BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
Noutăți la CSM Oradea: rămâne Tibârnă, pleacă Nicoară!

Noutăți la CSM Oradea: rămâne Tibârnă, pleacă Nicoară!

la 16 July 2017 16:50 Reactualizat la: 16 July 2017 17:43
16 July 2017 16:50 Reactualizat la: 16 July 2017 17:43
Bogdan Țibârnă și-a prelungit contractul cu încă doi ani, iar Titus Nicoară pleacă de la CSM Oradea.
Scris de Demian - Bogdan Țibârnă și-a prelungit contractul cu încă doi ani, iar Titus Nicoară pleacă de la CSM Oradea.

Trimite articolul

X

În cursul zilei de duminică clublu orădean a făcut trei anunțuri: prelungirea contractelor lui Andrei Mandache și Bogdan Țibârnă, dar și despărțirea de Titus Nicoară. Decizia este una surprinzătoare prin prisma faptului că Titus mai avea contract cu CSM pentru încă un sezon, însă clubul a anunțat că „cele două părți au convenit pentru terminarea contractului de comun acord, clauza de reziliere fiind semnată în cursul zilei de duminică (16.07)”. 
csm-oradea-csu-sibiu-31

Coincindență sau nu, anunțul vine la doar două zile după ce principalul finanțator al CSM-ului, Gheorghe Vajai (firma Gavella), a decis să nu mai susțină financiar echipă. Alt motiv care a dus la renunțarea jucătorului ar fi forma slabă pe care a traversat-o acesta în sezonul precedent. Nicoară a înregistrat o medie de 7,8 puncte, 4,9 recuperări și 0,9 pase decisive în 30 de meciuri disputate în Liga Națională de Baschet Masculin fiind într-o scădere de formă evidentă față de precedentele două sezoane în care a evoluat la Steaua Exim Bank. De altfel acesta  fost cel mai slab sezon al lui Nicoară din 2013 încoace.

Titus Nicoară se va transfera la o altă echipă din Liga Naţională, după toate probabilităţile, la BCM U Piteşti. Formaţia piteşteană a legitimat în această vară un alt jucător orădean, Lázár László, venit de la BCM Mureş Târgu Mureş.

Lotul CSM Oradea după ultimele noutăți: Bobe Nicolescu, Sebastian Ionescu, Andrei Mandache, Bogdan Țibârnă, Goran Gajovic și Muhamed Pasalic.

[related-post post_id=”1866361″]

Trimite articolul

X
Taguri:
bogdan tibarna ,
CSM CSU Oradea ,
Titus Nicoara
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    România

    Puține zile libere până la finalul anului. Calendarul din 2026 le strică planurile angajaților
    Luna august aduce, în fiecare an, una dintre cele mai așteptate zile libere legale, însă în 2026 aceasta nu le oferă angajaților motiv de bucurie.

    Bihon Decese

    Deces 05.08.2026

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ce facem astăzi, 5 august, în Oradea?
    Bihon.ro vă prezintă activitățile care au loc în Oradea, în data de 5 august.

    BIHON CAO

    Locuitorii din Chișirid pot încheia contracte cu Compania de Apă Oradea

    BIHON CAO

    Întreruperea furnizării apei potabile în zona Magheru–Republicii

    BIHON CAO

    Întreruperea alimentării cu apă în localitățile Tileagd, Tilecuș, Șerghiș, Vârciorog și Fâșca

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Biserici deschise pentru orădenii afectați de caniculă. Vezi unde găsești apă și răcoare
    Mai multe biserici ortodoxe din Oradea vor rămâne deschise pe parcursul zilei, până în jurul orelor 18:00-19:00, pentru persoanele afectate de temperaturile ridicate. Măsura va fi aplicată până în 15 august, pe durata Postului Adormirii Maicii Domnului.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO
    Modernizare la standarde europene: Lucrările de la Școala Gimnazială nr. 16 au fost finalizate și recepționate
    Primăria Oradea a anunțat finalizarea și recepția lucrărilor de reabilitare și creștere a eficienței energetice la Școala Gimnazială Nr. 16, una dintre cele mai mari unități de învățământ din cartierul Rogerius. 1

    România

    Nicușor Dan a promulgat legea privind reducerea accizei la motorină și prelungirea TVA-ului redus la locuințe
    Preşedintele Nicuşor Dan a anunţat, marţi, 4 august, că a semnat decretele de promulgare a legilor privind declararea situaţiei de criză pe piaţa produselor petroliere şi privind prelungirea termenului pentru aplicarea cotei reduse de TVA la achiziţia de locuinţe. 2
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X