BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
CSM Digi Oradea a terminat turul cu punctaj maxim

CSM Digi Oradea a terminat turul cu punctaj maxim

la 17 December 2012 10:55
17 December 2012 10:55
Ultima etapă a Superligii Naţionale de polo a programat tradiţionalul derby dintre CSM Digi şi Dinamo, încheiat cu victorii categorice ale orădenilor, scoruri 15-2 (1-0, 3-1, 5-0, 6-1) şi 11-8 (3-1, 4-0, 1-5, 4-2).
Scris de Gavril Nutiu - Ultima etapă a Superligii Naţionale de polo a programat tradiţionalul derby dintre CSM Digi şi Dinamo, încheiat cu victorii categorice ale orădenilor, scoruri 15-2 (1-0, 3-1, 5-0, 6-1) şi 11-8 (3-1, 4-0, 1-5, 4-2).

Trimite articolul

X

Golurile au fost înscrise de Samuilă 0+1, Szabó 1+1, Diaconu 1+2, Chioveanu 3+1, Popoviciu 1+0, Buşilă 0+1, Al. Matei 1+2, Dunca 2+0, Ghiban 0+2, Kádár 4+1, B. Câmpianu 2+0, respectiv Robu 0+4, A. Georgescu 2+3, Goanţă 0+1.

Doar cea de-a doua partidă, disputată ieri, a amintit de derby-urile din alţi ani dintre cele două formaţii. Primul meci, desfăşurat sâmbătă, a aparţinut cu autoritate orădenilor, care le-au aplicat o severă corecţie dinamoviştilor. Gazdele şi-au surclasat realmente adversarii, care au fost depăşiţi net în special în ultimele două sferturi, când scorul a atins proporţii nebănuite. Dinamo a oferit o replică ceva mai bună în meciul al doilea. CSM Digi a început în trombă partida, conducând la pauză cu 7-1. Se părea că orădenii vor face din nou un scor-fluviu, dar Dinamo a avut o tresărire de orgoliu după pauză, înscriind nu mai puţin de cinci goluri consecutive, spre stupefacţia spectatorilor, scor 7-6. Samuilă a marcat apoi pentru 8-6, dar oaspeţii s-au apropiat din nou la un singur gol, scoruri 8-7, iar apoi 9-8. Gazdele, care au avut trei jucători descalificaţi pentru trei eliminări – Ghiban, A. Creţu şi Buşilă, au gestionat mai bine finalul de meci, în care au înscris de două ori, prin Al. Matei şi Chioveanu, scor 11-8.

CSM Digi a încheiat astfel turul cu punctaj maxim, dar gândurile orădenilor se îndreaptă acum spre meciul de miercuri seară, când echipa noastră va întâlni Spandau ‘04 Berlin, în Grupa preliminară D a Ligii Campionilor.

Trimite articolul

X
Taguri:
csm digi oradea ,
polo ,
Superliga Naţionala
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    „Ghiozdan”, la pușcărie pentru un jaf la benzinărie și trei furturi în trei zile
    Judecătoria Oradea a pronunțat sentința în cazul unui jaf comis la o benzinărie din Bihor, unde proprietarul a fost atacat cu un levier în timp ce i-a surprins pe hoții care încercau să fure un sertar cu bani.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Papiloamele cutanate: mici leziuni ale pielii care pot crea disconfort și complicații! Detalii la Clinica Raze!
    Papiloamele cutanate sunt formațiuni mici, moi, de culoarea pielii sau ușor mai închise, care apar frecvent pe gât, față, pleoape, axile, sub sâni sau în alte zone unde pielea este supusă frecării.

    Bihon CSM Oradea

    CSM Oradea a câștigat primul meci cu Rapid. Campionii mai au nevoie de o victorie pentru calificarea în finala Superligii de polo
    Bazinul Olimpic „Ioan Alexandrescu” a găzduit sâmbătă seară primul meci al seriei dintre CSM Oradea și Rapid București, contând pentru semifinalele turneului play off al Superligii Naționale de polo.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Sport local

    Prea multe greșeli! Crișul Sântandrei a încasat patru goluri pe teren propriu
    Crișul Sântandrei a suferit a doua înfrângere consecutivă în play-out-ul din Liga 3, Seria 8, în fața echipei Academiei de fotbal Viitorul Cluj, clasată pe locul 3 în 2025 top-ul academiilor autohtone întocmit anual de FRF.

    BIHON Sport local

    Lotus Băile Felix și-a continuat seria rezultatelor pozitive în play-out
    Echipa bihoreană rămâne neînvinsă și după runda a patra din play-out în care a remizat sâmbătă, scor 0-0, pe terenul echipei CSM Sighetu Marmației.

    România

    Ilie Bolojan: Violarea, din nou, a spațiului aerian românesc de către Rusia, un act iresponsabil
    Premierul Ilie Bolojan a declarat, sâmbătă, că violarea, din nou, a spațiului aerian românesc de către Rusia este „un act iresponsabil” și o încălcare gravă a dreptului internațional și a cerul Rusiei să înceteze imediat astfel de acțiuni. 2
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X