BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
Două noi achiziţii pentru CSM Digi Oradea

Două noi achiziţii pentru CSM Digi Oradea

la 11 July 2019 09:47 Reactualizat la: 11 July 2019 11:50
11 July 2019 09:47 Reactualizat la: 11 July 2019 11:50
Vicecampioana României la polo, CSM Digi, şi-a asigurat serviciile a doi noi jucători, Vlad Dragomirescu şi Vlad Georgescu.
Scris de Demian - Vicecampioana României la polo, CSM Digi, şi-a asigurat serviciile a doi noi jucători, Vlad Dragomirescu şi Vlad Georgescu.

Trimite articolul

X

Dragomirescu (1,90 m, 100 kg), în vârstă de 24 de ani, joacă pe posturile de fundaş sau inter şi a evoluat în sezoanele precedente la Dinamo Bucureşti. Este un jucător puternic, care va avea menirea de a întări jocul defensiv al echipei. În acelaşi timp, el este un remarcabil aruncător la poarta adversă.

La rândul său, Vlad Georgescu, în vârstă de doar 20 de ani, este unul din jucătorii cei mai promiţători din poloul românesc. Este golgheterul ultimelor trei ediții (2016/2017, 2017/2018 și 2018/2019) ale Superligii Naţionale, fiind cel mai tânăr jucător din istoria campionatului care a reuşit această performanţă. Vlad Georgescu (1,84 m, 79 kg) este fiul fostului mare internaţional Aurelian (Relu) Georgescu, antrenorul echipei Corona Sportul Studenţesc Braşov. Este component al reprezentativei României şi evoluează pe postul de inter, având o calitate remarcabilă a şuturilor.

Tot în această vară, CSM Digi l-a mai legitimat pe internaţionalul Silvian Colodrovschi (centru), în vârstă de 19 ani. Cei trei noi jucători vor trebui să revigoreze jocul ofensiv al echipei orădene şi să mărească semnificativ potenţialul valoric al vicecampioanei. Totodată, revenirea experimentatului portar Gojko Pjetlovic va aduce, în mod cert, un plus de siguranţă în jocul defensiv.

http://www.bihon.ro/gojko-pjtelovic-revine-la-csm-digi-oradea/2284344

Trimite articolul

X
Taguri:
csm digi oradea ,
polo ,
Vlad Dragomirescu ,
Vlad Georgescu
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Premieră! Etapa a V-a din circuitul „Oradea joacă padel” se va desfășura în aer liber
    Premieră pentru padelul orădean. După aproape doi ani și jumătate în care etapele s-au jucat indoor la Padel Arena Oradea, sâmbătă, 23 mai, etapa cu numărul 5 din circuitul local „Oradea joacă padel” se va desfășura în aer liber.

    BIHON Sport local

    Cine îi va lua locul lui Cristian Achim pe banca CSM CSU Raiffeisen Oradea? „Avem opt variante de posibili viitori antrenori”
    Președintele Clubului Sportiv Municipal Oradea, Șerban Sere, oferă explicații despre speculațiile privind succesorul lui Cristian Achim pe banca tehnică a echipei de baschet.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Șeful stației hidrologice de la Ineu a decedat la doar 56 de ani. Comunitatea este în doliu
    Comunitatea din județul Bihor este în doliu după dispariția bruscă a lui Ioan Marin Sidea, șeful Stației Hidrologice Ineu din cadrul ABA Crișuri Oradea, care a încetat din viață la sfârșitul săptămânii trecute.

    BIHON CAO

    Anunț de întrerupere a furnizării de apă potabilă Calea Aradului spre DN79 – Aeroportul Internațional Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Zona Ogorului și comunele Sânmartin, Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica, Lăzăreni

    BIHON CAO

    CAO lansează un portal digital pentru depunerea, preluarea și emiterea documentațiilor pentru avize și contracte

    BIHON Sport local

    Studenții fotbaliști orădeni joacă miercuri finala Campionatului Național Universitar
    Echipa de fotbal a Universității din Oradea participă în aceste zile cu succes la turneul final al Campionatului Național Universitar 2026, care se desfășoară în județul Constanța.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Dosar de înșelăciune cu utilaje pentru măști și mănuși în timpul pandemiei COVID-19, trimis în judecată de Parchetul Bihor
    O orădeancă și un român stabilit în Elveția au fost anchetați de Parchetul Bihor pentru înșelăciune în legătură cu achiziționarea și livrarea de linii tehnologice pentru producerea de măști, mănuși și filtru melt-blown (capabil să rețină particulele microscopice, virușii și bacteriile din aer – n. red.), în perioada pandemiei COVID-19.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    15 persoane cu dependențe au fost ajutate să depășească situațiile critice
    Prima sesiune din cadrul programului gratuit de sprijin pentru persoanele cu dependențe demarat de Direcția de Asistență Socială Oradea (DAS Oradea) s-a încheiat cu succes.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X