Partida contează pentru etapa a 25-a a sezonului regulat, are loc cu începere de la ora 15:00 şi nu va fi televizată. Meciul constituie, logic, o simplă formalitate pentru echipe orădeană, care este favorita certă a întâlnirii. CSM Oradea şi Concordia s-au mai întâlnit de trei ori în actualul sezon: de două ori în Cupa României, rezultate 81-53 şi 89-73, respectiv în turul Ligii Naţionale, scor 103-69, evident toate în favoarea orădenilor. Etapa este importantă pentru noi şi prin prisma rezultatului care se va înregistra în partida BC Mureş – CSU Atlassib. În cazul unui scor favorabil mureşenilor, dar la o diferenţă nu mai mare de 15 puncte, CSM Oradea nu va mai putea pierde locul secund, indiferent de rezultatul său din ultima etapă, în deplasarea cu Energia Rovinari.
Merg după două puncte la Chiajna
Echipa de baschet masculin CSM Oradea dispută sâmbătă meciul din deplasare cu Concordia Chiajna, ocupanta penultimului loc al clasamentului.
Trimite articolul
Xpowered by Surfing Waves
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Lansarea albumului a avut loc la sfârşit de februarie, în Control Club din Bucureşti. La eveniment, trupa Mock Surprie şi-a lansat noul single.
FC Bihor
FRF a definitivat luni programul penultimei etape din Liga 2, iar importantul meci FC Bihor Oradea – Sepsi Sfântu Gheorghe a fost programat sâmbătă, 7 martie, de la ora 12:00, pe Stadionul Iuliu Bodola.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Președintele Consiliului Județean Bihor, Mircea Mălan, a anunțat, într-o conferință de presă, depunerea a două fișe de proiect la Agenția de Dezvoltare Regională Nord-Vest.
BIHON Sport local
Comunitatea padeliștilor bihoreni s-a reunit la etapa a doua a deja tradiționalei competiții „Oradea joacă padel”, începută în ultima zi din februarie și terminată în prima zi a lui „Mărțișor”.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Primăria Oradea anunță închiderea circulației la pasajul feroviar situat pe strada Crângului, începând de miercuri, 4.03.2026, ora 09:00, până joi, 05.03.2026, ora 17:00.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Un bărbat de 28 de ani, din Tileagd, a fost arestat pentru 30 de zile după ce a spart un magazin din localitate și a plecat cu banii găsiți înăuntru și cu peste 70 de pachete de țigări.
Citiți principiile noastre de moderare aici!