Turnee juvenile organizate de FC Bihor

De Teodor Biriş
Clubul FC Bihor organizează sâmbătă, 9 iunie, şi duminică, 10 iunie, două turnee de fotbal.

Sâmbătă, 9 iunie, la Stadionul Municipal „Iuliu Bodola” se va desfăşura turneul de fotbal rezervat copiilor în vârstă de 10 ani „Cupa FC Bihor U10”.

Turneul se va desfășura pe terenul de iarbă al stadionului şi este la ediția a II-a. Participă şase echipe, Atletico Arad, CFR 1907 Cluj, Banatul Timișoara, Viitorul Zalău, Plimob Sighet și formația gazdă, FC Bihor, pregătită de antrenorul Lucian Ulici.

Dimineață jocurile vor debuta de la ora 10 și se vor desfășura după următorul program:

Ora 10.00 Atletico Arad –FC Bihor

Ora 10.30 Viitorul Zalău – Plimob Sighet

Ora 11.00 CFR Cluj – Banatul Timișoara

Ora 11.30 FC Bihor – Viitorul Zalău

Ora 12.00 Atletico Arad – Banatul Timișoara

Ora 12.30 CFR Cluj – Plimob Sighet

 

În reuniunea a două, după masă, jocurile vor debuta de la ora 14 și se vor derula după cum urmează:

Ora 14.00 Banatul Timișoara – FC Bihor

Ora 14.30 CFR Cluj – Viitorul Zalău

Ora 15.00 Plimob Sighet – Atletico Arad

Ora 15.30 Banatul Timișoara – Viitorul Zalău

Ora 16.00 FC Bihor – Plimob Sighet

Ora 16.30 Atletico Arad – CFR Cluj

Ora 17.00 Plimob Sighet – Banatul Timișoara

Ora 17.30 Viitorul Zalău – Atletico Arad

Ora 18.00 FC Bihor – CFR Cluj

La ora 18.45 este programată festivitate de premiere, iar turneul este sponsorizat de SC West Fruta SRL.

 

Duminică, se joaca turneul juniorilor născuţi în 2003. Competiția este programată la Stadionul Municipal „Iuliu Bodola” și se va desfășura pe terenul sintetic. În prima fază, echipele au fost împărțite în două grupe, după cum urmează: FC Bihor 2003, Olimpia Satu Mare, Kinder Carei și „Liviu Antal” Cluj, în grupa A, respectiv, Juniorul Satu Mare, „Il Calcio” Negrești, FC Bihor 2004 și FC Zalău, în grupa B. Echipele clubului FC Bihor participante la acest turneu sunt pregătite de antrenorul Sorin Pop.

Partidele vor debuta de la ora 10.30 și se vor desfășura pe două terenuri paralele.

 

În grupa A, programul jocurilor este următorul:

Ora 10.30 FC Bihor 2003 – Olimpia S.M.

Ora 11.00 Kinder Carei – „Liviu Antal” Cluj

Ora 11.30 FC Bihor 2003 – „Liviu Antal” Cluj

Ora 12.00 Olimpia S.M. – Kinder Carei

Ora 12.30 FC Bihor 2003 – Kinder Carei

Ora 13.00 Olimpia S.M. – „Liviu Antal” Cluj

 

Pe un teren paralel se vor disputa partidele din grupa B, astfel:

Ora 10.30 Juniorul S.M. – „Il Calcio” Negrești

Ora 11.00 FC Bihor 2004 – FC Zalău

Ora 11.30 Juniorul S.M. – FC Zalău

Ora 12.00 „Il Calcio” Negrești – FC Bihor 2004

Ora 12.30 Juniorul S.M. – FC Bihor 2004

Ora 13.00 „Il Calcio” Negrești – FC Zalău

 

Între orele 13.30 – 14.30 va fi o perioadă de pauză, după care turneul va continua cu jocurile de clasament.

Ora 14.30 Locul IV Grupa A – Locul IV Grupa B (pentru locurile 7-8), pe terenul I

Ora 14.30 Locul III Grupa A – Locul III Grupa B (pentru locurile 5-6), pe terenul II

Ora 15.00 Locul I Grupa A – Locul II Grupa B (semifinala 1), pe terenul I

Ora 15.00 Locul II Grupa A – Locul I Grupa B (semifinala 2), pe terenul II

Ora 15.30 Finala mică

Ora 16.00 Finala mare

În jurul orei 16.45, va avea loc festivitatea de premiere, urmând a se acorda cupe, medalii și diplome.

Taguri: ,


0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !