Rezultatele și marcatorii din Liga 5 Bihor la fotbal

De Teodor Biriş
Rezultatele și marcatorii din Liga 5 Bihor la fotbal
© Minerul Suncuius
În week-end au avut loc meciurile de fotbal din liga a 5-a și s-au consemnat următoarele rezultate:

SERIA 1 – ETAPA 15

Club Atletic Oradea – Toldy Sânnicolau de Munte 14-0 (9-0). L. Jurca 1, 14 penalty, 43, 50, R. Paşca 14, 23, 38, 49, D. Costea 30 penalty, 32, 41, 85, Laszlo 68, 73

LPS Bihorul – Viitorul Bratca 1-3 (0-2). Dande 66 / Ţepele 5, Potra 8, Bela 65

Cetatea Biharia – Foresta Tileagd 3-2 (2-1). Heilman 17, Cheregi 46, Kulcsar 65 / Rostaş 16, Ghiuro 83

Voinţa Suplac – Locadin Ţeţchea 8-2 (4-0). Puşcaş 17, Miclean 28, 40, Kovacs 42, Biţ 72, Cadar 84, Tison 86, Vaszok 88 / C. Butuc 53, M. Popa 62

Progresul Sâniob – Minerul Şuncuiuş 1-1 (0-1). Cr. Meheş 47 / Sg. Brândaş 35

AS Vadu Crişului – Slovan Valea Cerului 0-2 (0-2). Farcaş 6, Tribulic 40

Dinamo Oradea – Inter Aştileu 4-0 (2-0). Suciu 11, 68, G. Antal 32, S. Grozav 70

CLASAMENT

1. Club Atletic Oradea 15 15 0 0 91 – 10 45

2. Dinamo Oradea 15 12 2 1 77 – 22 38

3. Voinţa Suplac 15 9 2 4 52 – 27 29

4. Minerul Şuncuiuş 15 9 1 5 48 – 26 28

5. Inter Aştileu 15 9 1 5 40 – 36 28

6. Foresta Tileagd 15 7 3 5 49 – 30 24

7. Cetatea Biharia 15 7 2 6 30 – 36 23

8. Locadin Ţeţchea 15 7 1 7 45 – 47 22

9. Viitorul Bratca 15 5 2 8 30 – 41 17

10. AS Vadu Crișului 15 5 1 9 23 – 42 16

11. Slovan Valea Cerului 15 3 3 9 17 – 35 12

12. LPS Bihorul 15 4 0 11 32 – 70 12

13. Sânnicolau de Munte 15 2 1 12 22 – 87 7

14. Progresul Sâniob 15 0 3 12 11 – 57 3

Etapa viitoare (15 aprilie): Locadin Ţeţchea – ACS CAO 1910 Oradea, Viitorul Bratca – Voinţa Suplac, Foresta Tileagd – LPS Bihorul Oradea, Slovan Valea Cerului – Cetatea Biharia, Minerul Şuncuiuş – AS Vadu Crişului, Dinamo Oradea – Progresul Sâniob, Inter Aştileu – Toldy Sânnicolau de Munte.

SERIA 2 – ETAPA 13

Victoria Avram Iancu – Victoria Tulca 3-0 (1-0). Câmpan 40, R. Cotrău 51 autogol, Lupaş 57

Unirea Oşorhei – Unirea Roşia 6-1 (1-0). Cl. Popa 8, Cora 55, Cr. Bot 56, Moţiu 79 autogol, Lupaşcu 81, Kun 90+1 / Bolha 47

Voinţa Ciumeghiu – Zorile Bunteşti 3-2 (3-1). C. Şipoş 8, 90+2, Shamnat 17 / Diniş 23, Foghiş 90+2

Izvorul Cociuba Mare – Viitorul Tărian 2-3 (0-2). Cr. Pop 36, Abrudan 39, Foltuţ 51 / Pleş 48, Tule 78

Voinţa Cheresig – Gloria Căbeşti 1-4 (0-0). Arva 56 / Micle 72, Lezeu 75, Ad. Sârb 86, R. Lasc 90

Vida Pomezeu – Vulturul Dobreşti 2-1 (1-0). Rada 2, 88 / Oniţa 68

CLASAMENT

1. Unirea Oşorhei 13 12 0 1 46 – 8 36

2. Gloria Căbeşti 13 9 3 1 56 – 22 30

3. Victoria Avram Iancu 13 7 3 3 35 – 13 24

4. Izvorul Cociuba Mare 13 7 0 6 31 – 40 21

5. Zorile Bunteşti 13 6 0 7 46 – 31 18

6. Unirea Roşia 13 5 3 5 32 – 36 18

7. Viitorul Tărian 13 5 3 5 23 – 33 18

8. Vulturul Dobreşti 13 5 1 7 26 – 27 16

9. Voinţa Cheresig 13 4 3 6 20 – 31 15

10. Voința Ciumeghiu 13 4 2 7 24 – 48 14

11. Victoria Tulca 13 2 2 9 12 – 35 8

12. Vida Pomezeu 13 2 0 11 13 – 40 6

Etapa viitoare (15 aprilie): Gloria Căbeşti – Victoria Avram Iancu, Vulturul Dobreşti – Voinţa Cheresig, Viitorul Tărian – Vida Pomezeu, Unirea Roşia – Izvorul Cociuba Mare, Voinţa Ciumeghiu – Unirea Oşorhei, Zorile Bunteşti – Victoria Tulca.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !