BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Mapamond
Angela Merkel la Ierusalim

Angela Merkel la Ierusalim

la 1 April 2007 10:32
1 April 2007 10:32
<p>ISRAEL - Cancelarul german Angela Merkel, a cărei ţară deţine preşedinţia Uniunii Europene, îşi continuă turneul în Orientul Mijlociu. După ce a discutat ieri cu regele iordanian Abdallah al doilea, Merkel se întâlneşte la Ierusalim cu premierul israelian, Ehud Olmert şi cu ministrul israelian de externe, Tzipi Livni.<BR /></p>
Scris de IM:REALITATEA.TV - <p>ISRAEL - Cancelarul german Angela Merkel, a cărei ţară deţine preşedinţia Uniunii Europene, îşi continuă turneul în Orientul Mijlociu. După ce a discutat ieri cu regele iordanian Abdallah al doilea, Merkel se întâlneşte la Ierusalim cu premierul israelian, Ehud Olmert şi cu ministrul israelian de externe, Tzipi Livni.<BR /></p>

Trimite articolul

X

Sunt optimistă şi sper că voi iniţia discuţii constructive, am venit în Orientul Mijlociu cu convingerea că se va merge pe calea procesului de pace”, a declarat Merkel la sosirea pe aeroportul Ben Gurion.

Tot astăzi, cancelarul german va purta discuţii şi cu preşedintele autorităţii palestiniene, Mahmoud Abbas. Turneul Angelei Merkel în Orient intervine la mai puţin de o săptămână după summitul Ligii Arabe de la Riad unde liderii lumii arabe au anunţat că vor să facă pace cu Israelul.

Documentul reprezintă o iniţiativă a regelui saudit Abdallah şi propune Israelului normalizarea relaţiilor cu toate statele arabe, în schimbul retragerii de pe teritoriile ocupate în timpul războiului din 1967 şi a creării unui stat palestinian independent cu capitala în Ierusalimul de Est.

Trimite articolul

X
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Turismul din Bihor pierde teren: mai puțini turiști și sejururi tot mai scurte în martie 2026
    Martie a adus un recul pentru turismul bihorean, cu mai puțini vizitatori și o scădere semnificativă a numărului de înnoptări față de anul trecut.

    România

    România, împărțită de moțiunea PSD–AUR: aproape jumătate dintre români o consideră inutilă
    Potrivit celui mai recent sondaj realizat de INSCOP Research, aproape jumătate dintre români consideră că moțiunea de cenzură depusă de PSD și AUR împotriva Guvernului Bolojan a fost un demers politic inutil, care riscă să agraveze situația din țară.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Se caută director pentru CAS Bihor. Candidații își pot depune dosarele până la începutul lunii iunie
    Cei care doresc funcția de director general al Casei de Asigurări de Sănătate Bihor își pot depune dosarul până pe 4 iunie.

    BIHON CAO

    Anunț de întrerupere a furnizării de apă potabilă Calea Aradului spre DN79 – Aeroportul Internațional Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Zona Ogorului și comunele Sânmartin, Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica, Lăzăreni

    BIHON CAO

    CAO lansează un portal digital pentru depunerea, preluarea și emiterea documentațiilor pentru avize și contracte

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ce facem astăzi, 20 mai, în Oradea?
    Bihon.ro vă prezintă activitățile care au loc în Oradea, în data de 20 mai.

    BIHON Sport local

    Cine îi va lua locul lui Cristian Achim pe banca CSM CSU Raiffeisen Oradea? „Avem opt variante de posibili viitori antrenori”
    Președintele Clubului Sportiv Municipal Oradea, Șerban Sere, oferă explicații despre speculațiile privind succesorul lui Cristian Achim pe banca tehnică a echipei de baschet.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Șeful stației hidrologice de la Ineu a decedat la doar 56 de ani. Comunitatea este în doliu
    Comunitatea din județul Bihor este în doliu după dispariția bruscă a lui Ioan Marin Sidea, șeful Stației Hidrologice Ineu din cadrul ABA Crișuri Oradea, care a încetat din viață la sfârșitul săptămânii trecute.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X