COMUNICAT
Întrerupere alimentare cu apă – zona străzilor Gheorghe Doja/Teleki Mihaly/Kabos Endre/Cartier Podgoria
Compania de Apă Oradea informează consumatorii că, marți, 25 august 2026, în intervalul orar 08:00 – 20:00, va fi necesară întreruperea furnizării apei potabile în zona străzii Gheorghe Doja, ca urrmare a lucrărilor din cadrul proiectului „BH CL 3 – Extinderea și reabilitarea rețelelor de alimentare cu apă și de canalizare în Oradea – zona 2”.
Vor fi afectați consumatori de pe străzile:
- Gheorghe Doja – parțial;
- Teleki Mihaly;
- Kabos Endre;
- Cartier Podgoria – ieșirea din Oradea spre Fughiu.
Ne cerem scuze pentru disconfortul creat. Recomandăm consumatorilor afectați să își asigure rezervele de apă necesare pentru intervalul menționat.
După reluarea furnizării, este posibil ca apa să prezinte turbiditate temporară, caz în care se recomandă utilizarea acesteia doar în scopuri menajere până la limpezire.
Compania de Apă Oradea le mulțumește consumatorilor pentru înțelegere și colaborare.
Cu respect,
Compania de Apă Oradea
Citiți principiile noastre de moderare aici!