BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
„Turneul va fi o mare bucurie”

„Turneul va fi o mare bucurie”

la 28 April 2011 10:37 Reactualizat la: 28 April 2011 10:38
28 April 2011 10:37 Reactualizat la: 28 April 2011 10:38
<p>La Bazinul Olimpic „Ioan Alexandrescu” începe mâine ultimul turneu final al Superligii, în grupa 1-4.</p>
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - <p>La Bazinul Olimpic „Ioan Alexandrescu” începe mâine ultimul turneu final al Superligii, în grupa 1-4.</p>

Trimite articolul

X

Cel de-al treilea turneu final al Superligii de polo va fi şi ultimul. Datorită supremaţiei zdrobitoare a echipei CSM Digi, federaţia a decis ca turneul de la Oradea să fie şi ultimul. Conform programării iniţiale, trebuiau să se dispute patru turnee finale, dar s-a renunţat la cel de-al patrulea, care urma să aibă loc peste două săptămâni la Bucureşti. Poloiştii de la CSM Digi vor fi încununaţi duminică dimineaţă cu laurii de campioni, pentru cel de-al cincilea titlu naţional consecutiv. Este totodată cel de-al şaptelea din istoria poloului orădean. Publicul orădean este aşteptat să sărbătorească alături de favoriţii săi câştigarea campionatului şi a Cupei României.

„Este o senzaţie foarte plăcută pentru noi, să ştim că suntem deja campioni. Turneul va fi o mare bucurie pentru mine şi colegii mei. Cu toate acestea, partidele, cel puţin cele cu Dinamo şi Steaua, nu vor constitui o simplă formalitate pentru echipa noastră, în condiţiile numeroaselor indisponibilităţi din lot”, ne-a declarat căpitanul CSM Digi, Kádár Kálmán.

Probleme de lot la CSM Digi

Antrenorul Cornel Gordan nu va putea conta la acest turneu pe jucătorii Andrei Creţu şi Alex Popoviciu, care sunt indisponibili de mai multă vreme. De asemenea, Tibi Negrean acuză o accidentare la cotul mâinii de aruncare şi este incert. El ar putea totuşi să joace dacă starea sa se va ameliora până la ora meciurilor. Kádár Kálmán este suspendat pentru un meci în urma partidei cu Steaua, din turneul de la Izvorani şi nu va putea fi folosit în primul meci, cu Dinamo. Orădenii vor avea aşadar cel puţin trei absenţe de marcă în partida de debut, cu Dinamo, care nu se anunţă deloc facilă. „Sperăm totuşi să câştigăm în faţa dinamoviştilor, dar şi în celelalte două meciuri, pentru că dorim să ne onorăm titlul de campioni, în faţa suporterilor noştri”, a afirmat intenaţionalul Kádár Kálmán.

Turneul final III al grupei locurilor 1-4 nu va singurul din acest weekend la Oradea. La Bazinul acoperit Crişul va începe sâmbătă primul turneu final din grupa locurilor 5-8, cu participarea echipelor Rapid, Crişul, Poli CSU Cluj-Napoca şi Sportul Studenţesc. Tinerii poloişti ai Crişului vor încerca să obţină cât mai multe puncte.

G.N.

CSM Digi Oradea, al cincilea titlu consecutiv

Trimite articolul

X
Taguri:
csm digi ,
oradea ,
polo
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Razie pe șoselele din Bihor. Peste 1.900 de testări, aproape 300 de amenzi și 27 de permise reținute
    Polițiștii bihoreni au făcut peste 1.900 de testări în cadrul a două acțiuni desfășurate pe șoselele din județ. Aproape 300 de amenzi au fost aplicate, iar mai mulți șoferi au rămas fără permis.

    FC Bihor

    GALERIE FOTO
    „Am întâlnit o echipă care s-a dovedit a fi mult mai bună ca noi”
    După două eșecuri cu 0-3 și 0-2, CSL Ștefănești a pierdut la un scor și mai mare a treia deplasare din acest sezon, scor 0-4 la FC Bihor Oradea.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident rutier pe Podul Decebal din Oradea. O mașină a intrat în parapetul metalic de protecție
    Un accident rutier s-a produs pe Podul Decebal din Oradea, în noaptea de sâmbătă, 29 august, spre duminică, 30 august.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă pe strada Libertății din Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apa potabilă în Paleu și Săldăbagiu de Munte

    BIHON CAO

    CAO anunță întrerupere alimentării cu apă pentru zona străzilor Gheorghe Doja, Teleki Mihaly, Kabos Endre, Cartier Podgoria

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Bihorul intră din nou sub cod galben de caniculă. Temperaturile cresc până la 37 de grade
    Începând de luni, 31 august, între orele 10:00 și 21:00, temperaturile vor fi deosebit de ridicate în Crișana, Banat, Maramureș, vestul Transilvaniei, vestul și sudul Olteniei, precum și în sud-vestul Munteniei. Local, va fi caniculă.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cauzele accidentului mortal dintre Bratca și Damiș. Motociclistul ar fi pierdut controlul într-o curbă periculoasă
    Un motociclist de 61 de ani din Ungaria a murit după ce a pierdut controlul pe DJ 764D, între Bratca și Damiș, și a căzut circa 30 de metri. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Bihoreanul închis 3 ani pentru uciderea unui câine, obligat să muncească gratuit 120 de zile după executarea pedepsei
    Judecătoria Beiuș a hotărât să-l oblige pe Andrei George Pirtea, bărbatul de 38 de ani, din Poienii de Jos, ca după executarea pedepsei de 3 ani de închisoare care i-a fost aplicată pentru că a spânzurat un câine, să muncească 120 de zile în folosul comunității. 1
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X