La plecarea din această lume trecătoare a dragei noastre mamă, soacră şi bunică ANA FECHETE implorând cu privirile îndreptate la cer ca o lumină bună şi iubitoare să fie cu ea în fiecare moment. Vei avea mereu o lumină aprinsă în inimile noastre. Candela neuitării şi a recunoştinţei va arde mereu la căpătâiul tău, veghindu-ţi odihna veşnică. Părintele Ceresc să te aşeze printre aleşii Săi. Fiul Liviu, nora Dana, nepotul Daniel, nepoata Livia cu prietenul Gabriel din Călătani.
ANA FECHETE
„Se duce viaţa ca un nor / În marele necunoscut / Pe oceanul veşniciilor / Atâţia au trecut.”
Trimite articolul
X
powered by
Surfing Waves
BIHON Sport local
După un sezon în care a evoluat în Superliga, mijlocașul bihorean Efraim Zoltan Bödő a făcut pasul în prima ligă din Ungaria, unde a semnat cu campioana din sezonul trecut.
Cultură
În noua stagiune publicul este invitat să descopere opere clasice și contemporane, spectacole muzicale, producții realizate pentru sala mare și spațiile studio, precum și spectacole de dans și de teatru de păpuși.
BIHON Sport local
Anunțul a fost făcut de președintele Răzvan Burleanu la finalul ședinței Comitetului Executiv al FRF desfășurată miercuri la Casa Fotbalului. Decizia ar urma să devină operativă din sezonul 2028/2029.
Cultură
Peste 50 producători și creatori români vor aduce la Oradea produse artizanale, delicii inedite și creații realizate în serii mici.
Citiți principiile noastre de moderare aici!