Primul dintre ele este cel cu Extrem, care are loc miercuri la Arena „Antonio Alexe”, de la ora 14:30, în deschiderea unui atractiv cuplaj handbalistic. În meciul-vedetă al cuplajului se va disputa finala Cupei României la handbal feminin, de la ora 17. „Jucăm azi cu Extrem, iar sâmbătă cu Minaur. Sunt două examene extrem de dificile pentru noi, ţinând seama de faptul că ambele formaţii băimărene au loturi mult superioare faţă de al nostru. Noi dorim să câştigăm meciul de miercuri cu Extrem şi să trecem pe locul secund al clasamentului”, ne-a declarat antrenorul CSM Oradea, Sebastian Tudor. Tehnicianul orădean nu-l va putea folosi pe Papuc, un jucător cu profil defensiv. „Ne va fi greu să-l suplinim, pentru că avem un lot foarte redus”, consideră Sebastian Tudor.
Handbalistii la ora examenelor
Divizionara A de handbal masculin CSM Oradea dispută în această săptămână meciurile de pe teren propriu cu ocupantele primelor două locuri din clasamentul Seriei B, HC Minaur, respectiv Extrem Baia Mare.
Trimite articolul
X
powered by
Surfing Waves
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Dr. Hadrian Borcea a fost trimis în judecată, fiind cercetat pentru conducerea unui autovehicul sub influența băuturilor alcoolice.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Consiliul Local Oradea a aprobat, în ședința ordinară de astăzi, bugetul Municipiului Oradea pentru anul 2026, document care stabilește principalele direcții de funcționare și dezvoltare ale orașului în perioada următoare.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Consilierii locali orădeni au aprobat, în ședința ordinară din 30 aprilie, hotărârea prin care primarul Florin Birta este mandatat să reprezinte Municipiul Oradea în demersurile de atragere a unui investitor în Parcul Industrial Eurobusiness IV.
Cultură
Dosarul, început acum zece ani de arheologul Călin Ghemiş, a intrat pe lista indicativă UNESCO pentru România.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Consiliul Local pregătește Coridorul Decebal: pasaje și benzi dedicate pentru fluidizarea traficului
Finanțarea proiectului „Coridorul de mobilitate Decebal - elaborare documentație tehnico - economică” a fost aprobată de municipalitate în cursul zilei de joi, 30 aprilie.
1
BIHON Ştirile judeţului Bihor
În ședința din 30 aprilie, consilierii locali au aprobat regulamentul privind emiterea autorizației de funcționare locală pentru desfășurarea jocurilor de noroc pe raza municipiului Oradea.
1
Citiți principiile noastre de moderare aici!