BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Fotbal
Fără „Căpcăun” la EURO! Piti îi spune „pas” lui Fabbiani

Fără „Căpcăun” la EURO! Piti îi spune „pas” lui Fabbiani

la 11 December 2007 08:36 Reactualizat la: 11 February 2011 05:30
11 December 2007 08:36 Reactualizat la: 11 February 2011 05:30
Veste oarecum bună pentru Ciprian Marica, Daniel Niculae, Ionuţ Mazilu şi pentru majoritatea atacanţilor de valoare din Liga I!
Scris de IM:ANTENA_3 - Veste oarecum bună pentru Ciprian Marica, Daniel Niculae, Ionuţ Mazilu şi pentru majoritatea atacanţilor de valoare din Liga I!

Trimite articolul

X

Deşi este în mare formă şi şi-a anunţat intenţia de a ne ajuta ţara la Europenele de anul viitor, Cristian Fabbiani nu va fi naturalizat. Motivul – selecţionerul Victor Piţurcă nu are nevoie de serviciile argentinianului.

„Nu cred că se poate pune problema naturalizării lui Fabbiani. El este un jucător argentinian, cu un stil de joc complet diferit de cel al echipei naţionale a României. Se putea vorbea despre naturalizarea lui doar dacă era venit de câţiva ani aici, să fi jucat constant la nivel înalt, nu despre un fotbalist care nu a stat nici măcar şase luni în România”, a declarat Piţurcă. Cu toate acestea, selecţionerul este de părere că gruparea la care evoluează Fabbiani, CFR Cluj, poate deveni un motor al viitoarelor performanţe „tricolore”. Cum – doar Piţi ştie. „CFR Cluj are un parcurs excepţional şi poate să câştige campionatul, dar nu cred că se poate considera deja campioană. Nu cred că echipa naţională poate fi influenţată negativ dacă CFR Cluj va câştiga campionatul, ci din contră. La CFR Cluj sunt jucători străini valoroşi care cresc nivelul campionatului şi, implicit, pe cel al jucătorilor români. Acest lucru e benefic pentru echipa naţională”.

Nu putem totuşi să nu ne întrebăm ce anume ar avea selecţionerul de pierdut în cazul naturalizării lui Fabbiani. Un atacant în plus niciodată nu strică. Mai ales în condiţiile în care niciunul dintre vârfurile actualei generaţii – Mutu e folosit mijlocaş ofensiv – nu se ridică la nivelul celei de Aur.

Trimite articolul

X
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Mai multe străzi din Oradea rămân fără apă caldă timp de patru zile din cauza unor lucrări
    Locuitorii din mai multe zone ale Oradiei vor rămâne fără apă caldă timp de câteva zile, ca urmare a unor lucrări la rețeaua termică desfășurate în cadrul proiectului „Coridor de mobilitate Magheru – Republicii”.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cal biciuit și pus să tragă o căruță, în timp ce căruțașul ținea frâna apăsată. Bărbatul a fost reținut
    Un bărbat de 34 de ani, din Aștileu, a fost reținut pentru 24 de ore, de către polițiștii Biroului pentru Protecţia Animalelor Bihor, sub acuzația de schingiuire a animalelor.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    BIHON Sport local

    O echipă orădeană s-a calificat la turneul final al Campionatului Național de minifotbal
    În perioada 12-14 iunie la Deva și Hunedoara s-a desfășurat ediția 2026 a Cupei României cu 92 de echipe la start. Singura echipă bihoreană participantă a fost ACS Igna Construct Oradea, manageriată de Adrian Coroiu, care ține „steagul sus” într-un minifotbal bihorean aflat în decădere. Chiar dacă au avut parte de adversari dificili, orădenii au obținut calificarea la turneul final al Campionatului Național.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Au triumfat la Napoli. Doi orădeni au ocupat primul loc la Campionatul Mondial de Pizza
    Potrivit unui comunicat primit la redacție, doi orădeni au repurtat un imens succes pe scena internațională. Cristian Meleacă, pizzaiolo acreditat napoletan, a cucerit locul întâi la categoria „Pizza & Vino” în cadrul Campionatului Mondial al Pizzaiolo (Trofeo Caputo), desfășurat la Napoli în perioada 8-10 iunie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Pasajul de la ieșirea din Oradea spre Satu Mare, aproape de finalizare. Se toarnă ultimii metri de asfalt
    În cadrul unei conferințe de presă, vicepreședintele Consiliului Județean Bihor, Horea Abrudan, alături de doi reprezentanți ai firmei care realizează investiția, a prezentat stadiul lucrărilor la pasajul suprateran construit la intersecția DN 19 cu Calea Bihorului.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X