BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
I-au zdrobit în propriul fief

I-au zdrobit în propriul fief

la 30 October 2017 10:33
30 October 2017 10:33
CSM CSU Oradea a câştigat categoric, scor 86-60, meciul din deplasare cu BC Mureş.
Scris de Demian - CSM CSU Oradea a câştigat categoric, scor 86-60, meciul din deplasare cu BC Mureş.

Trimite articolul

X

Considerată altă dată un derby, partida dintre BC Mureş şi CSM CSU a fost adjudecată fără drept de apel de echipa orădeană, care s-a impus la un scor categoric, care scuteşte de prea multe comentarii. Formaţia noastră a realizat un joc colectiv remarcabil, prin care a dominat copios echipa gazdă.

CSM CSU a câştigat toate cele patru sferturi, desprinzându-se decisiv până la pauza mare, când scorul era 30-49. Avantajul oaspeţilor s-a mărit şi în ultimele două sferturi, chiar dacă antrenorul Cristian Achim a rulat întregul efectiv de jucători.

Plan bine stabilit

„Mă bucur pentru prestaţia echipei noastre. Ne-am dorit foarte mult să câştigăm acest meci, pentru că era important să învingem pe terenul unei echipe de marcă, pentru a ne recăpăta încrederea şi moralul după înfrângerea de acasă din prima etapă (cu BC CSU Sibiu – n.r.). Am avut un plan foarte bine stabilit, care a funcţionat la parametri normali. Ne-am dorit să facem risipă de efort, să alergăm mai mult decât adversarii noştri şi să punem presiune în permanenţă pe fundaşul echipei gazdă. Am reuşit să păstrăm prospeţimea jucătorilor prin schimbări efectuate la patru-cinci-şase minute”, a declarat după meci antrenorul Cristian Achim.

Tehnicianul orădean a subliniat prestaţia echipei, în pofida numeroaselor absenţe de la antrenamente. „Pe parcursul ultimelor săptămâni ne-au lipsit de la antrenamente Gajovic, Pasalic, Milosevic, Stamenkovic, pe lângă absenţa permanentă, cea a lui Zeno. E dificil şi frustrant să te antrenezi în aceste condiţii. Vreau să ajungem cât mai repede la ziua în care vom avea întregul efectiv complet”, a afirmat Cristian Achim.

Etapa viitoare, CSM CSU Oradea va juca tot în deplasare, cu Phoenix Galaţi.

CASETA TEHNICĂ

Sala Sporturilor din Târgu Mureş. Spectatori: circa 1.000

BC Mureş Târgu Mureş – CSM CSU Oradea 60-86 (17-27, 13-22, 16-20, 14-17)

BC Mureş: Kilyen, Person 6 (1×3), Mitchell 23 (3), Şteff, Mladenovic 6, Santa 8, Borşa, Stăncuţ, Mijovic 12, Pita 5. Nu au jucat: Ilicov, Engi Rosenfeld. Antrenor: Szászgáspár Barnabás. Asistent: George Trif

CSM CSU Oradea: Trotter 10 (2×3), Stamenkovic 9 (1), Mandache 14 (1), Valeika 9, Milosevic 7 (1), Gajovic 10 (1), Gavrilă, B. Ţîbîrnă 7, Pasalic 12 (4), Nicolescu 5 (1), Ionescu 3 (1). Antrenor: Cristian Achim. Asistenţi: Milan Mitrovic, Marius Marinău
Arbitri: Marius Ciulin, Alin Faur, Dragoş Barbu. Comisar FR Baschet: Doru Vinaşi

Trimite articolul

X
Taguri:
bc mures ,
CSM CSU Oradea ,
rezultat
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Orădeanca Teodora Lăzuran a fost desemnată jurat la Dance World Cup 2026
    România va  avea o reprezentată în juriul uneia dintre cele mai mari competiții din elita dansului sportiv - Dance World Cup 2026.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Peste 2500 de persoane la mitingul de susținere pentru Viorel Pașca, la Oradea. Alături de participanți a fost și avocatul Răzvan Doseanu
    Un nou miting pentru susținerea lui Viorel Pașca s-a desfășurat în seara zilei de duminică, 5 iulie.

    BIHON Sport local

    Cinci medalii pentru micii luptători orădeni la turneul de la Dunajska Streda
    Un grup de componenți ai secției de lupte a LPS Bihorul - CS Gladiatorul Oradea a participat la turneul internațional de la Dunajska Streda (Sovacia).

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    A venit amețit la audieri. Un bărbat a mers drogat la Poliție, unde a fost chemat după fuga unei minore
    Incident mai puțin obișnuit în timpul unei investigații privind plecarea de acasă a unei adolescente dintr-o comună din Bihor.

    Economic

    Apicultorii primesc sprijin financiar de la stat. Cine poate beneficia de noua schemă
    Apicultorii din România vor putea accesa, începând din acest an, o nouă schemă de ajutor de stat destinată pentru susținerea sectorului apicol. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Intervenție contra cronometru la Oradea. Un elicopter Black Hawk a transportat organe pentru transplant
    Misiunea de transport aerian de organe la care a fost mobilizat elicopterul Black Hawk s-a desfășurat în cursul zilei de sâmbătă, 4 iulie.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X