RER Vest a primit amendă de la Poliția Locală Oradea, după ce a lăsat în fața porților orădenilor sacii cu reciclabile amestecate. Compania a contestat-o, dat fiind că Primăria Oradea, de care ține poliția, e cea care a dictat și ridicarea deșeurilor pe cinci fracții, chiar dacă n-avea regulamentele locale necesare pentru asta.