Erou lăsat să moară pe stradă
Un om a fost lăsat să moară pe o stradă din Queens, New York, după ce a acesta a salvat o femeie din mâinile unui infractor care a atacat-o. Omul a fost înjunghiat de mai multe ori şi a căzut în timp ce îl urmărea pe atacator, mai bine de o oră oamenii au trecut indiferenţi pe lângă el şi nu i-au acordat niciun ajutor. Imaginile surprinse de o cameră de supraveghere au fost postate pe youtube.
Trimite articolul
X
powered by
Surfing Waves
FC Bihor
Defensiva FC Bihor Oradea va arăta mult schimbată față de campionatul trecut. După fundașul dreapta Kilyen și fundașul stânga Velisar, clubul orădean a oficializat transferul fundașului central Paul Antoche (33 de ani – 1,84 m).
Bihon CSM Oradea
După câteva zile de incertitudini, se cunoaște noua echipă a fostului jucător al „leilor roșii”, Bobe Nicolescu.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Attila Balázs, un bărbat de 31 de ani, din localitatea Petreu, a fost pus de polițiștii bihoreni pe lista infractorilor căutați în întreaga țară, deoarece se sustrage executării unei pedepse de 4 ani și 9 luni de închisoare, aplicată pentru tâlhărie calificată și furt calificat.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Trecătorii aflați vineri după-amiază pe malurile Crișului Repede au avut parte de o întâlnire mai puțin obișnuită.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Primăria Balc va achiziționa, cu fonduri europene, o dronă profesională dotată cu cameră termică și sisteme inteligente de monitorizare, destinată intervențiilor și gestionării situațiilor de urgență.
Economic
Persoanele care dețin un certificat de încadrare în gradul III de handicap beneficiază și în 2026 de o serie de drepturi sociale și forme de sprijin acordate de stat.
Citiți principiile noastre de moderare aici!