BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
„Leii” visează la titlu

„Leii” visează la titlu

la 3 September 2014 21:21
3 September 2014 21:21
CSM U Oradea şi-a prezentat miercuri seară lotul la Teatrul Regina Maria.
Scris de Demian - CSM U Oradea şi-a prezentat miercuri seară lotul la Teatrul Regina Maria.

Trimite articolul

X

19 scaune, un coş de baschet şi un banner imens roşu-albastru. Acesta a fost decorul în care a fost îmbrăcată scena Teatrului Regina Maria pentru prezentarea actorilor de sub coş şi a regizorilor din spatele performanţelor echipei de baschet CSM U Oradea. Cea mai iubită echipă a Bihorului!

Show-ul a început cu un moment umoristic prezentat de actorii Andrei Locovei şi Şerban Borda. Primul sportiv anunţat a fost ultimul venit în cadrul familiei CSM U. Mezinul Ştefan Varga (20 de ani), provenit de la LPS Bihorul, care va evolua cu numărul 5. Prezentarea a continuat cu ceilalţi 12 „lei roşii”: Marcus Hatten (nr. 6), Radovan Markovic (7), Rareş Paşca (8), Daniel Popescu (9), Sergiu Pop (10), Horia Hora (11), Daniel Dillon (12), Vujadin Subotic (13), Ante Krapic (14), Bogdan Ţibîrnă (21), Andrei Guţoaia (44) şi Gary McGhee (52), ultimul fiind şi cel mai înalt jucător al echipei la cei 2,11 metri ai săi. Cel mai vechi component este Horia Hora, aflat la al optulea sezon în lotul CSM-ului. Pe scenă au urcat apoi membrii ai staff-ului, fizioterapeutul Cristian Dan, preparatorul fizic Ivan Ranisavljev, secundul Milan Mitrovic, care la 33 de ani are 11 ani de când antrenează, antrenorul Cristian Achim, care se pregăteşte să sărbătorească cinci ani pe banca orădenilor, managerul Şerban Sere, omul din spatele echipei, şi directorul Florin Birta.

Atmosferă destinsă

S-a glumit, atmosfera a fost destinsă, iar cuvântul de ordine a fost aurul. După bronzul de acum doi ani şi argintul din sezonul trecut acum e rândul aurului.

„Este natural să ne dorim locul 1”, a spus Subotic, completat de Ante Krapic: „Sunt campion cu Asesoftul şi am venit aici să devin campion cu CSM-ul”. „Da, vrem aurul”, a întărit şi managerul Sere.

Puţin mai moderat a fost Ţibîrnă: „Sper să ne depăşim performanţa de anul trecut, dar va fi greu pentru că şi alte echipe s-au întărit”.

O fire modestă şi muncitoare, antrenorul Cristian Achim nu a făcut promisiuni lăsând şi de această dată să vorbească faptele. „Vom încerca să jucăm la fel de bine. Iubesc Oradea şi acest public şi îi aşteptăm la spectacol”, a spus tehnicianul de numele căruia se leagă performanţele baschetului orădean. Invitat pe scenă, primarul Ilie Bolojan a evidenţiat cei patru vectori care fac „motorul” CSM-ului să funcţioneze foarte bine şi să producă performanţe: echipa, staff-ul tehnic, finanţatorii şi, nu în ultimul rând, publicul. „Cel mai frumos public din România”!

Trimite articolul

X
Taguri:
baschet masculin ,
csm oradea ,
CSM U Oradea ,
oradea ,
prezentare lot
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    FC Bihor

    Destin tragic pentru un fost fotbalist la FC Bihor Oradea! S-a stins din viață la doar 43 de ani!
    O veste tristă a venit marți seara de la Arad, unde fostul fotbalist Radu Leon Mărginean a decedat la doar 43 de ani.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Furtuna a făcut ravagii în Bihor: nouă intervenții ale pompierilor și patru mesaje RO-Alert
    Marți, 30 iunie, începând cu ora 18:00, pompierii militari bihoreni au fost mobilizați pentru înlăturarea efectelor fenomenelor meteorologice.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ANM a emis un cod portocaliu nowcasting pentru Bihor. Vezi localitățile vizate de furtuni puternice
    Avertizarea a fost emisă de Administrația Națională de Meteorologie în seara zilei de marți, 30 iunie.

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    România

    Mai multă relaxare pe stadioane: vot pentru consumul de alcool în timpul meciurilor
    Camera Deputaților a adoptat marți, în calitate de for decizional, proiectul de lege care modifică regulile privind organizarea competițiilor sportive și permite vânzarea și consumul băuturilor slab alcoolizate în incinta stadioanelor. 1

    Cultură

    Orădeanul Andrei Arad cucereşte Roma. Tânărul artist a câştigat Trofeul secțiunii Muzică Internațională a concursului ROMA-NIA
    Tânărul orădean a impresionat juriul internațional cu o interpretare sensibilă și complexă a piesei „Purple Rain”.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Atac în plină zi într-o stație de tramvai din Oradea. Un tânăr i-a smuls lănțișorul unei femei de 70 de ani
    Un tânăr de 21 de ani, din Oșorhei, a fost arestat de Judecătoria Oradea pentru 30 de zile, pentru o tâlhărie comisă ziua în amiaza mare, într-o stație de tramvai din cartierul Nufărul. 2
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X