BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
Înfrângere cu același scor pentru CSM CSU Oradea! „Nu am o explicație logică”

Înfrângere cu același scor pentru CSM CSU Oradea! „Nu am o explicație logică”

De Teodor Biriș
la 15 May 2022 23:11 Reactualizat la: 16 May 2022 01:41
2 Comentarii

Înfrângere cu același scor pentru CSM CSU Oradea! „Nu am o explicație logică”

15 May 2022 23:11 Reactualizat la: 16 May 2022 01:41
Vineri seara CSM CSU Oradea a pierdut cu 66-74 cu CSO Voluntari primul meci din semifinala Ligii Naționale de Baschet Masculin. Istoria s-a repetat duminică seara când vicecampioana a cedat tot cu 66-74 în a doua confruntare cu ilfovenii.
Scris de Teodor Biriș - Vineri seara CSM CSU Oradea a pierdut cu 66-74 cu CSO Voluntari primul meci din semifinala Ligii Naționale de Baschet Masculin. Istoria s-a repetat duminică seara când vicecampioana a cedat tot cu 66-74 în a doua confruntare cu ilfovenii.

Trimite articolul

X

Situație mai rar întâlnită în baschet să pierzi două jocuri consecutive cu același scor.

După un prim sfert reușit, orădenii au cedat teren cu trecerea minutelor și vor avea serios de tras pentru a mai reveni în economia semifinalei care se joacă în sistemul „3 din 5”.
Mai buni și mai eficienți, ilfovenii și-au mărit constant avantajul și au ajuns chiar la +15 puncte în ultimul sfert în fața unor „lei roșii” neinspirați și cu procentaje departe de așteptări.
Singurul baschetbalist originar din Oradea care a reușit să puncteze duminică seara a fost în tabăra ilfoveană, Rolland Torok reușind 11 puncte, 9 dintre ele fiind din aruncări de 3 puncte.

[eadvert]

Explicațiile antrenorului

„A fost un meci pe care echipa noastră l-a pierdut dintr-o apăsare pe care nu o înțeleg și nu pot să mi-o explic. Avem un stres pe care nu îl pot justifica și este de neînțeles pentru mine. Este nepermis să ratăm patru aruncări de sub inel, fără adversar lângă noi. Pur și simplu singuri. Îmi pare foarte rău în primul rând pentru această sală minutată și pentru suporterii care ne-au susținut atât de frumos. De altfel, spre finalul jocului, când deja devenise evident că vom pierde acest meci, oamenii s-au ridicat în picioare și au scandat numele echipei. Acesta este un gest pentru care le sunt recunoscător suporterilor noștri. De aceea tot spun că avem un public deosebit. Din păcate, trebuie să recunosc, noi ca echipă nu ne-am ridicat la nivelul suporterilor. Nu am o explicație logică. Totul este la capitolul mental în ceea ce ne privește”, a declarat antrenorul Cristian Achim pentru csmoradea.ro.

Meciul 3 se joacă în sala din Voluntari miercuri 18 mai. „Șansele noastre de calificare s-au diminuat semnificativ. Însă, contează foarte tare cu ce gând mergem acolo și cu ce abordare ne vom prezenta. Îmi doresc să luptăm până la ultima picătură de energie și sper că ne vom exprima baschetbalistic la nivelul necesar pentru o semifinală de campionat”, a conchis Achim pentru site-ul oficial.

CASETA TEHNICĂ
CSM CSU ORADEA – CSO VOLUNTARI 66-74 (17-11, 15-25, 19-18, 15-20)
CSM CSU: Kris Richard 7, Stephen Holt 3, Dovis Bickauskis 5. Tudor Fometescu 3, Vlad Marinău, Garlon Green 15, Bogdan Nicolescu 5, Cătălin Baciu, Alexandre Gavrilovic 12, Mark Ogden 12, Nikola Markovic 4. Antrenor: Cristian Achim
CSO: Toddrick Gotcher 12, Render Woods 2, Marcu Badiu 3, Ousmane Barro 8, Vlad Moldoveanu 5, Saunas Vasiliauskis 16, Rolland Torok 11, David Vida 2, Eric Thompson jr. 15. Antrenor: Sasa Ocokoljic
Arbitri: Laurențiu Grigoraș, Laszlo Bukuresti, Cristian Trofin.
Comisar FRB: Radu Bucerzan.

FOTO: CSM ORADEA

Trimite articolul

X
Taguri:
CSM CSU Oradea ,
CSO Voluntari ,
semifinala
2 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. tautu says:
    May 16, 2022 at 2:38 pm

    Intradevar, nu exista explicatie logica pentru scor identic, probabilitatea este foarte mica. Dar pt infrangere banuiesc ca exista…

    Reply
    • m4riu5 says:
      May 16, 2022 at 3:00 pm

      de data asta nu doar antrenorul adversarilor e mai bun, ci și lotul de jucători

      Reply
  2. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Oradea Job Expo: Prima Development Group vine cu noi oportunități de angajare pentru candidați

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Carne fără acte și nereguli în lanț: controale masive în Bihor înainte de sărbători
    Inspectorii sanitar-veterinari din Bihor au intensificat verificările în perioada premergătoare sărbătorilor pascale, iar bilanțul acțiunilor scoate la iveală nereguli serioase în sectorul alimentar și zootehnic.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Captură uriașă de droguri în Oradea: bărbat prins în flagrant cu „cristal”, peste 150 kilograme descoperite
    Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate (BCCO) Oradea, împreună cu procurorii DIICOT au documentat activitatea unui bărbat polonez, în vârstă de 41 de ani, care este cercetat pentru trafic internațional și trafic intern de droguri de mare risc.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Avansează lucrările la pasajul suprateran de pe Centura Oradea: muncitorii au început montarea grinzilor
    Lucrările de montare a celor 24 de grinzi la pasajul suprateran carea de pe Centura Oradea, la intersecția cu calea ferată care leagă Oradea de Băile Felix au fost demarate în cursul zilei de miercuri, 22 aprilie.

    Bihon CSM Oradea

    Golgheterul Filip Gardasevic anunță că va pleca de la CSM Oradea
    Conform site-ului SO POLO, frații Filip și Martin Gardasevic vor juca din sezonul viitor la echipa A-Polo Sport Management, din Georgia.

    FC Bihor

    O nouă confruntare FC Bihor – Sepsi Sfântu Gheorghe. CCA a delegat un arbitru cu ecuson FIFA
    FC Bihor Oradea joacă joi, 23 aprilie, de la ora 17:15, pe Stadionul Iuliu Bodola, cu Sepsi Sfântu Gheorghe în ziua în care creștinii îl sărbătoresc pe Sf. Gheorghe.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X