Cod galben la Tinca
ORADEA - În judeţul Bihor râul <strong>Crisul</strong> Negru nu a mai înregistrat depăşiri ale cotelor de atenţie, se arată într-un comunicat al Direcţiei Ape Crisuri.
Trimite articolul
X
powered by
Surfing Waves
România
Deputatul PSD Augustin Hagiu a anunțat marți că plafonarea prețului la motorină nu va fi prelungită, deoarece proiectul legislativ care ar fi permis extinderea măsurii până la 30 noiembrie a fost blocat în Comisia pentru buget-finanțe a Camerei Deputaților, condusă de un reprezentant PNL.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Atenționarea este valabilă în cursul zilei de marți, 30 iunie, între orele 14 - 20.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Guvernul și Ministerul Muncii au reacționat după acțiunea desfășurată de DIICOT în județul Bihor, unde au fost identificate persoane aflate în situații de vulnerabilitate în mai multe imobile.
România
Începând cu 1 iulie, șoferii din România vor întâlni o modificare importantă în ceea ce privește modul de susținere a testului de verificare a cunoașterii regulilor de circulație, cunoscut în practică drept „testul de reducere a suspendării permisului”.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Un bărbat de 35 de ani, din Batăr, a ajuns pe lista infractorilor căutați de Poliția Română, după ce a fost condamnat la un an și patru luni în închisoare, cu executare, pentru conducere fără permis și sub influența drogurilor.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Polițiștii Direcției de Investigare a Criminalității Economice, coordonați de un procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 2 București, au efectuat, marți dimineața, 15 de mandate de percheziție domiciliară și 6 mandate de aducere în Bihor, dar și și în județele Hunedoara, Gorj și Timiș într-un dosar de contrafacerea unei mărci și punerea în circulaţie a unui produs purtând o marcă identică sau similară cu o marcă înregistrată.
Citiți principiile noastre de moderare aici!