BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Fotbal
Mutu: Golurile, dedicate celor care nu mai sunt la nationala

Mutu: Golurile, dedicate celor care nu mai sunt la nationala

la 3 June 2007 12:03
3 June 2007 12:03
<p>Atacantul Adrian Mutu a declarat ca el si colegii sai din reprezentativa Romaniei au fost motivati in plus in partida cu Slovenia, castigata, sambata, cu scorul de 2-1, de gandul de a-si lua revansa dupa eliminarea de la barajul pentru Cupa Mondiala din urma cu 6 ani. </p>
Scris de IM:ONLINE_SPORT.RO - <p>Atacantul Adrian Mutu a declarat ca el si colegii sai din reprezentativa Romaniei au fost motivati in plus in partida cu Slovenia, castigata, sambata, cu scorul de 2-1, de gandul de a-si lua revansa dupa eliminarea de la barajul pentru Cupa Mondiala din urma cu 6 ani. </p>

Trimite articolul

X

“Am fost motivati in plus, pentru ca am vrut sa ne luam revansa in fata Sloveniei si sa ii razbunam pe cei care nu mai sunt la nationala. Ne bucuram ca am obtinut victoria, nu mai conteaza ca a fost doar 2-1, tot trei puncte sunt. Ne-ar fi placut sa-i batem la zero, dar asta e, e bine si asa. Am obtinut una dintre cele doua victorii pe care ni le dorim in aceste patru zile. In prima repriza ei au avut doar o ocazie, iar in a doua vreo doua, in timp ce noi am avut o gramada. E bine ca am dat doua goluri, pentru ca si ei au inscris in ultimele secunde”, a spus Mutu.

Atacantul legitimat la Fiorentina a adaugat ca meciul de miercuri cu Slovenia va fi mai greu decat cel de la Celje. “Speram ca si miercuri sa castigam. O sa fie mai greu decat azi, pentru ca suntem obositi cu totii, iar in plus au vazut si ei cum jucam si probabil o sa fie mai dificil pentru noi”, a punctat Mutu.

Adrian Mutu a mentionat ca se simte bine in postura de lider al grupei G din preliminariile Campionatului European din 2008: “Ma simt bine pe primul loc, dar trebuie sa joace si Olanda si probabil ca o sa castige. Cu fiecare meci castigat ne apropiem de calificare. Noi, bulgarii si olandezii suntem trei echipe care tragem pentru doua locuri. Si bulgarii au castigat azi (n.r. – 2-0, in deplasare cu Belarus), nu ne lasa deloc, ne sufla in ceafa, dar mergem inainte, meci dupa meci, si speram sa ne calificam”.

Intrebat daca le va face cinste colegilor de la nationala dupa ce a fost desemnat cel mai bun jucator din campionatul Italiei in sezonul 2006/2007, Mutu a raspuns: “Daca luam si cele trei puncte de la Timisoara le fac cinste la baieti cu cea mai mare placere”.

Trimite articolul

X
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    CJ Bihor va organiza licitația pentru programul mărul, laptele şi cornul. Trei primării se vor descurca singure
    Consilierii județeni bihoreni au adoptat, în ședința din 25 iunie, hotărârea în baza căreia CJ va organiza licitațiile privind achiziția centralizată pentru implementarea Programului pentru școli al României în perioada 2026-2029.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Spațiile din vechiul terminal al Aeroportului Oradea se vor putea închiria pentru evenimente. Vezi care sunt tarifele
    Consilierii județeni bihoreni au aprobat solicitarea transmisă de conducerea Aeroportului Oradea privind închirierea spaţiilor situate în interiorul terminalului vechi al aeroportului, care în prezent este neoperaţional şi nu mai face parte din fluxurile curente de procesare a pasagerilor.

    BIHON Sport local

    Lucrări finalizate la Bazinul Olimpic. La Bazinul acoperit încă se mai lucrează
    Bazinul Olimpic „Ioan Alexandrescu” a fost redeschis miercuri, 24 iunie, după o perioadă de două săptămâni, în care a fost supus unor lucrări de întreținere și mentenanță. Acestea au fost efectuate conform programării, iar acum au fost finalizate.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    Cultură

    „Regal muzical fără frontiere”, spectacol susţinut de naista Oana Lianu în cadrul programului estival Tipografia de idei
    Programul serii propune o întâlnire între marile melodii ale lumii și sensibilitatea muzicală românească.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Bihor: Record la autorizații, declin la producția de semințe. Radiografia unui sector aflat în schimbare
    Mai multe controale, mai multe autorizații și venituri în creștere, dar mai puține semințe produse și certificate decât în urmă cu un deceniu – aceasta este principala concluzie a raportului de activitate prezentat de ITCSMS Bihor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cu permisul anulat, o orădeancă de 22 de ani a condus o mașină cu numere false și a tamponat un vehicul, pe contrasens
    La 22 de ani, o orădeancă și-a trecut în „palmares” mai multe infracțiuni rutiere, o condamnare penală și, cel mai recent, o vizită de 24 de ore în Arestul Poliției Bihor.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X