BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
Achim: „Încercăm să câştigăm”

Achim: „Încercăm să câştigăm”

la 11 January 2010 13:22
11 January 2010 13:22
Baschetbaliştii de la CSM Oradea dispută marti partida-restanţă cu Elba Timişoara.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - Baschetbaliştii de la CSM Oradea dispută marti partida-restanţă cu Elba Timişoara.

Trimite articolul

X

Divizionara A de baschet masculin CSM Oradea debutează martii în noul sezon, urmând să joace în deplasare cu Elba Timişoara, într-un meci contând pentru etapa a XV-a, ultima din tur. Partida a fost atunci amânată, deoarece mai mulţi jucători timişoreni au fost bolnavi de gripă.
Baschetbaliştii orădeni au pregătit cu atenţie meciul cu Elba.

A sosit Mitchell

Noul conducător de joc al echipei, Tyron Mitchell, s-a alăturat luni lotului condus de antrenorul Cristian Achim, participând la primul său antrenament cu noii lui colegi. Mitchell a mai jucat în România la Gaz Metan Mediaş şi SCM U Craiova. Originar din New Orleans, el îşi propune să aibă evoluţii cât mai bune la Oradea. „Doresc să joc cât mai bine şi să ne calificăm cu noua mea echipă în turneul play-off”, ne-a declarat Tyron Mitchell. Americanul îl înlocuieşte la CSM Oradea pe Predrag Mijuskovic, la care s-a renunţat din cauza jocului său mult prea individualist. „Mitchell este un jucător foarte altruist, dedicat jocului colectiv, în folosul echipei”, a afirmat antrenorul Cristian Achim. Referitor la jocul de marti, cu Elba Timişoara, tehnicianul orădean s-a dovedit destul de circumspect.

Meci dificil

„Pentru noi, cea mai bună variantă era dacă meciul se juca anul trecut. Noi eram atunci în plină formă, iar Elba era pe o pantă descendentă. Acum, datele problemei s-au mai schimbat. Timişorenii au avut timp să-şi revină, iar noi nu vom putea conta, cred, decât pe patru din cei cinci jucători străini pe care-i avem. Mitchell face practic un singur antrenament cu noi până la meciul cu Elba şi nu este încă integrat în echipă. În plus, există şi problema adaptării la fusul orar de la noi. Ca urmare, nu cred că va putea fi folosit, sau va juca eventual mai puţin”, ne-a declarat Cristian Achim.

Totuşi, antrenorul afirmă că echipa sa va încerca să câştige meciul, la fel cum o va face de altfel în fiecare partidă. „Noi jucăm la victorie în fiecare meci. Evident că nu vom reuşi tot timpul să câştigăm, pentru că nu s-a inventat încă echipa care câştigă tot timpul. Dar cred că nu este totuna modul în care pierzi. Pot garanta însă că băieţii vor da totul pe teren, că se vor dărui pentru un rezultat bun”, a conchis Cristian Achim.

Partida Elba Timişoara – CSM Oradea are loc marti-seară, cu începere de la ora 18.

Trimite articolul

X
Taguri:
baschet ,
csm ,
elba ,
oradea ,
timisoara
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    FOTO-VIDEO
    Liga 4 Bihor, etapa 7: Liderul a câștigat derby-ul în play-off! Căpitanii au „spart ouă” la Salonta și Avram Iancu!
    Etapa disputată în Sâmbăta Mare, dinaintea Învierii lui Hristos, a adus momente inedite pe terenurile de fotbal din județ. Derby-ul etapei a fost câștigat de Transilvania Sport Academy. La Salonta golul victoriei a fost marcat de un jucător de 49 de ani. Tradițiile Pascale s-au împletit cu fotbalul la Avram Iancu și Salonta, iar CS Oșorhei și-a apropiat victoria prin golurile marcate de antrenorul principal. La toate jocurile s-au ținut un minut de reculegere în memoria fostului selecționer Mircea Lucescu.

    Cultură

    Bigotti, Cavalieri, Vogue, Premiile Emmy - repere din cariera designerului orădean Mircea Bule
    Creaţiile lui au ajuns din Statele Unite, până în Coreea de Sud, şi din Canada până în Guam.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Condamnat pentru escrocherii și șantaj, un bihorean a ajuns să facă victime în propria familie
    A pozat în comisar de Poliție și a convins două persoane să-i dea bani pentru organizarea unui flagrant delict.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Gheorghe Carp despre o eventuală retragere: „Ar mai fi de lucru 5-6 ani”
    După 24 de ani la conducerea sistemului sanitar din Oradea, Gheorghe Carp spune că ia în calcul retragerea. Într-un dialog amplu cu Jurnal Bihorean, managerul explică transformarea radicală a spitalelor, de la concurență și risipă la un sistem unificat, eficient și chiar pe excedent, dar și ce probleme majore au rămas nerezolvate.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Sprijin pentru început de drum: părinții din Valea lui Mihai ar putea primi 1.000 de lei pentru fiecare copil
    Primăria Valea lui Mihai a lansat în transparență decizională proiectul de hotărâre care prevede acordarea unui stimulent financiar pentru nou-născuți.

    FC Bihor

    Chindia Târgoviște a rămas fără antrenor principal după înfrângerea cu FC Bihor Oradea
    După al treilea eșec consecutiv suferit în play-off, 1-3 cu FC Bihor Oradea, oficialii clubului Chindia Târgoviște au anunțat încheierea colaborării cu antrenorul Ilie Poenaru.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X