BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
Antrenamente cu efectiv redus

Antrenamente cu efectiv redus

la 6 January 2015 09:51
6 January 2015 09:51
Echipa de baschet CSM U Oradea se confruntă din nou cu aceleaşi probleme ca în tur.
Scris de erdei - Echipa de baschet CSM U Oradea se confruntă din nou cu aceleaşi probleme ca în tur.

Trimite articolul

X

Reunit la 3 ianuarie, lotul baschetbaliştilor orădeni efectuează antrenamente, pregătindu-se pentru returul Ligii Naţionale. Accentul este pus deocamdată pe încărcarea fizică, responsabil cu aceasta fiind, ca de obicei, preparatorul fizic Igor Ranisavljev.
Din păcate, lotul echipei noastre este din nou decimat din cauza problemelor medicale. La fel ca Ţibîrnă, care se află în perioada de recuperare după operaţia de la genunchi, un alt jucător autohton, Adrian Guţoaia va trece prin acelaşi calvar al unei intervenţii chirurgicale asemănătoare. Cei doi vor fi indisponibili pentru tot restul sezonului. Un alt jucător român din lot, Dani Popescu nu poate participa deocamdată la antrenamente, el aflându-se într-o perioadă de repaus, pentru a se putea reface în urma bursitei de care suferă la tendonul lui Ahile. La rândul său, Sergiu Pop s-a accidentat la degetul unei mâini, trebuind să fie operat pentru refacerea unui cartilagiu. În fine, Vujadin Subotic se află sub tratament cu antibiotice.

O săptămână până la start

„Iată că suntem urmăriţi în continuare de aceleaşi ghinioane ca şi în turul campionatului. Din nefericire, nu scăpăm de problemele medicale. Nu avem ce să facem, ne vom baza pe jucătorii care ne-au mai rămas disponibili din lot. Contăm pe revenirea lui Dani Popescu, pe care sperăm să ne putem baza la primele meciuri din retur”, ne-a declarat managerul CSM U Oradea, Şerban Sere. Acesta a infirmat zvonurile privind tratativele cu jucătorul Vasile Ştefan. Referitor la startul apropiat al returului, oficialul orădean speră ca echipa să-şi poată continua prestaţiile bune din partea a doua a turului. „Primul lucru pe care ni-l dorim este să nu mai apară şi alte accidentări. Vrem să confirmăm meciurile bune din finalul anului trecut, sperăm ca problemele de lot cu care suntem nevoiţi să ne confruntăm din nou să nu influenţeze rezultatele echipei”, a conchis Şerban Sere.
Returul Ligii Naţionale va începe miercuri, 14 ianuarie, când CSM U Oradea va primi pe teren propriu vizita ultimei clasate, CS Universitatea Cluj-Napoca. Va urma apoi o serie „de foc”, în care orădenii vor întâlni patru echipe de top – CSU Asesoft Ploieşti, U BT Cluj-Napoca, CSU Atlassib Sibiu şi Steaua CSM EximBank.

Trimite articolul

X
Taguri:
antrenament ,
baschet masculin ,
CSM U Oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Cultură

    Costume de inspirație istorică în expoziţia „Rezonanțe în timp. Exerciții de Modă”, la Muzeul Oraşului Oradea
    Exponatele sunt realizate de creatoarea Anca Miculiț, în rezonanță cu imagini, și accesorii de epocă din colecția curatoarei Rodica Indig.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Canicula trage șoferii de autotrenuri pe marginea drumului. Restricții pe drumurile din Bihor
    Vehiculele de peste 7,5 tone nu vor putea circula luni și marți, între orele 12:00 și 20:00, pe drumurile naționale, expres din Bihor și alte peste 30 de județe. Restricțiile sunt impuse de CNAIR din cauza codului roșu de caniculă.

    Cultură

    Copiii, invitaţi la o nouă ediţie a Școlii de vară Micii ghizi ai Muzeului Memorial „Iosif Vulcan”
    Cei mici vor descoperi, pe parcursul a două săptămâni, ce înseamnă un muzeu și care este rolul său în comunitate.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    Economic

    Șoferii ar putea plăti mai mult la pompă de la 1 iulie: expiră plafonarea prețurilor
    Prețurile la benzină și motorină ar putea înregistra o creștere începând cu 1 iulie, odată cu expirarea măsurilor de plafonare a adaosului comercial aplicat carburanților și a schemei de reducere a accizei la motorină.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Revolta pentru apă. Cetățenii din jurul Oradiei reclamă sistarea apei la robinete în plin cod roșu de caniculă - vezi răspunsurile autorităților
    Locuitorii din mai multe localități din jurul municipiului Oradea au ajuns la capătul răbdării.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    22 de ani cu Pensiunea Ardealul Oradea! Cazare,evenimente private,preparate gustoase,platouri! Livrare Meniul Zilei
    Acum peste 20 de ani, în 2004, Pensiunea Ardealul și-a început activitatea într-un spațiu mic, cu o sală de evenimente, un restaurant cu meniul zilei dar și alte preparate delicioase.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X