BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
Handbalistii au trecut cu bine de primul hop

Handbalistii au trecut cu bine de primul hop

la 12 November 2012 09:27
12 November 2012 09:27
Divizionara A de handbal masculin CSM Oradea a câştigat cu scorul de 31-20 (17-8) meciul din deplasare cu CSM Satu Mare, contând pentru etapa a VII-a din Seria B.
Scris de Gavril Nutiu - Divizionara A de handbal masculin CSM Oradea a câştigat cu scorul de 31-20 (17-8) meciul din deplasare cu CSM Satu Mare, contând pentru etapa a VII-a din Seria B.

Trimite articolul

X

A fost prima deplasare din seria de trei consecutive pe care handbaliştii orădeni le au de susţinut în această perioadă. Urmează partidele mult mai dificile cu HC Minaur şi Extrem Baia Mare, programate în următoarele două sâmbete.

Formaţia noastră a înregistrat o victorie facilă la Satu Mare, dispunând categoric de echipa gazdă, aflată în evidentă degringoladă după retrogradarea din Liga Naţională. Succesul orădenilor s-a conturat încă din prima repriză, în care s-au distanţat decisiv, scorul la pauză fiind 17-8 în favoarea echipei lui Sebastian Tudor. Diferenţa de pe tabelă s-a mărit şi mai mult după pauză, chiar dacă antrenorul orădean a trimis în teren juniorii şi rezervele. Scorul final, 31-20, este concludent pentru diferenţa de valoare dintre cele două formaţii. Golgeterii echipei noastre au fost Răzvan Farcaş cu 11 goluri marcate, Alexandru Farcaş 7 şi Radu David 5, ultimul făcându-şi o revenire spectaculoasă după o perioadă de accidentare. Antrenorul Sebastian Tudor a aliniat echipa: Bistrean, Cr. Tcaciuc – portari; Avram, Scripnic, Iştoc, Ţone (jucător transferat de la Extrem Baia Mare), Macovei, Radu, Sava, Al. Farcaş, R. Farcaş, I. Tcaciuc, Papuc. „Am obţinut un succes fără probleme, dar vom avea o misiune infinit mai dificilă sâmbătă la Baia Mare, cu HC Minaur, o echipă care şi-a întărit semnificativ lotul”, ne-a declarat antrenorul Sebastian Tudor.

Trimite articolul

X
Taguri:
csm oradea ,
handbal masculin
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Bihon CSM Oradea

    „Leii roșii” s-au calificat în semifinalele turneului play off. CSM CSU Raiffeisen a câștigat seria cu FC Argeș
    Echipa orădeană s-a impus cu scorul de 79-72  în meciul 3 al seriei cu FC Argeș Basketball, contând pentru sferturile de finală din cadrul turneului play off al Ligii Naționale de baschet masculin.

    FC Bihor

    GALERIE FOTO
    FC Bihor a pierdut în ultimele minute lupta din apă de la Voluntari. Finalul meciului a consemnat o accidentare horror
    Meciul a început pe o ploaie torențială, care nu a încetat până la final, iar terenul a fost îmbibat din belșug cu apă, pe alocuri existând băltoace.

    Cultură

    Festivalul Zilele Sfântul Ladislau nu se va organiza anul acesta. Ediţia cu numărul 14 se amână pe anul viitor
    Evenimentele culturale ale festivalului au întărit prin evenimentele culturale, la fiecare ediţie, spiritul de comunitate.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Val de susținere după ce Hadrian Borcea și-a anunțat intenția de a demisiona pentru că a fost prins băut la volan
    Dr. Hadrian Borcea a fost trimis în judecată, fiind cercetat pentru conducerea unui autovehicul sub influența băuturilor alcoolice. 6

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Consiliul Local Oradea aprobă bugetul pe 2026: 3,37 miliarde lei pentru dezvoltare și investiții majore
    Consiliul Local Oradea a aprobat, în ședința ordinară de astăzi, bugetul Municipiului Oradea pentru anul 2026, document care stabilește principalele direcții de funcționare și dezvoltare ale orașului în perioada următoare.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Teren de peste 11 hectare, vizat de o investiție în parcul Eurobusiness IV. Primarul Birta a primit mandat pentru negocieri
    Consilierii locali orădeni au aprobat, în ședința ordinară din 30 aprilie, hotărârea prin care primarul Florin Birta este mandatat să reprezinte Municipiul Oradea în demersurile de atragere a unui investitor în Parcul Industrial Eurobusiness IV. 1
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X