BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
FC Bihor
Lukacs şi Tînc sunt doriţi de Astra Ploieşti

Lukacs şi Tînc sunt doriţi de Astra Ploieşti

la 10 June 2010 11:21
10 June 2010 11:21
FC Bihor este pe cale să piardă doi dintre cei mai importanţi jucători folosiţi în acest campionat. Fundaşul central Andrei Tînc şi atacantul Lukacs Raymond vor pleca luni la Ploieşti pentru negocieri cu conducerea clubului Astra din prima ligă.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - FC Bihor este pe cale să piardă doi dintre cei mai importanţi jucători folosiţi în acest campionat. Fundaşul central Andrei Tînc şi atacantul Lukacs Raymond vor pleca luni la Ploieşti pentru negocieri cu conducerea clubului Astra din prima ligă.

Trimite articolul

X

Lukacs a mai fost dorit de gruparea ploieşteană în perioada când era condusă de Marcel iancu, dar tratativele au eşuat pentru că jucătorul nu a fost mulţumit de condiţiile oferite.

Antrenorul Dan Dobai consideră că amândoi ar putea face faţă în primul eşalon. „Am mai spus-o, Tînc este unul dintre cei mai importanţi jucători din Liga 2. A progresat mult şi consider că poate face faţă în prima ligă. Lukacs are potenţial şi dacă se va adapta atunci poate să se impună la Astra”.

Celor doi li se adaugă atacantul Robert Elek al cărui împrumut a expirat şi azi s-a prezentat la reunirea Oţelului Galaţi, club cu care se află sub contract. „A fost o întâmplare frumoasă că l-am avut pe Elek jucător la Oradea. Este un jucător cu calităţi şi dacă va fi ferit de accidentări va ajunge un fotbalist important”, afirmă Dobai.

Nu va continua la Oradea nici Florin Ţîrca, al cărui contract s-a încheiat, iar oferta de prelungire nu a fost acceptată.
„Sunt patru nume grele care ne vor părăsi, iar în condiţiile financiare existente e greu de crezut că vor putea fi aduşi alţii de valoare apropiată. Ar trebui să existe un echilibru între plecări şi veniri”, susţine antrenorul principal.

Un alt jucător care a atras multe priviri este juniorul Alex Sorian provenit de la CF Liberty. Deşi mai are un an de împrumut el poate pleca în urma unei oferte fără ca FC Bihor să primească vreo sumă de bani.

T.B.

Trimite articolul

X
Taguri:
astra ploiesti ,
FC Bihor ,
lukacs ,
Tînc
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Economic

    ANAF verifică veniturile din străinătate: contribuabilii riscă impunere din oficiu dacă nu declară corect
    Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF) anunță că va transmite notificări contribuabililor în cazul în care apar neconcordanțe între veniturile raportate de autoritățile fiscale din alte state și cele declarate în România.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ce facem astăzi, 25 iunie, în Oradea?
    Bihon.ro vă prezintă activitățile care au loc în Oradea, în data de 25 iunie.

    România

    Fără copii după buletin la ghișeu? Instituțiile ar putea fi obligate să verifice singure datele cetățenilor
    Românii ar putea scăpa de necesitatea de a duce la ghișeu copia după buletin ori dovada adresei de domiciliu.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Nu am griji. Am o Toyota. Yaris Cross începând de la 22.377 €
    Ai Toyota, nu ai griji! Consum mic, fiabilitate, siguranță și 10 ani garanție.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Primarul Florin Birta, despre noul stadion: „municipiul Oradea își va asuma cota de cofinanțare de 25%”
    După tumultoasele lupte politice din ultimele săptămâni, primarul Florin Birta a evidențiat pasul înainte făcut în perspectiva construirii noului stadion de 16.000 de locuri în Oradea. După zece luni de contestații, constructorul desemnat inițial își va putea duce planul. Lucrările ar urma să înceapă în primăvara anului 2027, dar până atunci trebuie mutată și Grădina Zoologică.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Tragedie în Bihor. Un adolescent a murit înecat după ce a ieșit la scăldat alături de un prieten
    Incidentul s-a petrecut în cursul zilei de miercuri, 24 iunie.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X