BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
Final dramatic! CSM CSU Oradea a pierdut primul meci în FIBA EuropeCup

Final dramatic! CSM CSU Oradea a pierdut primul meci în FIBA EuropeCup

De Teodor Biriș
la 18 October 2023 21:40 Reactualizat la: 18 October 2023 21:54
1 Comentarii

Final dramatic! CSM CSU Oradea a pierdut primul meci în FIBA EuropeCup

Pearson (nr. 22) a reușit 12 puncte FOTO: FIBA BASKETBALL
18 October 2023 21:40 Reactualizat la: 18 October 2023 21:54
Grupa J din FIBA Europe Cup a debutat la Oradea Arena cu duelul dinte vicecampioana României CSM CSU Oradea și Patrioti Levice, campioana en-titre a Slovaciei.
Scris de Teodor Biriș - Grupa J din FIBA Europe Cup a debutat la Oradea Arena cu duelul dinte vicecampioana României CSM CSU Oradea și Patrioti Levice, campioana en-titre a Slovaciei.

Trimite articolul

X

Erick Neal a început cu o aruncare de 3 puncte și un prim sfert echilibrat și spectaculos s-a încheiat cu avantajul de o posesie mare pentru orădeni. CSM CSU s-a aflat la conducere și în sfertul doi când a avut și 8 puncte avans după „tripla” lui Pearson (39-31). Echipa slovacă a ținut aproape, iar la pauza mare gazdele au intrat cu avantaj 51-46.

CSM Oradea vs BK Patrioti Levice – 91-93 FOTO: Dan ILLE

[eadvert]

Gruparea din Levice a jucat bine sfertul 3 în care a egalat rapid și a înclinat balanța în favoarea ei. La startul ultimelor 10 minute de joc, Patrioti a pornit cu 9 puncte avans. S-au făcut și 11 puncte cu 6 minute înainte de final, dar Oradea nu a abandonat lupta. Aruncările de 3 puncte reușite de Neal au făcut ca ultimul minut să fie dramatic (86-87 și 91-92). Șansele avute n-au fost concretizate, iar Patrioti Levice a câștigat finalmente cu 93-91.

Remarcabilă prestația lui Neal, care a reușit 30 de puncte, la care a adăugat 4 recuperări și 7 pase decisive.

Pentru CSM CSU Oradea urmează jocul din Liga Națională de baschet masculin în deplasare cu CSM Constanța, programat sâmbătă 21 octombrie de la ora 18:00.

CASETA TEHNICĂ
CSM CSU ORADEA – PATRIOTI LEVICE 91-93 (28-25, 23-21, 19-33, 21-14)

CSM CSU Oradea: E. Neal 30, L. Freeman 10, N. Pearson 12, L. Năstruț, B. Nicolescu 6, K. Richard 9, T. Gotcher 6, C. Baciu 10, N. Markovic 8. Antrenor: Cristian Achim

Patrioti: J. Adaway 9, M. Bachan 7, R. Howard 9, S. Kaukiainen 20, A. Wheler 13, B. Bojanovsky 6,, D. Knezevic 19, B. Kovac 10. Antrenor: Michael Madzin

Arbitri: Georgios Poursanidis (Grecia), Ali Sakaci (Turcia), Sava Cetkovic (Muntenegru)
Comisar FIBA: Janos Gincsai (Ungaria)

 

Trimite articolul

X
Taguri:
CSM CSU Oradea ,
FIBA Europe Cup ,
Patrioti Levice
1 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Baschet says:
    October 19, 2023 at 11:42 am

    Un jucător o rămas la Oradea Neal, că în restul ff slăbi

    Reply
  2. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Se deschide circulația pe drumul de legătură dintre Paleu și Centura Biharia
    Șoferii vor putea folosi noul drum care face legătura dintre comuna Paleu și centura Biharia începând de sâmbătă, 27 iunie, ora 9:00.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Judecați pentru homeschooling. Doi părinți din Bihor, acuzați că și-au retras ori nu și-au înscris cei 3 copii la școală
    Doi părinți din zona Beiușului au fost trimiși în judecată de Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Oradea, fiind inculpați că și-ar fi împiedicat cei trei copii să urmeze cursurile învăţământului general obligatoriu, înscriindu-i, în schimb, într-un sistem homeschooling.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Canicula pune Bihorul în alertă: străzile vor fi stropite zilnic, iar apa potabilă va fi distribuită în mai multe localități
    Acțiunile sunt derulate începând de vineri, 26 iunie.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    Cultură

    Spectacolul „Atelierul aerului” cu Profu’ zăpăcit, în amfiteatrul Muzeului Țării Crișurilor
    „Atelierul aerului” este un spectacol educativ și interactiv susținut de actorul Şerban Borda.

    Cultură

    Rédei Ferenc, maestru fotograf și fotoreporter distins cu Premiul Pulitzer, expune la Galeria „Euro Foto Art”
    Expoziția retrospectivă „Clipe” reunește 56 de fotografii care perpetuează tradițiile fotografiei de presă clasice.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    60 de stâlpi metalici, de aproape 17.000 de lei, furați de pe un șantier din Chistag. Trei suspecți au fost reținuți
    Trei bărbați, de 24, 27 și 53 de ani, cu toții din Ortiteag, au fost reținuți de polițiștii Secției nr.7 de Poliție Rurală Tileagd, fiind suspectați de comiterea unui furt de pe un șantier din Chistag.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X