Viitorul Tărian – Voinţa Ciumeghiu.

 

SERIA 3 – ETAPA 9

 

Victoria Tulca – FC Universitatea II Oradea 4-1 (2-0). Fekete F. 8, 81, Petran 31, Paveliuc 69 / Călăcean 86 penalty

Vulturul Dobreşti – Cetate Biharia 9-2 (6-0). Tudor 5, L. Covaci 10, 18, 58, Pașca 14, 16, 45, Duluș 69 penalty, Bozsanyi 82 autogol / Habakok 70, 83

Unirea Roşia – CSC Sânmartin II 2-2 (1-0). V. Burescu 33, Bolha 78 / Bala 65, Iuhas 84

LPS Bihorul Oradea – Poiana Budureasa II 3-1 (1-1). Micle 22, Luncan 49, Marioane 62 / Sabău 35

Zorile Bunteşti – Gloria Căbeşti 5-3 (3-2). Tomuțiu 30, Haidu 39, 49, Corbu 43 penalty, M. Toma 72 / Alb 20, 21, Țiboc 78

Izvorul Cociuba Mare – Inter Crişul Batăr 2-1 (0-0). Madear 75, Țirban 78 / Mangrău 65

 

CLASAMENT

1. Gloria Căbeşti 9 6 0 3 36 – 17 18

———————————————————————————–

2. Victoria Tulca 9 5 1 3 21 – 13 16

3. Izvorul Cociuba 9 5 1 3 17 – 19 16

4. Zorile Bunteşti 9 4 3 2 18 – 16 15

5. Universitatea II 9 4 2 3 26 – 21 14

6. Budureasa II 9 4 2 3 23 – 19 14

7. Vulturul Dobreşti 9 4 2 3 31 – 21 14

8. CSC Sânmartin II 9 4 1 4 20 – 24 13

9. Inter Crişul Batăr 9 3 2 4 22 – 23 11

10. LPS Bihorul 9 3 2 4 19 – 22 11

11. Unirea Roşia 9 3 1 5 23 – 27 10

12. Cetate Biharia 9 0 1 8 14 – 46 1

 

Etapa viitoare (8-9 noiembrie): FC Universitatea II Oradea – Inter Crişul Batăr, Gloria Căbeşti – Izvorul Cociuba Mare, Poiana Budureasa II – Zorile Bunteşti, CSC Sânmartin II – LPS Bihorul, Cetate Biharia – Unirea Roşia, Victoria Tulca – Vulturul Dobreşti.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !