BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
„Doi oameni în alb care nu au nicio legătură cu poloul!”. Tiberiu Negrean a adus acuzații grave la adresa arbitrajului

„Doi oameni în alb care nu au nicio legătură cu poloul!”. Tiberiu Negrean a adus acuzații grave la adresa arbitrajului

De Gavril Nuțiu
la 18 May 2026 10:00 Reactualizat la: 18 May 2026 12:40

„Doi oameni în alb care nu au nicio legătură cu poloul!”. Tiberiu Negrean a adus acuzații grave la adresa arbitrajului

Căpitanul echipei CSM Oradea, Tiberiu Negrean FOTO: CSM ORADEA POLO FB
18 May 2026 10:00 Reactualizat la: 18 May 2026 12:40
CSM Oradea și CSA Steaua București se află la egalitate, scor 1-1, după primele două meciuri din finala turneului play off al Superligii Naționale de polo, disputate la Bazinul Olimpic „Ioan Alexandrescu”.
Scris de Gavril Nuțiu - CSM Oradea și CSA Steaua București se află la egalitate, scor 1-1, după primele două meciuri din finala turneului play off al Superligii Naționale de polo, disputate la Bazinul Olimpic „Ioan Alexandrescu”.

Trimite articolul

X

Căpitanul poloiștilor orădeni, Tiberiu Negrean, a fost sancționat cu cartonaș roșu în ultimul sfert al partidei de duminică, oficiată de arbitrii Mihnea Alexandrescu și Manuel Manea. Tiberiu Negrean a contestat decizia arbitrilor, iar la finalul partidei s-a lansat într-o veritabilă tiradă la adresa acestora.

Căpitanul echipei orădene i-a acuzat și pe arbitrii primului meci, de vineri, condus de Alexandru Mustață și Dominic Sava.

„Inclusiv meciul de vineri a fost distrus de doi oameni în alb de pe marginea bazinului care nu au nicio legătură cu poloul. Nu poți să îți bați joc în acest fel de munca oamenilor, inclusiv a noastră cât și a celor de la Steaua. Total incapabili, îmi asum ceea ce spun, e o rușine pentru polo. În absolut toate meciurile, dacă o echipă se distanțează, ei caută imediat să echilibreze meciul. Nu e normal să arbitreze așa! Arbitrii dirijează meciul în direcția în care se dorește”, a declarat Negrean.

Întrebat despre meciurile de la București, căpitanul orădenilor a sugerat necesitatea ca federația să apeleze la arbitri străini.

„Noi vom lupta până la capăt. Vor fi meciuri pe muchie de cuțit, așa cum au fost și cele de la Oradea. Vom vedea ce va fi, dar dacă aici, acasă, arbitrajul a fost de așa natură, atât vineri, cât și duminică, vă imaginați ce va fi la București. Sper să se ia măsuri, clubul ar trebui să ceară arbitri străini, pentru că în felul ăsta, dacă trebuie ca Steaua să câștige neapărat campionatul, atunci nu ar mai trebui să jucăm”, a conchis Tiberiu Negrean.

Reamintim faptul că în sezonul precedent, meciul 5, decisiv pentru soarta titlului, a fost oficiat de arbitrii Ivan Rakovic și Lazar Andjelic (ambii din Serbia). CSM Oradea s-a impus atunci după executarea penalty-urilor de departajare. Spre deosebire de meciurile anterioare, când ambele echipe s-au considerat nedreptățile, după meciul decisiv nu au mai existat niciun fel de acuzații la adresa arbitrilor sârbi.

Trimite articolul

X
Taguri:
acuzatii ,
arbitraj ,
csm oradea ,
polo ,
tiberiu negrean
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Proiecție de film Phoenix, ateliere și spectacole. Vezi ce poți face în acest weekend în Oradea
    Bihon.ro îți prezintă evenimentele care vor avea loc în Oradea în perioada 10-12 iulie.

    România

    Amenzile rutiere neplătite în 90 de zile pot duce la suspendarea temporară a permisului. Cum se calculează perioada
    Conform normelor metodologice adoptate joi de Guvern, neplata amenzilor rutiere în termen de 90 de zile poate duce la suspendarea permisului de conducere.

    România

    Liderii din echipa lui Ilie Bolojan s-au reunit după decizia instanței. Ce strategie pregătesc în PNL
    Liderii liberali din echipa lui Ilie Bolojan s-au reunit joi seara, 9 iulie, în sistem hibrid, pentru a stabili strategia partidului după decizia Tribunalului București, care a suspendat hotărârile luate la Congresul PNL din 21 iunie. 1

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Chirurg orădean, arestat la domiciliu după ce a lovit un jandarm aflat în post la sediul BNR Cluj
    Chirurgul orădean Paul Andrei Țenț a fost trimis în arest la domiciliu pentru 30 de zile, acuzat că l-a amenințat și lovit pe un jandarm, în Cluj-Napoca.

    Educație

    Cinci unități de învățământ din județul Bihor au dobândit statut de „Școală europeană” în 2026
    A fost publicată lista unităţilor de învăţământ preuniversitar declarate câştigătoare în cadrul Concursului Național „Şcoală europeană” în anul 2026, inițiat de Ministerul Educației și Cercetării. Printre cele 85 de instituții școlare se numără și 5 din Bihor.

    Economic

    Noua lege a pensiilor: Crește stagiul de cotizare pentru femei. Cine iese mai târziu la pensie
    Începând cu luna august 2026, condițiile de pensionare pentru femei se modifică din nou, ca parte a calendarului de reformă prevăzut de noua lege a pensiilor.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X