Rezultate Liga IV și liga V – Bihor, etapa

Reactualizat la:
Rezultate Liga IV și liga V – Bihor, etapa
Rezultatele meciurilor disputate în Liga IV și V în weekend-ul 19-21 martie.

FOTBAL – LIGA 4 – ETAPA 18

Rezultate consemnate:

Universitatea Oradea – CS Mădăras 3-1 (0-1). Suwa 53, Baros 90+1, M. Pop 90+2 / Dobrescu 2

Crişul Aleşd – CSO Ştei 1-2 (1-2). I. Bot 34 / Gavriș 6, Haica 44

CF Bihorul Beiuş – Crişul Sântandrei 2-0 (1-0). M. Trip 8, 85

Olimpia Salonta – CS Diosig 0-2 (0-0). Gado 74, Sereș 89

Locadin Ţeţchea – Viitorul Borş 2-4 (0-3). Blaga 58, Cr. Butuc 64 / Rozsa 38, 90+3, Tranculov 39, B. Milian 44

Meciul Victoria Avram Iancu – Valea lui Mihai, nu s-a disputat deoarece echipa din Valea lui Mihai nu s-a prezentat la meci în timpul regulamentar.

FC Hidişel și Viitorul Marghita au stat.

CLASAMENT

  1. CS Diosig 16 14 0 2 62 – 18 42

———————————————————————————————

  1. FC Hidişel 15 11 3 1 52 – 13 36
  2. CF Bihorul Beiuş 16 11 2 3 52 – 15 35
  3. Crişul Sântandrei 15 11 0 4 50 – 21 33
  4. CSO Ştei 16 9 3 4 27 – 19 30
  5. CS Mădăras 15 9 1 5 40 – 21 28
  6. Unirea Valea lui Mihai 14 8 2 4 43 – 26 26
  7. FC Universitatea 16 6 3 7 24 – 33 21
  8. Viitorul Marghita 15 6 1 8 25 – 29 19
  9. Olimpia Salonta 16 5 3 8 31 – 41 18
  10. Viitorul Borş 15 3 3 9 24 – 35 12
  11. Locadin Ţeţchea 16 3 0 13 26 – 77 9
  12. Crişul Aleşd 16 1 1 14 12 – 47 1
  13. Victoria Avram Iancu 15 0 0 15 14 – 87 0

FC Bihor II Oradea s-a retras din campionat şi rezultatele i-au fost anulate.

Crişul Aleşd a fost penalizată cu trei puncte pentru retragerea de pe teren la meciul de la Ştei.

CSU Partium Oradea a fost exclusă din campionat şi toate rezultatele i-au fost anulate.

Etapa viitoare (26-27 martie): Crişul Aleşd – CSM Olimpia Salonta, FC Hidişel – Locadin Ţeţchea, Viitorul Borş – FC Universitatea Oradea, Viitorul Marghita – CF Bihorul Beiuş, Crişul Sântandrei – Victoria Avram Iancu, CSO Ştei – Unirea Valea lui Mihai. CS Diosig și CS Mădăras vor sta.

FOTBAL – LIGA 5 – ETAPA 17

Rezultate consemnate:

SERIA 1

Frontiera Oradea – CS Săcueni 2-3 (2-3). Scholler 3, Fărcuț 22 / Szilagyi 26, 41, Matyi 45

CSC Sînmartin – Cetatea Biharia 3-3

CSC Paleu – AC Bihorul Lugaş 11-1 (5-1). Lazăr 2, 11, 50, Szeles 7, Laszlo 26, 30, 87, Pechy 54, Tocuț 82, Lele 85, Krizsan 89 / T. Maghiar 17

CS II Oşorhei – AS Vadu Crişului 2-0 (1-0). Cora 40 penalty, B. Abrudan 80

Săgeata Brusturi – Unirea Bratca 3-1 (2-1). Liștea 5, Jurjac 14, Bocioc 90+2 / G. Criste 43

Inter Aştileu – LPS Bihorul 2-1 (0-1). Măgui 53, C. Bonta 79 / M. Junc 46

Voinţa Suplac – Foresta Tileagd 0-5 (0-1). Bora 16, Gyuro 49, 86, C. Ficuț 78, Simuț 90+3

Minerul Şuncuiuş – Toldy Sânnicolau 4-0 (1-0). S. Brândaș 8, Gavriluț 75, 77, Ambru 87

