BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
Opțiune serioasă pentru calificarea în finala mare

Opțiune serioasă pentru calificarea în finala mare

la 21 April 2019 15:50
21 April 2019 15:50
CSM Digi a câștigat ambele meciuri din deplasare cu Corona Sportul Studențesc.
Scris de demeter1 - CSM Digi a câștigat ambele meciuri din deplasare cu Corona Sportul Studențesc.

Trimite articolul

X

Vicecampioana CSM Digi și-a respectat blazonul și a obținut două victorii la Brașov, scoruri 5-3 și 8-7, fiind acum la un pas de accederea în finala actualei ediții a Superligii Naționale de polo. Echipa noastră a făcut meciuri remarcabile, cu prestații extrem de solide în faza de apărare. Au fost partide echilibrate și tensionate, în care echipa noastră a avut un plus de concentrare și de inspirație, reușind să se impună în fața unei formații ambițioase.

CSM Digi a câștigat prima partidă, în care gazdele nu au izbutit să înscrie decât trei (!) goluri. Al doilea meci a fost și mai dramatic. Orădenii au condus cu 8-6, după care gazdele au marcat și au avut apoi 22 de secunde pentru un ultim atac, dar apărarea noastră a rezistat fără gol primit. Echipa lui Dorin Costrăș conduce cu 2-0 la general și mai are nevoie de o singură victorie pentru a accede în finală.

Costrăș este precaut

„Echipa a dat dovadă de caracter și a jucat foarte bine. Am luat o opțiune mare pentru a ajunge în finală. Cu toate acestea, trebuie să rămânem la fel de concentrați și de serioși. Formația brașoveană este acum ca «un mistreț rănit», care nu mai are ce pierde și va veni la Oradea dispusă să riște și să joace la victorie. Noi dorim să terminăm semifinala în meciul trei, în minimum de partide”, ne-a declarat antrenorul orădean.

Meciurile trei și patru (dacă va mai fi necesar) sunt programate joi, de la ora 18:00, respectiv vineri, de la ora 12:00, la Bazinul Olimic „Ioan Alexandrescu”.

În cealaltă semifinală, CSA Steaua conduce cu 2-0 în fața lui Dinamo, scoruri 14-7 și 9-7.

CASETA TEHNICĂ

Corona Sportul Studențesc Brașov – CSM Digi Oradea 3-5 (2-0, 0-2, 0-2, 1-1) și 7-8 (2-2, 0-0, 2-2, 3-4)

Corona Sportul Studențesc: Moraru, Tampa – portari; Jerkovic 0+3, Vl. Georgescu, Neamțu, Ianc, Vlăsceanu 1+0, Ivovic 0+1, Luțescu, A. Crețu 1+0, Oanță 0+1, Stan, Balakirev 1+2, Al. Simion. Antrenor: Aurelian Georgescu

CSM Digi: Zivojinovic, Gavriș – portari; Vancsik 2+1, Dobre, N. Ilisie, Inaba 1+2, R. Szabó, Popoviciu 0+1, Kováts, Gergelyfi 0+2, R. Georgescu 1+0, Guimaraes 1+2, Remeș, Czenk. Antrenor: Dorin Costrăș. Secund: Ciprian Câmpianu

Arbitri: Adrian Alexandrescu (Oradea), Mihai Bălănescu (București)

Trimite articolul

X
Taguri:
Corona Sportul Studentesc Brasov ,
CSM Digi Oradea 3-5 ,
polo
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Sportivii de la CS Wolf Oradea au cucerit 9 medalii la Campionatul European din Slovenia
    966 de sportivi din 32 de țări au participat la Campionatul European ce Taekwon-do ITF, desfășurat în perioada 13-19 aprilie la Maribor (Slovenia).

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO
    Ziua Internațională a Cărții a fost sărbătorită la Liceul Teoretic ,,Gabriel Țepelea” Borod
    Ziua Internațională a Cărții a fost sărbătorită astăzi, într-un mod inedit, la Liceul Teoretic ,,Gabriel Țepelea” din Borod, prin organizarea unei expoziții cu vânzare a celor mai iubite cărți de la Librăria Cair Paravel din Oradea.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Oradea pierde aproape 6,5 milioane de lei de la bugetul de stat pentru inelul metropolitan din Oradea
    Consilierii locali orădeni au aprobat, în ședința extraordinară din 23 aprilie, actualizarea contribuției de la bugetul de stat și de la bugetul local pentru finanțarea obiectivului de investiții „Inel Rutier Metropolitan Oradea”.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    Economic

    Investiție de top: o firmă din Oradea intră într-un proiect de aproape 185 milioane lei
    Compania Transgex SA, listată la Bursa de Valori București sub simbolul TRNG, a anunțat semnarea unui acord-cadru semnificativ cu Romgaz, unul dintre principalii jucători din sectorul energetic românesc.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident cu patru mașini și un moped pe Podul Sf. Ladislau din Oradea. O persoană rănită va fi transportată la spital
    Evenimentul rutier s-a produs joi, 23 aprilie, în jurul orei 12:51.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Direcția de Mediu Bihor: peste 6.200 de solicitări și monitorizare extinsă a poluării în 2025
    Raportul evidențiază activitatea desfășurată sub coordonarea Ministerului Mediului, Apelor și Pădurilor și a Agenției Naționale pentru Mediu și Arii Protejate (ANMAP), instituție înființată prin OUG 103/2024, prin reorganizarea structurilor de mediu la nivel național.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X