BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
Radovan Markovic și-a încheiat colaborarea cu CSM CSU Oradea

Radovan Markovic și-a încheiat colaborarea cu CSM CSU Oradea

De Gavril Nuțiu
la 5 June 2026 06:00 Reactualizat la: 5 June 2026 09:30

Radovan Markovic și-a încheiat colaborarea cu CSM CSU Oradea

5 June 2026 06:00 Reactualizat la: 5 June 2026 09:30
Radovan Markovic a petrecut nu mai puțin de 11 ani la clubul orădean, dintre care trei ani ca jucător, unul ca antrenor la echipele de copii și juniori ale Academiei CSM Oradea, respectiv șapte ca asistent al antrenorului Cristian Achim.
Scris de Gavril Nuțiu - Radovan Markovic a petrecut nu mai puțin de 11 ani la clubul orădean, dintre care trei ani ca jucător, unul ca antrenor la echipele de copii și juniori ale Academiei CSM Oradea, respectiv șapte ca asistent al antrenorului Cristian Achim.

Trimite articolul

X

Rade a venit la CSM CSU Oradea în vara anului 2013 și a devenit foarte repede unul din jucătorii de bază ai echipei. A fost un foarte bun aruncător de la distanță, fiind unul din preferații publicului orădean.

A fost un adevărat lider de echipă, mobilizându-și coechipierii, dând dovadă de ambiție și determinare totală în fiecare meci. A contribuit la primele calificări în finale ale formației orădene, în sezonul 2013-2014, în campionat și în Cupa României. A fost unul din principalii jucători ai echipei care a câștigat primul titlu de campioană națională, în ediția 2015-2016.

Din păcate, el s-a accidentat în semifinalele turneului play off, accidentare care i-a pus practic capăt carierei de jucător. A revenit la CSM CSU Oradea în anul 2018, devenind antrenor în cadrul academiei clubului.

Începând cu sezonul 2019-2020, a devenit asistent, împreună cu Milan Mitrovic, al antrenorului Cristian Achim. Colaborarea sa cu clubul orădean se încheie în această vară, odată cu retragerea „principalului” Cristian Achim de pe banca „leilor roșii”.

„Pe această cale, conducerea Clubului Sportiv Municipal Oradea îi mulțumește lui Radovan Markovic pentru întreaga contribuție și amintirile comune. Totodată, cu profundă admirație pentru pasiunea, energia extraordinară, pofta nestavilită de muncă și profesionalismul de care a dat dovadă, îi urăm mult succes atât în preajma terenului de baschet, cât și în viața de zi cu zi”, se spune în comunicatul de pe site-ul clubului orădean.

Radovan Markovic este unul din puținii jucători care fac parte din Hall of Fame-ul CSM CSU Oradea.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
antrenor ,
baschet ,
colaborare incheiata ,
csm oradea ,
Radovan Markovic
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Debut dezastruos al reprezentativei României la Campionatul European U16 ani. Eșec de proporții în fața Poloniei
    În orașul nostru au început vineri întrecerile Campionatului European de baschet masculin U16 ani. Meciurile se desfășoară la Oradea Arena și Arena „Antonio Alexe”.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Furtuna a făcut ravagii în Bihor. O parte din acoperișul Gării Aleșd a fost smulsă de vânt
    Furtuna care a lovit vineri seara, 7 august, mai multe zone din județul Bihor a produs și pagube materiale. La Chistag, o parte din acoperișul Gării Aleșd a fost smulsă de rafalele puternice de vânt.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Parcul 1 Decembrie se redeschide parțial. Când va fi permis accesul și ce zonă va putea fi folosită de orădeni
    Primăria Oradea anunță redeschiderea parțială a Parcului 1 Decembrie, începând de sâmbătă, 8 august, ora 12:00. 2

    BIHON CAO

    Anunț de întrerupere furnizare apă potabilă pe strada Uzinei din Tileagd

    BIHON CAO

    Locuitorii din Chișirid pot încheia contracte cu Compania de Apă Oradea

    BIHON CAO

    Întreruperea furnizării apei potabile în zona Magheru–Republicii

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cod roșu de ploi torențiale în Bihor. Șapte localități sunt vizate de avertizarea ANM
    Ploile torențiale pun probleme vineri după-amiază în mai multe zone din Bihor, unde meteorologii au emis o avertizare imediată cod roșu. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident pe strada Ogorului din Oradea. O persoană a fost transportată la spital
    Un accident rutier s-a produs vineri după-amiază, 7 august, pe strada Ogorului din Oradea, fiind implicate două autoturisme.

    România

    Bolojan: PNL va susține un Guvern cu profil tehnocrat dacă programul acestuia păstrează linia de control a cheltuielilor
    PNL ar putea susține un Guvern cu un profil tehnocrat dacă acesta va avea majoritate parlamentară și dacă vine cu un program care să păstreze linia de a controla cheltuielile statului, de a reduce deficitele, a declarat, vineri, premierul interimar Ilie Bolojan. 2
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X