BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Bihon CSM Oradea
Repetiţii pentru Canottieri

Repetiţii pentru Canottieri

la 27 November 2016 08:15
27 November 2016 08:15
Poloiştii de CSM Digi au învins Sportul Studenţesc Corona cu scorurile de 18-8 şi 15-7.
Scris de farcas - Poloiştii de CSM Digi au învins Sportul Studenţesc Corona cu scorurile de 18-8 şi 15-7.

Trimite articolul

X

Conform aşteptărilor, vicecampioana CSM Digi nu a avut niciun fel de probleme în „dubla” cu Sportul Studenţesc Corona Braşov, contând pentru etapa a 5-a a Superligii Naţionale de polo. Disputate la Bazinul Olimpic „Ioan Alexandrescu”, ambele partide s-au încheiat cu victorii facile ale gazdelor.

Meciurile au fost dominate cu autoritate de orădeni. În prima partidă, CSM Digi s-a desprins încă din primul sfert, mărind apoi ecartul în următoarele trei, până la o diferenţă de zece goluri, scor final 18-8.

Negrean, gol de kinogramă

În cea de-a doua partidă, debutul a fost ceva mai echilibrat, după care gazdele s-au dezlănţuit în sferturile doi şi trei, când scorul a devenit 12-4. Golgeterul CSM Digi, Tibi Negrean a ieşit la rampă cu un gol marcat de la jumătatea bazinului (scor 9-3), profitând de plasamentul defectuos al portarului Moraru. În sfertul patru, orădenii au mai slăbit ritmul, conservându-i avantajul, scor final 15-7.

„Dubla” cu Sportul Studenţesc Corona a constituit pentru CSM Digi ultima repetiţie înaintea meciului de miercuri cu Canottieri Napoli, din prima manşă a „sferturilor” Euro Cup. „Sportul Studenţesc Corona nu ne-a pus probleme, dar greul abia acum urmează. Ne aşteaptă două meciuri foarte dificile în Euro Cup, cu Canottieri Napoli”, a afirmat antrenorul Kádár Kálmán.

CASETA TEHNICĂ

Bazinul Olimpic „Ioan Alexandrescu”. Spectatori: circa 200

CSM Digi Oradea – Sportul Studenţesc Corona Braşov 18-8 (6-2, 2-1, 5-2, 5-3) şi 15-7 (4-3, 4-0, 4-1, 3-3)

CSM Digi: Pjetlovic, D. Creţu – portari; M. Gheorghe 2+1, Negrean 4+3, Diaconu 2+0, Chioveanu 1+3, Prioteasa 4+3, Costa 1+0, Pavlovic, A. Creţu 1+2, R. Georgescu, Dobre, Remeş 0+1, Kováts 1+0, I. Szabó 2+2. Antrenor: Kádár Kálmán. Secund: Gheorghe Dunca

Sportul Studenţesc Corona: Moraru, Tampa – portari; Itul, V. Georgescu 3+3, Constantinescu 0+1, Drăghici 1+1, C. Georgescu, Al. Georgescu 1+0, Vlăsceanu, Zurab 1+1, Oanţă 2+1, Blazevic, Balakriev, Dochian, Borileanu. Antrenor: Aurelian Georgescu

Arbitri: Mihnea Alexandrescu (Cluj-Napoca), Tóth Ferenc (Târgu Mureş).

Observator FR Polo: Radu Nechita (Cluj-Napoca)

Trimite articolul

X
Taguri:
bazinul ioan alexandrescu ,
csm digi ,
polo ,
Superliga Naţionala ,
vicecampioana ,
victorie
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tronsonul Chiribiș - Biharia al Autostrăzii Transilvania ar putea fi deschis în acest an. Directorul CNIR vine la Oradea
    Lucrările la tronsonul Chiribiș- Biharia din Autostrada Transilvania, executate de compania Selina, se desfășoară într-un ritm intens, cu sute de muncitori și utilaje mobilizate pe șantier.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Consiliul Europei salută intervenția DIICOT. Viorel Pașca: „Ați căzut în plasa celor care v-au furnizat informațiile”
    DIICOT a făcut public un nou comunicat în care anunță că intervenția instituției în dosarul Dumbrava este menționată în mod explicit într-o scrisoare transmisă de Comisarul pentru Drepturile Omului al Consiliului Europei, Michael O'Flaherty, prim-ministrului României.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Dragoș Pîslaru anunță că încă două persoane relocate de la Dumbrava au decedat, iar un bărbat a fugit dintr-un centru social
    Având în vedere interesul constant manifestat de opinia publică față de situația persoanelor vulnerabile relocate de la Dumbrava, ministrul Dragoș Pîslaru prezintă datele centralizate în urma celor 79 de vizite pe teren efectuate de inspectorii sociali.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Ianoșda

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă străzile Piața București, Săvineștilor, Berzei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Ceica, Lăzăreni, Drăgești și Hidișelu de Sus

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO/VIDEO
    Investiție de 36 de milioane de lei la Colegiul Emanuil Gojdu. Elevii revin din toamnă într-o clădire complet modernizată
    În urmă cu un an, holurile Colegiului Național „Emanuil Gojdu” erau ocupate de schele, materiale de construcții și muncitori, iar elevii și profesorii încercau să își desfășoare activitatea într-un program adaptat permanent în funcție de evoluția lucrărilor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    O femeie și fiul ei de 8 ani au plecat de la domiciliul din Oradea și nu s-au mai întors. I-ați văzut?
    O femeie de 34 de ani și fiul ei, în vârstă de 8 ani, sunt căutați de polițiști după ce au plecat voluntar din locuința în care stăteau în Oradea și nu s-au mai întors. 1

    Cultură

    Râs pe săturate și voie bună la show-ul de stand up comedy cu Costel, la Oradea
    Seara va fi deschisă de comedianții Dima Cubreacov și Mirel Popinciuc.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X