CLASAMENT

  1. CSC FC Paleu 17 14 1 2 74 – 14 43

—————————————————————————————

  1. CS II Oşorhei 17 14 1 2 50 – 13 43
  2. Cetatea Biharia 17 13 2 2 74 – 19 41
  3. CSC Sînmartin 17 10 2 5 50 – 32 32
  4. CS Săcueni 17 9 3 5 33 – 32 30
  5. Bihorul Lugaş 17 9 2 6 33 – 42 29
  6. Foresta Tileagd 17 8 2 7 54 – 36 26
  7. Voinţa Suplac 17 7 4 6 41 – 31 25
  8. Toldy Sânnicolau 17 7 2 8 37 – 38 23
  9. Frontiera Oradea 17 6 2 9 44 – 45 20
  10. AS Vadu Crişului 17 5 4 8 25 – 37 19
  11. LPS Bihorul 17 5 3 9 33 – 52 18
  12. Inter Aştileu 17 4 1 12 29 – 63 13
  13. Săgeata Brusturi 17 4 1 12 22 – 58 13
  14. Unirea Bratca 17 3 1 13 29 – 71 10
  15. Minerul Şuncuiuş 17 2 1 14 26 – 71 7

 

Etapa viitoare (26-27 martie): Cetatea Biharia – Frontiera Oradea, CS Săcueni – Toldy Sânnicolau de Munte, AC Bihorul Lugaş – CSC Sînmartin, AS Vadu Crişului – CSC FC Paleu, Unirea Bratca – CS II Oşorhei, LPS Bihorul – Săgeata Brusturi, Foresta Tileagd – Inter Aştileu, Minerul Şuncuiuş – Voinţa Suplac.

SERIA 2

Dacia Gepiu – AS Cefa 4-0 (3-0). C. Marincean 15, D. Cuc 26, E. Faur 44 penalty, B. Avram 74

Unirea Roşia – Inter Crişul Batăr 4-0 (1-0). Turc 4, Bolha 60, Oraș 61, Malița 89

Gloria Căbeşti – Vulturul Dobreşti 1-0 (1-0). D. Lezeu 8

Biharea Vaşcău – Padișul Bihorul Gurani 1-7 (1-4). Micula A. 27 / Mune 16, 39, 52, Chebeleu 22, Raț 41, Blaga 65, Petran 83

Zorile Bunteşti – Voinţa Cheresig 2-1 (2-0). Diniș 20, 25 / Haragoș 55

Unirea Livada – CF Liberty Pomezeu 1-1 (1-0). Creț 11 / Rada G. 80

Izvorul Cociuba Mare – Voinţa Ciumeghiu 2-1 (0-1). Milian D. 75, Moldovan 81 / Șipoș 4

Victoria Tulca a stat.

CLASAMENT

  1. Unirea Livada 16 14 2 0 71 – 21 44

…………………………………………………………………………………………………….

  1. Padişul Gurani 16 12 1 3 48 – 15 37
  2. Unirea Roşia 16 10 4 2 58 – 20 34
  3. Biharea Vaşcău 16 10 2 4 45 – 24 32
  4. Zorile Bunteşti 16 9 3 4 36 – 22 30
  5. Victoria Tulca 15 9 1 5 45 – 31 28
  6. Gloria Căbeşti 16 8 3 5 25 – 17 27
  7. Liberty Pomezeu 16 8 2 6 36 – 29 26
  8. Dacia Gepiu 15 6 2 7 33 – 30 20
  9. Izvorul Cociuba 16 5 0 11 24 – 40 15
  10. Vulturul Dobreşti 16 4 2 10 11 – 43 11
  11. Voinţa Cheresig 16 2 3 11 17 – 43 9
  12. Inter Crişul Batăr 16 2 3 11 12 – 38 9
  13. AS Cefa 16 2 3 11 15 – 48 9
  14. Voinţa Ciumeghiu 16 2 1 13 18 – 68 7

 

Vulturul Dobreşti este penalizată cu 3 puncte.

Viitorul Tărian s-a retras din campionat şi toate rezultatele i-au fost anulate.

Etapa viitoare (26-27 martie): AS Cefa – Victoria Tulca, Inter Crişul Batăr – Dacia Gepiu, Vulturul Dobreşti – Unirea Roşia, AS Padişul Gurani – Gloria Căbeşti, Voinţa Cheresig – Biharea Vaşcău, Liberty Pomezeu – Zorile Bunteşti, Izvorul Cociuba Mare – Unirea Livada. Voinţa Ciumeghiu va sta.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !