În Grupa D au loc meciurile Spandau ‘04 Berlin – Szeged Beton şi Galatasaray Istanbul – Partizan Belgrad. CSM Digi Oradea are rundă liberă, dar echipa noastră este calificată în faza optimilor de finală, indiferent de rezultatele înregistrate. Etapa mai prezintă importanţă doar pentru primele două clasate, Szeged şi Partizan. Szeged va câştiga grupa dacă se va impune în meciul din deplasare cu Spandau ‘04 Berlin, fapt foarte probabil de altfel, fiind greu de crezut că echipa germană, codaşa grupei, ar putea să îi pună probleme. CSM Digi şi-a îndeplinit obiectivul calificării în faza următoare a Ligii Campionilor, aştepând tragerea la sorţi pentru optimile de finală.
Ultima etapa a grupelor
powered by
Surfing Waves
BIHON Sport local
Vineri, Lotus a câștigat pe teren propriu, iar Transilvania Sport Academy a cedat în deplasare. Ziua de sâmbătă a fost fastă pentru ambele echipe bihorene care au jucat în Liga 3.
Bihon CSM Oradea
Echipa „leilor roșii” s-a impus cu scorul de 78-75 în meciul de verificare cu SCM Politehnica Timișoara, disputat sâmbătă seară la Oradea Arena.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Incidentul s-a petrecut în după amiaza zilei de sâmbătă, 29 august.
BIHON Sport local
Fotbalistul Mario Simuț a semnat ieri cu Paksi FC, formație din MN I, prima ligă a fotbalului maghiar.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Un bărbat de 27 de ani, dintr-o comună de lângă Beiuș, a fost condamnat la un an, două luni și 10 zile de închisoare cu suspendare și obligat să plătească daune morale de 1.500 de euro, după ce a amenințat-o pe femeia căsătorită cu care a avut o relație că îi va dezvălui totul soțului acesteia. Mai mult, tânărul și-a pus în practică avertismentul și i-a trimis soțului victimei imagini compromițătoare cu aceasta.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Poliția Română a anunțat că în cursul zilei de vineri, 28 august, l-a adus în țară pe Andrei Mihai Bara, un orădean de 41 de ani, condamnat de Tribunalul Vâlcea la 5 ani și 6 luni de închisoare pentru trafic de droguri.
Citiți principiile noastre de moderare aici!