S-au întrecut la “Apollo Classic Internațional”

De Teodor Biriş
1Comentariu
Şi-au etalat muşchii la Arena „Antonio Alexe”.
Şi-au etalat muşchii la Arena „Antonio Alexe”.
Organizatorii au oferit premii în valoare de 8.000 de dolari.

Arena „Antonio Alexe” a găzduit prima ediţie a concursului “Apollo Classic Internațional”, organizat de United Intercontinental Bodybuilding Fitness Federation (UIBFF) şi clubul Elite GenetX. UIBFF a fost reprezentat de Adrian Lupău, vicepreşedintele mondial, respectiv de Nagy János – preşedinte pe România, respectiv Csokmai Tiberiu – vicepreşedinte.

În competiţie s-au aflat sportivi din România, Ungaria, Marea Britanie şi Iordania, care s-au întrecut la mai multe categorii de vârstă şi greutate, începând cu copiii şi terminând cu seniorii, la feminin şi masculin.

Organizatorii au anunţat premii în valoare de 8.000 de dolari, Câştigătorii categoriilor open au fost recompensaţi cu câte 400 de dolari, în timp ce un premiu special de 300 de dolari a fost acordat pentru cel mai bun program liber ales, câştigător fiind britanicul Lewis Riches.

Pe lângă premiile în bani, sportivii de pe podium au fost premiaţi cu medalii şi trofee. Openul la categoria grea a fost câştigat de Zsolt Sranko, sportiv din Şimleu Silvaniei.

Podium Apollo Classic:

Fitness Kid 7 ani: 1. Jesica Moldovan (România), 2. Anastasia Bonea (România), 3. Eke Mate (Ungaria).

Fitness Kid 8-9 ani: 1. Iva Casandra Paşcalău (România), 2. Claudia Antics (România), 3. Riana Maia Tătar (România).

Fitness Kid 10-11 ani: 1. Alexia Boros (România), 2. Papp Johanna (Ungaria), 3. Antonia Zolceac (România).

Fitness Kid 12-13 ani: 1. Gelen Lilli (Ungaria), 2. Petra Repasi (România), 3.Tepfenhart Bettina (Ungaria).

Fitness Kid 14 ani: 1. Eliza Andreea Gnandt (România), 2. Mara Șepși (România), 3. Nagy Regina (România).

Fitness Kid 15 ani: 1. Livia Păcurar (România), 2. Eke Dora (Ungaria), 3. Molnar Zina (Ungaria)

Bodybuilding Juniori Open: 1.Mihai Iulian (România), 2. Răzvan Ochea (România), 3. Alexandru Bădeață (România).

Miss Figure Open: 1. Kiss Pamela (România), 2. Nagy Ramona (România).

Man’s Phisique Open: 1. Laszlo Geri (România), 2. Vlad Roşca (România), 3. Andrei Constantin Petriş (România). Bodybuilding Classic -175cm: 1. Ciprian Sârbu (România), 2. Mahmoud Hazem Al-Said (Iordania), 3. Norbert Ungur (România).

Bodybuilding Classic +175cm: 1. Sebastian Moldovan (România), 2. Ionuţ Liber (România), 3. Lewis Riches (Marea Britanie).

Bikini Open: 1.Tóth Henrietta (România), 2.Székely Agnes (România), 3.Szabo Tzuntzy (România).

Bodybuilding Classic Open: Sebastian Moldovan

Man Bodybuilding -75 kg: 1. Halász Frank Norbert (România),

2. Saeed Atef Mohamad Hasoneh (Iordania), 3. Furdos David Ungaria).

Man Bodybuilding -85 kg: 1.Tischer Csaba (Ungaria), 2. Sebastian Moldovan (România), 3.Mahmoud Adallah Alfak Hori (Iordania)

Man Bodybuilding -95 kg: 1.Sranko Zsolt (România), 2. Kszell Krisztián (Ungaria), 3. Daniel Vasilică (România).

Bodybuilding +95 kg: 1. Dudas Adam (Ungaria), 2. Alexandru Bădeaţă (România).

Man Bodybuilding Open: 1. Sranko Zsolt (România).



1Comentariu

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !

versiunea HTML a comentariilor