BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
„Leii roșii” nu au mai pierdut în fața Stelei de șase ani. Ultima înfrângere a avut loc în 2019

„Leii roșii” nu au mai pierdut în fața Stelei de șase ani. Ultima înfrângere a avut loc în 2019

De Gavril Nuțiu
la 22 December 2025 11:42 Reactualizat la: 22 December 2025 16:44

„Leii roșii” nu au mai pierdut în fața Stelei de șase ani. Ultima înfrângere a avut loc în 2019

foto: Radio Timișoara
22 December 2025 11:42 Reactualizat la: 22 December 2025 16:44
CSM CSU Raiffeisen Oradea a suferit sâmbătă primul său eșec din actuala ediție a Ligii Naționale de baschet masculin, fiind învinsă pe terenul echipei CSA Steaua Sharks București, cu scorul de 72-68.
Scris de Gavril Nuțiu - CSM CSU Raiffeisen Oradea a suferit sâmbătă primul său eșec din actuala ediție a Ligii Naționale de baschet masculin, fiind învinsă pe terenul echipei CSA Steaua Sharks București, cu scorul de 72-68.

Trimite articolul

X

Trebuie subliniat faptul că echipa bucureșteană nu a mai reușit să ne învingă din anul 2019, adică de nu mai puțin de șase ani. Ultima victorie a Stelei în fața Oradiei a avut loc în faza a doua a sezonului regulat din ediția 2018/2019, când s-a impus cu scorul de 85-83. De remarcat faptul că actualul antrenor al echipei steliste, Andrei Mandache, era jucător activ al bucureștenilor în meciul respectiv.

CSA Steaua Sharks este considerată de altfel revelația actualului sezon, aflându-se pe locul 8, cu 6 victorii și tot atâtea înfrângeri. Echipa tânărului antrenor Andrei Mandache este singura care a reușit să învingă Oradea în acest sezon, întrerupând o serie de 12 victorii consecutive ale „leilor roșii”. Andrei Mandache a jucat la rândul său și pentru CSM CSU Oradea, cu care a cucerit două titluri naționale.

Mandache este autorul unui record remarcabil: este al doilea jucător autor al unui triple double din istoria Campionatul European, la EuroBasket 2017, în meciul cu Muntenegru, cu 14 puncte marcate, 11 pase decisive și 10 recuperări. Celălalt triple double îi aparținea legendarului Toni Kukoc (ex-Iugoslavia), din anul 1985.

Trimite articolul

X
Taguri:
baschet ,
csa steaua sharks bucuresti ,
csm oradea ,
infrangere ,
meci
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    CSM Oradea s-a clasat locul 4 la turneul final al Campionatului Național de baschet masculin U16 ani
    Desfășurat de miercuri până duminică la Arena „Antonio Alexe”, turneul final al Campionatului Național de baschet masculin U16 ani a oferit meciuri spectaculoase și intens disputate.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Handbaliștii orădeni și-au luat la revedere de la suporteri printr-o victorie, în meciul cu CSO Teutonii Ghimbav
    Urmează partida cu Steaua, decisivă pentru calificarea la barajul de promovare în Liga Zimbrilor.

    BIHON Sport local

    Liga 4 Bihor: În etapa a 12-a s-au marcat 40 de goluri în play-off și play-out
    Etapa a 12-a a avut meciuri desfășurate în patru zile. A început marți 5 mai și s-a încheiat duminică 17 mai. Rezultate, marcatori și clasamente.

    BIHON CAO

    CAO lansează un portal digital pentru depunerea, preluarea și emiterea documentațiilor pentru avize și contracte

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Mii de iubitori ai vinului și muzicii live, pe malul Crișului la VinLaMal
    Unul dintre cele mai apreciate evenimente din cadrul Festum Varadinum, VinLaMal, a debutat vineri, 15 mai, pe malul Crișului, adunând din nou iubitorii de vinuri, muzică live și atmosferă relaxată.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Moldovean prins lângă Girișu de Criș cu 12 migranți în mașină, adus din Germania pentru a executa 3 ani de pușcărie
    Polițiștii români l-au adus din Germania, la sfârșitul acestei săptămâni, pe un tânăr de 25 de ani, din Republica Moldova, condamnat de Tribunalul Bihor la 3 anin de închisoare, cu executare, pentru trafic de migranți.

    FC Bihor

    Erik Lincar: „Îmi doresc ca pe viitor să avem o echipă solidă și să reușim să terminăm pe primele două locuri”
    FC Bihor Oradea a încheiat sezonul 2025/2026 cu o remiză pe terenul campioanei din Liga 2, singura echipă în fața căreia nu a luat punct în ultimele două campionate. Cu o zeste de 50 de puncte, orădenii au terminat play-off-ul pe un onorant loc 4, după ce anul trecut s-a salvat de la retrogradare.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X