BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
FC Bihor
FC Bihor a pierdut cu CS Mioveni

FC Bihor a pierdut cu CS Mioveni

la 28 November 2014 16:18 Reactualizat la: 29 November 2014 21:17
28 November 2014 16:18 Reactualizat la: 29 November 2014 21:17
PITEȘTI. FC Bihor a suferit a șaptea înfrângere în campionat în deplasarea cu CS Mioveni, scor 0-1 (0-1) pe terenul căreia au pierdut și Astra sau Dinamo în Cupa României. Meciul a fost unul de factură slabă și a fost decis în minutul 10.
Scris de Carmen Ile - PITEȘTI. FC Bihor a suferit a șaptea înfrângere în campionat în deplasarea cu CS Mioveni, scor 0-1 (0-1) pe terenul căreia au pierdut și Astra sau Dinamo în Cupa României. Meciul a fost unul de factură slabă și a fost decis în minutul 10.

Trimite articolul

X

Argeșenii au deschis scorul după o fază fixă: Galan a executat un corner din partea stângă și căpitanul Răuță a reluat în plasă de la marginea careului mic (1-0).

La ultima fază a meciului, orădenii puteau egala la șutul puternic expediat de Lorincz la care Popescu a respins greu în față, dar niciun bihorean nu a fost pe fază să introducă mingea în plasă.

Un eșec previzibil având în vedere seria de indisponibilități, dar mai ales criza acută în care se află linia de atac a FC Bihor. Dacă în plan defensiv echipa nu stă rău (15 goluri primite în 13 jocuri), în atac e dezastru cu doar cinci goluri marcate în acest campionat. O medie de 0,38 de goluri pe meci de care ar trebui să le fie rușine lui Raymond Lukacs, Cristian Cigan și Victor Dobrescu. Atacanți cu pretenții, dar care nu sunt în stare să marcheze.

De menționat și debutul lui Cosmin Sîrbu (18 ani), golgeterul lui FC Bihor II cu 6 goluri, care a intrat în ultimele zece minute.

Casetă tehnică

CS Mioveni – FC Bihor 1-0 (1-0)

Stadion Nicolae Dobrin. Teren bun. Spectatori: 200

Au marcat: Răuță 10

CS Mioveni: O. Popescu – Negoiţă, Calvin, B. Stoica, Ct. Stan – Răuţă (cpt.), Biceanu, Galan (67 Dragalina) – A. Popa (87 D. Iancu), C. Bălan(27 Mîrzeanu), Ayza. Antrenor: Claudiu Niculescu
Pe bancă: F. Croitoru – Nilă, V. Mazilu, I. Rada
FC Bihor: Fildan – Mihuţ (cpt.), Bactăr, Letan, Lorincz – C. Străuţ, M. Stancu – Zanardini (46 Zs. Lukacs), Cr. Cigan, V. Dobrescu (81 C. Sîrbu) – R. Lukacs (67 Nichita). Antrenor: Călin Cheregi
Pe bancă: Sălăjan – Cuc, R. Lupu, V. Petricău

Cartonașe galbene: – / M. Stancu 7

Arbitri: Omar Cristian Dumitrică (Craiova) – Răzvan Constantin Nistoran (Reşiţa) şi Petruţa Iugulescu (Târgovişte)

Observatori FRF: Vasile Marc (Cluj) și Constantin Pintilie (Rm. Vâlcea)

Trimite articolul

X
Taguri:
atacant ,
cs mioveni ,
FC Bihor
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Anunturi intreruperi energie electrica

    IEE 18.07.2026 - 24.07.2026 - PL Alesd + PL Sacueni + PL Salonta + PL Stei + PL Marghita + PL Rural + PL Oradea

    România

    DIICOT, cea șugubeață: „Scuze că nu am anunțat înainte!”, mesajul interpretat ca o ironie după scandalul din Bihor
    Direcția de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism (DIICOT) a publicat miercuri, 15 iulie, pe pagina oficială de Facebook un mesaj despre o amplă acțiune desfășurată într-un dosar de fraudă cu pensii.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Val de solidaritate pentru Oradea Pride: peste 130 de organizații internaționale cer autorităților să aprobe marșul
    Peste 130 de organizații ale societății civile din 30 de țări și-au exprimat solidaritatea cu organizatorii Oradea PRIDE și solicită autorităților locale să respecte dreptul la liberă întrunire și să permită desfășurarea în siguranță a Marșului Oradea PRIDE, care ar urma să aibă loc pe 25 iulie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Întrerupere parțială pentru alimentare cu apă în localitatea Ceișoara

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    România

    Mai puțină toleranță pentru poluatori: noua lege aduce pedepse de până la 20 de ani de închisoare
    Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor a pus în transparență decizională proiectul de lege care înăsprește semnificativ regimul sancționator pentru infracțiunile de mediu, prin transpunerea în legislația națională a Directivei (UE) 2024/1203 privind criminalitatea de mediu.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Demisie șoc. Purtătoarea de cuvânt a Spitalului Județean Bihor, Lisa Crăiuț, și-a anunțat plecarea din funcție
    1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Canicula pune stăpânire pe județul Bihor. ANM a emis Cod galben iar temperaturile vor ajunge până la 37 de grade
    Meteorologii au emis un Cod galben de caniculă, valabil joi și vineri în patru județe din Banat și Crișana, precum și o informare de vreme călduroasă, care vizează întreaga țară până sâmbătă seara.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X