BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
CSM CSU Oradea a dispus de Szolnoki Olajbányász în primul meci din presezon

CSM CSU Oradea a dispus de Szolnoki Olajbányász în primul meci din presezon

De Gavril Nuțiu
la 31 August 2024 08:20

CSM CSU Oradea a dispus de Szolnoki Olajbányász în primul meci din presezon

31 August 2024 08:20
„Leii roșii” au obținut o victorie spectaculoasă în fața unei echipe de top a Ungariei, la debutul în turneul internațional de la Debrecen.
Scris de Gavril Nuțiu - „Leii roșii” au obținut o victorie spectaculoasă în fața unei echipe de top a Ungariei, la debutul în turneul internațional de la Debrecen.

Trimite articolul

X
CSM CSU Oradea s-a impus cu scorul de 77-70 în meciul cu Szolnoki Olajbányász și va disputa sâmbătă finala turneului. Echipa roș-albastră a început partida în formula Brandon Brown, Travante Williams, Bobe Nicolescu, Donatas Tarolis, Kalif Young. Primul sfert s-a încheiat în avantajul orădenilor, după un joc cu puține puncte marcate, tabela indicând scorul de 14-17.
Gazdele au preluat conducerea în secvența a doua a meciului, scorul la pauza mare fiind 34-33. Partida s-a disputat în continuare sub semnul echilibrului, echipa maghiară menținându-se la conducere înaintea ultimului sfert, scor 56-54. „Leii roșii” și-au îmbunătățit considerabil jocul în cea de-a patra secvență a partidei, trecând la conducere după un parțial de 6-0. CSM CSU Oradea a câștigat ultimul sfert cu 23-14 și s-a impus în final cu scorul de 77-70. Este o victorie dătătoare de speranțe pentru sezonul care urmează.
Principalii marcatori ai echipei noastre au fost: Young 13, Pridgett 12, Tarolis 11, Török 11, Petrilevicius 11 etc.
În celălalt meci din prima zi a turneului, DEAK Debrecen a trecut de Spisska Nova Ves (Slovacia). CSM CSU Oradea și DEAK Debrecen se întâlnesc sâmbătă în finala mare, cu începere de la ora 18:00.

Trimite articolul

X
Taguri:
baschet ,
csm oradea ,
meci ,
Szolnoki Olajbányász
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Premierul Ilie Bolojan a participat la slujba de Înviere la o biserică din Sânmartin
    Prim-ministrul a participat la slujba oficiată de părintele Lucian Giga, în cadrul bisericii Parohiei Ortodoxe „Duminica Sfinților Români” din Sânmartin. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Hristos a înviat! Mii de credincioși orădeni au participat la slujba de Înviere
    Paștele este una dintre cele mai importante sărbători ale creștinătății, marcând Învierea lui Iisus Hristos - simbolul triumfului vieții asupra morții.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    A doua cerere de comutare a pedepsei formulată de un condamnat la închisoare pe viață pentru 4 crime, respinsă definitiv
    Curtea de Apel Oradea a respins definitiv a doua cerere prin care Ferenc Sütő, un bărbat de 60 de ani condamnat pentru 4 crime și aflat în penitenciarul din Oradea, a solicitat înlocuirea detențiunii pe viață în pedeapsa de 25 de ani de închisoare.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Căminul cultural din Fughiu, aproape de finalizare: spațiu modern pentru evenimente
    Lucrările de reabilitare la Căminul Cultural din satul Fughiu, comuna Oșorhei, se află în faza finală, iar redeschiderea spațiului ar urma să aibă loc pe 1 mai. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Scandal cu lovituri, amenințări și ordin de protecție. Victime: mamă și fiică
    Un bărbat din localitatea Abrămuț a fost trimis în judecată pentru două infracțiuni de violență în familie și alte două de amenințare, după ce, într-o izbucnire nervoasă, le-a lovit pe concubina lui și pe fiica acesteia, amenințându-le cu moartea.

    Educație

    De undeva trebuie să începi. Cum încearcă Oradea să-și construiască propriul „Silicon Valley”
    Marile centre tehnologice ale lumii nu au apărut peste noapte. Au crescut în jurul universităților și al unor infrastructuri dedicate inovării. La Oradea, Parcul Științific și Tehnologic încearcă să reproducă acest model: nu pentru rezultate imediate, ci pentru a crea, în timp, un ecosistem care să țină specialiștii acasă și să atragă investiții în tehnologie. 3
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X