BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
Adversare dificile pentru CSM CSU Raiffeisen Oradea în noua grupă din Top 16 FIBA Europe Cup

Adversare dificile pentru CSM CSU Raiffeisen Oradea în noua grupă din Top 16 FIBA Europe Cup

De Gavril Nuțiu
la 20 November 2025 10:01

Adversare dificile pentru CSM CSU Raiffeisen Oradea în noua grupă din Top 16 FIBA Europe Cup

foto: Facebook/ CSM Oradea
20 November 2025 10:01
Echipa „leilor roșii” a câștigat cu scorul de 77-71 meciul de acasă cu Aliaga Petkimspor Izmir și a câștigat Grupa C, calificându-se astfel în faza secundă a FIBA Europe Cup - Top 16.
Scris de Gavril Nuțiu - Echipa „leilor roșii” a câștigat cu scorul de 77-71 meciul de acasă cu Aliaga Petkimspor Izmir și a câștigat Grupa C, calificându-se astfel în faza secundă a FIBA Europe Cup - Top 16.

Trimite articolul

X

Au fost alcătuite alte patru grupe a câte patru echipe. Formația noastră va juca în această fază în Grupa L, alături de Bosna Sarajevo (Bosnia și Herțegovina), Cedevita Junior Zagreb (Croația) și Pallacanestro Reggio Emilia (Italia).

Pallacanestro Reggio Emilia este o mai veche cunoștință a „leilor roșii”, fiind eliminată de orădeni în sferturile de finală ale ediției 2020/2021, când aceștia au cucerit medalia de bronz a FIBA Europe Cup. Bosna Sarajevo este pregătită de Muhamed Pasalic, fost jucător al echipei noastre. Era un redutabil aruncător de la distanță, un veritabil specialist al coșurilor de trei puncte.

Programul echipei noastre în Grupa L este următorul:

  • Etapa 1 (10 decembrie 2025): CSM CSU Raiffeisen Oradea – Bosna Sarajevo
  • Etapa a 2-a (17 decembrie): Pallacanestro Reggio Emilia – CSM CSU Raiffeisen Oradea
  • Etapa a 3-a (14 ianuarie 2026): CSM CSU Raiffeisen Oradea – Cedevita Junior Zagreb
  • Etapa a 4-a (21 ianuarie 2026): Bosna Sarajevo Zagreb – CSM CSU Raiffeisen Oradea
  • Etapa a 5-a (4 februarie 2026): CSM CSU Raiffeisen Oradea – Pallacanestro Reggio Emilia
  • Etapa a 6-a (11 februarie 2026): Cedevita Junior Zagreb – CSM CSU Raiffeisen Oradea

Primele două clasate din cele patru grupe se vor califica în sferturile de finală – Top 8 FIBA Europe Cup. Echipele situate pe locurile 3-4 vor fi eliminate din competiție.

Formația orădeană a ajuns în faza secundă a grupelor în sezonul 2020/2021, calificându-se apoi în Top 4, unde a câștigat finala mică și medalia de bronz a ediției.

Trimite articolul

X
Taguri:
adversare ,
csm oradea ,
FIBA Europe Cup
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Economic

    Bihorenii au câștigat, în medie, 4.692 de lei net în iunie. Câți salariați și șomeri sunt în județ
    Piața muncii din județul Bihor a înregistrat ușoare scăderi în luna iunie 2026, atât în ceea ce privește numărul salariaților, cât și cel al șomerilor aflați în evidențele autorităților.

    Cultură

    FOTO/VIDEO
    Carele alegorice au ajuns în Piaţa Unirii din Oradea. Zilele Culturii Maghiare au debutat cu dans şi sfinţirea „pâinii noi”
    Zilele Culturii Maghiare Oradea sunt organizate cu scopul de a promova dialogul intercultural și de a consolida legăturile dintre comunități.

    Economic

    Bihorul își consolidează exporturile: comerțul extern trece pe plus în mai 2026
    Exporturile județului Bihor au depășit importurile cu aproape 20 de milioane de euro în luna mai 2026, în timp ce vânzările externe au continuat să crească. Mașinile și echipamentele electrice rămân principalul motor al comerțului internațional al județului.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă Oradea, zona Republicii, Piața București, Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    Se întrerupere alimentare cu apă în Oradea pentru zonele Piața București, Săvineștilor, Berzei și Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    De unde a venit apa fierbinte din Valea Nimăiești? Compania de Apă Oradea face publice primele constatări

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    „Uscatu’” și alți doi orădeni, achitați, dar puși să achite 210.000 de lei într-un caz de contrabandă cu țigări din Ucraina
    Orădenii Viorel Pop (66 de ani), cunoscut sub porecla „Uscatu’”, Zoltán Rácz, de 54 de ani, și Alexandru Varga (71 de ani) au fost achitați definitiv de Curtea de Apel Oradea pentru acuzația de constituire de grup infracțional organizat care ar fi avut drept scop contrabanda cu țigări aduse din Ucraina.

    România

    Se schimbă procedura pentru permisul auto. Ce document nu mai trebuie prezentat în dosarul de la ghișeu
    Cei care își depun dosarul pentru obținerea permisului auto nu mai sunt obligați să aducă certificatul de cazier judiciar, nici în format fizic, nici electronic.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Curtea de Apel Oradea: dosarul de evaziune al Nelei Secară, închis definitiv. Procesul a durat 10 ani
    La mai bine de 10 ani de la trimiterea sa în judecată într-un dosar de evaziune fiscală cu facturi fictive, orădeanca Nela Secară a scăpat definitiv de acuzații. Joi, Curtea de Apel Oradea a respins apelurile fostei afaceriste, a soțului acesteia și a două firme inculpate în acest caz, și a menținut sentința dată în noiembrie 2025 de Tribunalul Bihor.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X