BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Local DISABLED
Apartamente la jumătate de preţ

Apartamente la jumătate de preţ

la 7 November 2008 11:05
7 November 2008 11:05
ORADEA - Persoanele aflate în căutarea unei locuinţe au ocazia să o găsească participând la licitaţia Finanţelor bihorene. În ziua de 26.11.2008, ora 11:00, în localitatea Oradea, str. Dimitrie Cantemir nr. 2 se vor vinde prin licitaţie trei apartamente, proprietate a debitorului SC BIG TRANS SRL ORADEA, cu domiciliul fiscal în localitatea Oradea, str.Calea Clujului nr.2, ap. 14.
Scris de IM:JURNAL_BIHOREAN - ORADEA - Persoanele aflate în căutarea unei locuinţe au ocazia să o găsească participând la licitaţia Finanţelor bihorene. În ziua de 26.11.2008, ora 11:00, în localitatea Oradea, str. Dimitrie Cantemir nr. 2 se vor vinde prin licitaţie trei apartamente, proprietate a debitorului SC BIG TRANS SRL ORADEA, cu domiciliul fiscal în localitatea Oradea, str.Calea Clujului nr.2, ap. 14.

Trimite articolul

X

Reducere 50%

Primul apartament cu două camere, are suprafaţa de 44,57 mp şi are preţul de strigare de 68.700 de lei. Cel de-al doilea, tot cu două camere, are suprafaţa de 47,48 mp şi se vinde cu 72.500 de lei. Ultimul apartament, cu o cameră, în suprafaţă de 28,32 mp, are preţul de strigare de 45.970 de lei. Apartamentele sunt situate la intersecţia Căii Arescu şi Clujului.

La vânzarea acestor apartamente nu se percepe TVA, conform art. 141 din Legea 571/2003. Preţul de evaluare a apartamentelor este redus cu 50%, având în vedere că este a doua licitaţie organizată pentru vânzarea lor. „Cei interesaţi în cumpărarea bunurilor sunt invitaţi să prezinte, până în ziua precedentă termenului de vânzare: oferte de cumpărare, în cazul vânzării la licitaţie şi dovada plăţii taxei de participare, reprezentând 10% din preţul de pornire a licitaţiei”, ne-a informat Ioan Bercea, şeful Administraţiei Fisnanciare Oradea. Informaţii suplimentare se pot obţine la sediul Direcţiei Generale a Finanţelor Publice Bihor sau la telefonul 0259.433.050/interior 2071.

Dan Birta

Trimite articolul

X
Taguri:
apartamente ,
pret
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ce facem astăzi, 23 aprilie în Oradea?
    Bihon.ro vă prezintă activitățile care au loc în Oradea, în data de 23 aprilie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Oradea Job Expo aduce Faist Mekatronic în fața candidaților: aproape 30 de posturi disponibile
    Oradea devine, la finalul lunii aprilie, punct de întâlnire între companii aflate în căutare de personal și persoanele interesate de noi oportunități profesionale.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Comunicat de presă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Oradea Job Expo: Prima Development Group vine cu noi oportunități de angajare pentru candidați

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Carne fără acte și nereguli în lanț: controale masive în Bihor înainte de sărbători
    Inspectorii sanitar-veterinari din Bihor au intensificat verificările în perioada premergătoare sărbătorilor pascale, iar bilanțul acțiunilor scoate la iveală nereguli serioase în sectorul alimentar și zootehnic.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Captură uriașă de droguri în Oradea: bărbat prins în flagrant cu „cristal”, peste 150 kilograme descoperite
    Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate (BCCO) Oradea, împreună cu procurorii DIICOT au documentat activitatea unui bărbat polonez, în vârstă de 41 de ani, care este cercetat pentru trafic internațional și trafic intern de droguri de mare risc.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X