BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
„Mergem în Olanda să câștigăm”

„Mergem în Olanda să câștigăm”

la 23 October 2018 14:55
23 October 2018 14:55
CSM CSU dispută miercuri meciul cu ZZ Leiden din etapa a doua a grupelor FIBA Europe Cup.
Scris de demeter1 - CSM CSU dispută miercuri meciul cu ZZ Leiden din etapa a doua a grupelor FIBA Europe Cup.

Trimite articolul

X

Campioana României dorește să se revanșeze după debutul modest din Grupa A a competiției, în care a fost învinsă pe propriul teren de către către s.Oliver Würzburg, scor 69-82. „Mergem în Olanda să câștigăm. Victoria lui ZZ Leiden în Turcia a fost, după părerea mea, foarte importantă. În acest context, eu cred că meciul nostru de la Leiden poate să aibă o influență majoră asupra calificării. Este o partidă foarte importantă, care poate relansa echipa noastră în lupta pentru calificare”, a afirmat antrenorul CSM CSU Oradea, Cristian Achim.

Adversara noastră de miercuri, ZZ Leiden este vicecampioana Olandei, fiind învinsă în finala sezonului trecut de formației Donar Groningen. De remarcat faptul că ZZ Leiden a pierdut nu mai puțin de șase finale. Lotul echipei cuprinde 12 jucători, patru dintre aceștia fiind americani. Pivotul român Alexandru Olah a evoluat în ediția precedentă pentru ZZ Leiden, dar nu mai face parte din lot în actualul sezon. În meciul din prima etapă a grupei, echipa olandeză a câștigat meciul din deplasare cu Sakarya BSB, scor 69-56.

Ar putea reintra Denison

În echipa noastră și-ar putea face reintrarea jucătorul canadian Sean Denison, care a fost indisponibil circa o lună, din cauza unei microrupturi musculare. O eventuală victorie a formației orădene la Leiden ar putea-o plasa într-o poziție favorabilă în ecuația calificării și i-ar oferi un impuls moral important, după un start slab de sezon, în toate competițiile. Primele două clasate în grupă vor accede în faza următoare a FIBA Europe Cup.

Meciul ZZ Leiden – CSM CSU Oradea va avea loc cu începere de la ora 21:00 și nu va fi televizat. Partida poate fi totuși urmărită live pe canalul YouTube al FIBA.

Trimite articolul

X
Taguri:
baschet masculin ,
CSM CSU Oradea ,
FIBA Europe Cup ,
ZZ Leiden
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Oradea Job Expo: Prima Development Group vine cu noi oportunități de angajare pentru candidați

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Carne fără acte și nereguli în lanț: controale masive în Bihor înainte de sărbători
    Inspectorii sanitar-veterinari din Bihor au intensificat verificările în perioada premergătoare sărbătorilor pascale, iar bilanțul acțiunilor scoate la iveală nereguli serioase în sectorul alimentar și zootehnic.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Captură uriașă de droguri în Oradea: bărbat prins în flagrant cu „cristal”, peste 150 kilograme descoperite
    Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate (BCCO) Oradea, împreună cu procurorii DIICOT au documentat activitatea unui bărbat polonez, în vârstă de 41 de ani, care este cercetat pentru trafic internațional și trafic intern de droguri de mare risc.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Avansează lucrările la pasajul suprateran de pe Centura Oradea: muncitorii au început montarea grinzilor
    Lucrările de montare a celor 24 de grinzi la pasajul suprateran carea de pe Centura Oradea, la intersecția cu calea ferată care leagă Oradea de Băile Felix au fost demarate în cursul zilei de miercuri, 22 aprilie.

    Bihon CSM Oradea

    Golgheterul Filip Gardasevic anunță că va pleca de la CSM Oradea
    Conform site-ului SO POLO, frații Filip și Martin Gardasevic vor juca din sezonul viitor la echipa A-Polo Sport Management, din Georgia.

    FC Bihor

    O nouă confruntare FC Bihor – Sepsi Sfântu Gheorghe. CCA a delegat un arbitru cu ecuson FIFA
    FC Bihor Oradea joacă joi, 23 aprilie, de la ora 17:15, pe Stadionul Iuliu Bodola, cu Sepsi Sfântu Gheorghe în ziua în care creștinii îl sărbătoresc pe Sf. Gheorghe.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X