BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
Handbaliștii orădeni au câștigat derby-ul etapei a 4-a

Handbaliștii orădeni au câștigat derby-ul etapei a 4-a

De Teodor Biriș
la 7 October 2023 09:12

Handbaliștii orădeni au câștigat derby-ul etapei a 4-a

A treia victorie pentru handbaliști FOTO: CSM ORADEA HANDBAL
7 October 2023 09:12
Echipele clasate pe locurile 3 și 4 în Seria A a Diviziei A s-au duelat vineri la Arena Antonio Alexe într-un meci din etapa a patra.
Scris de Teodor Biriș - Echipele clasate pe locurile 3 și 4 în Seria A a Diviziei A s-au duelat vineri la Arena Antonio Alexe într-un meci din etapa a patra.

Trimite articolul

X

Handbaliștii de la CSM Oradea au obținut a treia victorie în campionat, scor 31-30, cu CSM Reșița, după ce la pauză scorul a fost 18-14. Orădenii au condus și cu 5 goluri diferență, însă în minutul 44 reșițenii au restabilit egalitatea pe tabelă 24-24. Echipa antrenată de Cosmin Liberț și Dan Pițigoi s-a distanțat apoi la 3 goluri, însă reșițenii au venit la un singur gol în ultimul minut. Diferența s-a păstrat și Oradea a bifat a treia victorie în campionat.

[eadvert]

Principalii marcatori ai CSM Oradea au fost Alexandru Farcaș – 9 goluri din tot atâtea aruncări la poartă, Csongor Szasz și Ciprian Aungurenci – câte 6 goluri, Alexandru Popa – 3 goluri, Viorel Boșca și Sebastian Sfârlea – câte două goluri, Deniss Kirsch și Emilian Turcu – câte un gol.

Din echipa reșițeană principalul realizator a fost Olexandr Starchenko, fost jucător la CSM Oradea, cu 6 goluri, urmat de Marius Bahan și Snezan Radosavlevici – câte 5 goluri, Antonio Gîrban – 4 goluri, Marian Negru – 3 goluri, Lucian Ignat, Raul Heimbach – două goluri, Raeș Scurt, Denis Barbu, Gabriel Constantinescu – un gol

În urma acestei victorii, CSM Oradea are 9 puncte și s-a distanțat la trei puncte de CSM Reșița, Seria A fiind condusă de CSM Odorheiu Secuiesc cu maximum de puncte din trei etape, echipa din Odorheiu urmând să joace azi acasă cu CS Universitatea Craiova de la ora 18:00.
Următorul meci al CSM Oradea este programat în 14 octombrie în deplasare la CSU Constantin Brâncuși Târgu Jiu.

Trimite articolul

X
Taguri:
csm oradea ,
csm resita ,
divizia A ,
handbal masculin
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO/VIDEO
    Viorel Pașca s-a întors acasă după decizia Tribunalului București. A fost întâmpinat cu aplauze pe Aeroportul Oradea
    Viorel Pașca s-a întors, vineri, 3 iulie, în Bihor, după ce Tribunalul București a respins propunerea procurorilor DIICOT de arestare preventivă și a dispus cercetarea sa sub control judiciar în dosarul privind presupusa exploatare a unor persoane vulnerabile.

    România

    Reguli noi pentru mii de firme din România: tahograful devine obligatoriu și pentru dubițele de marfă
    Începând din 1 iulie, firmele care efectuează transport internațional de mărfuri cu autoutilitare și dubițe cu masa cuprinsă între 2,5 și 3,5 tone trebuie să respecte noi obligații impuse de legislația europeană.

    România

    Noi reguli pentru protejarea pădurilor din România. Schimbări importante aprobate de Ministerul Mediului
    Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor a adoptat noi norme tehnice pentru protejarea pădurilor din România, înlocuind prevederi aflate în vigoare din 2003.

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Festivalul Medieval, Waves Festival și evenimente culturale. Vezi ce poți face în Oradea la finalul săptămânii
    Bihon.ro îți prezintă evenimentele care vor avea loc în Oradea în perioada 3 -5 iulie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Un tânăr care a vândut droguri alături de sora lui va sta în închisoare 2 ani și 9 luni. Inițial, a fost condamnat cu suspendare
    Valentin Gabriel Racz, un bărbat de 28 de ani, din localitatea bihoreană Santăul Mic, a fost ridicat de polițiști de acasă în cursul zilei de marți, 30 iunie, și dus la Penitenciarul Oradea unde va executa o pedeapsă de 2 ani și 9 luni de detenție pentru trafic de droguri de risc.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Viorel Pașca și membrii familiei sale, puși sub control judiciar de către Tribunalul București
    Un judecător de drepturi și libertăți din cadrul Tribunalului București a respins propunerea de arestare formulată de DIICOT – Structura Centrală pe numele lui Viorel Pașca și a dispus punerea acestuia sub control judiciar pe o perioadă de 60 de zile. 2
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X